PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5121}
5,5 1 943
oceny
5,5 10 1 1943
Doktor Judym
powrót do forum filmu Doktor Judym

Ech i już miało coś być a tu urwany film. Może moja wersja była dla niedojrzałych. ;)
Moja ocena to 8/10.
Najpierw wymienię rzeczy które mi się podobały:
- świetna gra aktorska Jana Englerta,
- wierność książce - oczywiście wiele rzeczy zostało pominięte ale lepiej obejrzeć ten film
niż czytać streszczenia,
- dobrze oddane czasy - perełka dla znawców tego okresu,
- gdy przebolejesz nudę przez pierwszą godzinę, to resztę wciągniesz jak odkurzacz
Zelmera,
- piękna bębnowa muzyka w outrze,
- stosunkowo krótki czas trwania (1:30),
- no i oczywiście CYCKI! :D
Kilka rzeczy mi się też nie spodobało:
- musiałem sobie podzielić film na mniejsze części bo w pierwszej godzinie nie mogłem
się skupić (polecam mój patent czyli jak się nudzi rozegrać jedną partyjkę warcabów
windosowskich i oglądać dalej),
- cenzura na sex

Krótko mówiąc polecam wszystkim obejrzenie i przypomnienie sobie dzieła "Ludzie
Bezdomni" Stefana Żeromskiego wszystkich leniuchom.

ocenił(a) film na 8
pa1nercio

Ze wszystkim się zgadzam. Też chciałam dać 8/10, ale dałam aż 9. Dlaczego? Bo jestem na śmierć zakochana w Englercie i dałabym sobie wyciąć obie nerki i wątrobę za uściśnięcie mu dłoni. Także za samą obecność Pana Jana ta dodatkowa gwiazdka ode mnie. Ogólny zarys fabuły i klimat powieści film oddaje bardzo dobrze, szkoda, że jest tutaj tak nisko oceniony przez społeczność FilmWebową.

ocenił(a) film na 8
smoczur

Ten film jest ciągle aktualny. Myślę, że znalazło by się i dziś trochę takich Judymów. "...ilu jeszcze jest takich jak on..."

pa1nercio

Też się zgadzam. Uważam że film "nieznany powszechnie"w Polsce tzn. rzadko był puszczany i ja odkryłem go ku mojej uciesze bardzo późno, choć kocham stare polskie ekranizacje powieści. Widać, że państwo poskąpiło kasy na ten film stąd rozmach tylko na 50 % , ale nawet przy tak skromnych środkach mamy dobry, klimatyczny film. Gdyby robił go Wajda w tamtych czasach, mielibyśmy perełkę klasy Ziemi obiecanej. Ale i tak powstał fajny film. Mnie najbardziej podobały się "dziwki" doktora Judyma i pobyt w sanatorium, a że sexu za mało to też racja , ale czasy były inne. Teraz gdyby ktoś to robił, to daliby jakiegoś Szyca albo Zakościelnego który lizałby się z jakąś Urbańską, czy inną aktoreczką złapaną z castingu, a tak mamy wspaniałą grę młodego Englerta. Film oceniam 8-9/10

ocenił(a) film na 6
pa1nercio

Po tylu latach ponownie odkryłem ten serial.Ładnie oddany klimat tamtych czasów i świetni aktorzy. do tego piękna muzyka.Polecam jako uzupełnienie książki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones