PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118062}

Dobry wojak Szwejk

Dobrý voják Švejk
7,4 4 636
ocen
7,4 10 1 4636
7,0 3
oceny krytyków
Dobry wojak Szwejk
powrót do forum filmu Dobry wojak Szwejk

Książka vs. Film

ocenił(a) film na 6

Film jest niezły, ale książki i tak nic nie przebije. :)

kasiula_66

Książka lepsza oczywiście, ale myślę że film nie odstaje wiele. Udało się reżyserowi przekazać szwejkowy humor, największa w tym zasługa odtwórcy głównej roli.

kasiula_66

Nie da się tej książki przełożyć na język kina - książka 12 punktów na 10 , film ledwie 5 albo 6. Zamiast oglądać lepiej jeszcze raz Szwejka poczytać.

ocenił(a) film na 7
Wivaldi

Jedno i drugie dobre, choć książka lepsza, wiadomo. Warto film obejrzeć ze względu na rolę Hrusinskiego, dobrze zagrał. A że scenariusz nieco zmieniony, inna rzecz.

ocenił(a) film na 7
kasiula_66

Wiadomo, tak samo jest z CK Dezerterzy.

kasiula_66

bo jesteś książkowym molem. rzadko kiedy książka lepsza, bo z technicznego aspektu zbyt mocno anzgażuje odbiorce (czas: przedewszystkim), a to w dzisiejszych czasach ma duże znaczenie. ponadto nie czytałem książki ani nie oglądałem filmu ale poczułem się kompetentny aby wypowiedzieć to i owo. hjie hjie hjie i co wy na to?

ocenił(a) film na 6
sliski_sandacz

Akurat kiedyś udało mi się obejrzeć film lepszy od książki na podstawie, której powstał. Niestety to było dawno temu i nie pamiętam tytułu, ale liczy się sam fakt.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones