PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5103}

Dobry, zły i brzydki

Il buono, il brutto, il cattivo.
8,2 106 568
ocen
8,2 10 1 106568
8,8 25
ocen krytyków
Dobry, zły i brzydki
powrót do forum filmu Dobry, zły i brzydki

Liczba głosów

ocenił(a) film na 10

Jak pewnie większość się orientuje, ten film jest trzecią częścią tak zwanej "Dolarowej trylogii". Nie ma między poszczególnymi obrazami powiązań fabularnych, ale jest kila rzeczy wspólnych. Rozpoczynając swoją przygodę ze spaghetti westernami pomyślałem, że obejrzę wszystkie trzy części, zaczynając od najwcześniejszej, a na "Dobrym, Złym i Brzydkim" kończąc, co też uczyniłem. Teraz patrzę na liczbę głosów oddanych na poszczególny film i wyszło na to, że "Za garść dolarów" (30000 głosów) i "Za kilka dolarów więcej" (34500 głosów) razem mają nawet mniej ocen niż właśnie "Dobry, Zły i Brzydki" (71500 głosów). Mogłoby to być spowodowane przez słabą dostępność dwóch pierwszych, ale tak nie jest - całą trylogię można znaleźć w dobrej jakości na znanej i lubianej stronie z trzema literami w nazwie. W takim razie ludzie oglądają tylko "Dobrego...", bo słyszeli, że najlepszy (Tak, moim zdaniem też ta część wypadła najlepiej)? Jeżeli tak, to nie rozumiem tego podejścia.

Podsumowując, jeżeli przeczyta to ktoś, komu spodobał się powyższy film, a nie widział dwóch wcześniejszych próbek kunsztu Eastwooda, Leone i Morricone, to gorąco zachęcam, bo to także są bardzo dobre filmy :)

ocenił(a) film na 9
Surprajs

Ktoś przeczytał i napewno obejrzy ;)

ocenił(a) film na 9
Surprajs

Dzięki wielkie za ten wpis, bo zastanawiałem się czy warto obejrzeć jako pierwszą tę część, czy może po kolei.

ocenił(a) film na 10
gelo248

Zdania nie zmieniłem - po kolei :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones