PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5103}

Dobry, zły i brzydki

Il buono, il brutto, il cattivo.
8,2 106 568
ocen
8,2 10 1 106568
8,8 25
ocen krytyków
Dobry, zły i brzydki
powrót do forum filmu Dobry, zły i brzydki

W sumie ten rodzaj wątków to totalny spam, ale inaczej nie znajdę, a pali mnie to od dawna.
Wie ktoś może jaki tytuł nosi western, którego fabuła przedstawia się następująco: koniec wojny secesyjnej, żołnierze Unii pilnują konfederackich jeńców. W pewnym momencie dostają od kogoś informację, że coś się święci w Meksyku (o ile się nie mylę, uciekł tam jakiś indiański wódz). Chcą wyruszyć, ale nie wiedzą, co zrobić z Konfederatami, ostatecznie zabierają ich ze sobą pod warunkiem, że nie będą się buntować. Swoją misję w Meksyku chyba wykonują, a potem muszą jeszcze pokonać armię interwencyjną Napoleona III?
Z góry dziękuję za pomoc ;)

ocenił(a) film na 10
hadrianusfrigidus

"Major Dundee" z 1965 roku. Jeden z moich ulubionych westernów.

ocenił(a) film na 9
PaulKellerman

Dzięki wielkie!

ocenił(a) film na 10
hadrianusfrigidus

Nie ma sprawy. Ja również poszukuję tytułu pewnego westernu. Może będziesz mógł mi pomóc. Akcja toczy się pod koniec Wojny Secesyjnej. Bohaterami są Geldowie (ojciec i trzech synów). Początkowo walczyli po stronie Konfederacji, ale potem dokonali strasznych zbrodni. Z tego powodu byli ścigani przez Jankesów i mieszkańców Południa. Jednak najstarszy z braci miał już dość takiego życia. Po kolejnej masakrze bezbronnego miasteczka odszedł z rodziny i stanął po stronie prawa. Z pomocą szeryfa udało mu się ich pokonać i zabić.

ocenił(a) film na 9
PaulKellerman

Niestety, nie jestem w stanie. Aczkolwiek fabuła mi się podoba, chętnie obejrzę, kiedy ktoś poda tytuł.

użytkownik usunięty
PaulKellerman

Może być ten: http://www.filmweb.pl/film/The+Desperados-1969-138373

ocenił(a) film na 7
hadrianusfrigidus

podbijam by nie zaczynać nowego tematu. Od dawna chodzi mi po głowie film z dzieciństwa z którego jedyne co kojarzę to ostatnie sceny w której oddział amerykański broni się w okrążeniu przez Indian (jeżdżą wokół nich a oni się bronią w środku) i tę bitwę wygrywają indianie. Coś ktoś wie? :)

Melcio

To może być Masakra Fortu Apache (Fort Apache), ewentualnie Nosiła żołtą wstążkę bądź Rio Grande, ale chyba to ten pierwszy z Johnem Waynem.

ocenił(a) film na 7
JohnWayne1

Niestety to żaden z powyższych, film o który mi chodzi był na pewno kolorowy

ocenił(a) film na 10
Melcio

a może http://www.filmweb.pl/film/Alamo-1960-31310 ? Wszystko pasuje, tyle że nie Indianie a Meksykańcy :P

ocenił(a) film na 7
mikhael91

to też nie to, bo na pewno film był o Indianach :) ale dzięki za dobry film, zobaczyć jak ginie John Wayne - bezcenne! Może to jakiś western o Custerze?

ocenił(a) film na 9
Melcio

z pewnością o Custerze, moze to:
http://www.filmweb.pl/film/Genera%C5%82+Custer-1967-31979

ocenił(a) film na 7
Jarek711

przekonany jestem że żołnierze ustawiali wozy jako barykady, lub chociaż używali naturalnych elementów do obrony, podczas gdy w tej bitwie (chociaż to właściwie nie była bitwa, tylko masakra) lali się w otwartym polu. Być może był to ten film, a mi się już pomieszało. No cóż, będę musiał obejrzeć jeszcze dużo westernów :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones