PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33328}
7,7 61 224
oceny
7,7 10 1 61224
7,9 29
ocen krytyków
Dogville
powrót do forum filmu Dogville

Pranie mózgu gwarantowane! Jeden z dziwniejszych ale i najciekawszych filmów jakie
oglądałem. Zdecydowanie daje do myślenia...

martinos1985

zdecydowanie tak! film mocny i świetny.

ocenił(a) film na 10
martinos1985

Zdecydowanie się zgadzam z nagłówkiem. Majstersztyk, perełka!
Przeglądając inne wpisy dotyczące tego filmu dochodzę do jednego wniosku - bezczelnie podzielę ludzi na kilka grup :). Są ludzie którzy są na poziomie "Lejdis". Masa ludzi jest na poziomie "Piratów z karaibów". Niektórzy ludzie są na poziomie "Imienia Róży". I jest niewielka garstka na poziomie "Dogville".

No to pewnie tym wpisem wywołam burzę :)...

ocenił(a) film na 10
tkoomzaaskz

Mi sie wszystkie te filmu podobały hehhehehe.

tkoomzaaskz

Osobiście uwielbiam"Piratów", "Imię Róży" ... Lejdis to dla mnie jakaś pomyłka w kinematografii i nie nazwałabym tego filmem ;/ Jednak Dogville jest na prawdę wyjątkowym, mocnym i jednym z najdziwniejszych (jak nie najdziwniejszym) filmem jaki kiedykolwiek widziałam :)

ocenił(a) film na 5
ankaa1989_filmaniak

Jest wiele innych dziwniejszych filmów, np "Drzewo życia" czy filmy braci Coen("Tajne przez poufne") czy "Vanilla Sky". Ale obejrzę "Imię róży" zobaczymy czy trafię z gustem :)

Sav7

patrząc na filmy jakie oglądałeś i oceny - uważam że będzie w twoim guście ten film, ale zobaczymy :) miłego seansu

ocenił(a) film na 9
ankaa1989_filmaniak

Ja też lubię "Piratów z Karaibów" oraz "Imię Róży" i śmieszą mnie takie podziały. Jest czas na produkcje rozrywkowe, czas na klimatyczny kryminał, czas na kino artystyczne. Wiadomo, który koszyk jest najbardziej wartościowy, ale każdy potrzebuje odskoczni. Od oglądania filmów wyłącznie panów pokroju von Triera - można popsuć sobie mózg. ;)

ocenił(a) film na 5
tkoomzaaskz

Dziwny ten podział na poziomy:)

ocenił(a) film na 9
tkoomzaaskz

Imię róży to słaby film na podstawie arcydzieła literatury.

ocenił(a) film na 6
tkoomzaaskz

Nie ma to jak podbudować sobie ego :)

ocenił(a) film na 9
martinos1985

tak jest choć nie wiem czy pranie mózgu to dobre określenie, dopiero co obejrzałem, narazie mnie zatkało, musze go jeszcze przymysleć i chyba ze 3 razy obejrzeć, ale fakt, że to wybitny film raczej trudno kwestionować, naprawde ambitne kino

ocenił(a) film na 10
martinos1985

Jeden z najlepszych filmów, jakie widziałam, a trochę ich było. Zdecydowanie daje do myślenia. Jak mało który obraz, skupia całą uwagę na przesłaniu. Polecam każdemu!

matylda156

Dołączam się do kółka wzajemnej adoracji:)
W sumie 3 razy do niego podchodziłem bo mi się usypiało ale i tak jeden z najlepszych jakie widziałem:)

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
martinos1985

To prawda, też jestem zachwycona. Mi to strasznie przypominało "Folwark zwierzęcy" albo film "Das eksperiment", czyli wszystko to do czego człowiek jest zdolny w skrajnych warunkach.

ocenił(a) film na 10
hiperbolamugola

A mnie się właśnie wydaje, że tu nawet nie chodzi o skrajne warunki... Czy na co dzień nie robimy przypadkiem różnych rzeczy, niekoniecznie zgodnych z naszymi przekonaniami, aby uzyskać akceptację otoczenia? I czy aby jednocześnie nie jesteśmy w stanie na co dzień wykorzystywać innych? Myślę, że historia i przykłady z filmu są ostre aby zwrócić naszą uwagę na nie i zmusić nas do zastanowienia się nad mechanizmami socjologicznymi, kulturowymi, psychologicznymi i in.
Ja tak odebrałam ten film - jako lustro, w którym muszę bardzo dokładnie przyjrzeć się temu co widzę - sobie i światu wokół mnie. Tak trudno w dzisiejszym świecie dostrzec drugiego człowieka. Obejrzenie Dogville - dla mnie antyczne katharsis

Rudazebra

Pomyślałam dokładnie o tym samym:) Film ponadczasowy - można go podstawić pod dowolne miasto, dołożyć dowolnych ludzi ... co dzień jest wiele sytuacji, które robimy wbrew sobie, tylko po to żeby ktoś nas zaakceptował.

ocenił(a) film na 9
Rudazebra

Dokładnie. Ten film to życie. Kto trochę poznał - ten wie. ;)

ocenił(a) film na 10
martinos1985

Absolutne arcydzieło. Doskonałe wejrzenie w ludzką psychikę.

martinos1985

Dokładnie tak. Film niesamowity. Dramat na medal. Po zakończeniu jego uznałem że akurat tutaj na końcu przemoc była całkowicie uzasadniona bo <takich miasteczek nie powinno być więcej>.

ocenił(a) film na 5
darek1

Swoją drogą ciężko to nazwać filmem, to po prostu była sztuka teatralna nakręcona kamerą :)

Sav7

Jak zwał...tak zwał...krótko mówiąc arcydzieło!!

ocenił(a) film na 10
martinos1985

I pokazuje, jak zostalismy ograbieni z wyobraznii przez tradycyjne kino, gdzie wszystko mamy podane na tacy.

ocenił(a) film na 1
kassis

No, w koncu kino jest po to, zeby nas rozpieszczac :o)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones