PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=482376}

Doktor Strange

Doctor Strange
7,3 198 555
ocen
7,3 10 1 198555
6,7 33
oceny krytyków
Doktor Strange
powrót do forum filmu Doktor Strange

Nie wiem jak Marvel to robi,ale po raz kolejny udało im się zrobić bardzo dobrą produkcję.No i nie miałem zamiaru tego oglądać,bo zawsze jest tak że jak bohaterem jest mag to zawsze wychodzi klapa.Myliłem się.Doktor Strange to jeden z najlepszych filmów Marvela.Lepszy od Ant-mana, a gorszy od Strażników Galaktyki czy Wojny bohaterów.Ok , więc najlepszą rzeczą (że tak powiem dziwnie)w tym filmie jest sam główny bohater czyli Doktor Strange.Aktor jest wręcz wyjęty z komiksów,tak idealnie pasuje do tej roli.Efekty specjalne wbijają w fotel, a fabuła wciąga jak cholera.Niestety najbardziej na czym się zawiodłem to na villainach.Marvel ma okropnie słabych złoczyńców i liczę na to że Keaton który zagra w Spider-Manie Homecoming pokaże że będzie świetnym przeciwnikim dla naszego przyjaznego pająka z sąsiedztwa.Jeśli chodzi o Strange'a to jest to obowiązkowa pozycja dla samych fanów Marvela i myślę że się nie zawiodą.Reasumując rok 2016 należy do Marvela i liczę że w 2017 będzie mieli jeszcze lepsze filmy o superbohaterach.Strangeowi daję mocną ósemkę.Polecam.

roman876

Liczę, że Mordo będzie dobrym villainem dla Strange'a, bo skoro on będzie zły, będzie musiał się pojawić Dormmamu o ile pamiętam.

ocenił(a) film na 8
juchacz17

Mordo nie jest żadnym świetnym villainem(oczywiście według mnie,ale sam aktor zagrał tą postać dość ciekawie.

roman876

W komiksach może i nie, ale w filmie? Inna sprawa, że nie widziałeś go jeszcze w całej okazałości.

ocenił(a) film na 8
juchacz17

Ale mi chodzi o film.Komiksowy był moim zdaniem lepszy

ocenił(a) film na 8
roman876

W komiksach on jest przede wszystkim zły

ocenił(a) film na 8
Himiteshu

Tak wiem o tym.Był to jeden z przeciwników Strange'a i wkurza mnie to że znów białego gra czarny.

ocenił(a) film na 8
juchacz17

Poza tym od kiedy Mordo był czarny?

https://pl-static.z-dn.net/files/da2/f3eae7f11d12b21488545518c5824d5e.xlsx

roman876

Był, biały no ale poprawność.

BTW, gdzie widziałeś?

ocenił(a) film na 8
LordVader345

No jak to gdzie w kinie :)

roman876

Tak, ale że w jakim mieście?

LordVader345

Przecież film miał już premierę na świecie. Skąd pewność, że autor tematu mieszka w Polsce?

ocenił(a) film na 6
Mahone93

Miał, w Hollywood uroczystą. Prawdziwą premierę kinową miał wczoraj, w UK. Autor tego wątku nie widział filmu trzy dni temu. Nie wiem po co z takim przejęciem o tym opowiada... Zauważ, że nie napisał żadnych konkretów, to można napisać o czymkolwiek. Fantasta.

ocenił(a) film na 8
semira1

No pewnie najlepiej wziąć i opowiedzieć cały film ze szczegółami tylko dlatego że nikt mi nie wierzy.

ocenił(a) film na 8
semira1

Oraz chcę dodać że widziałem film 2 dni temu,a nie 3.

ocenił(a) film na 6
roman876

2 dni temu też go widzieć nie mogłeś. Jedynie na pokazach prasowych. Które odbyły się w 4 miastach w weekend i w 7 w poniedziałek. W którym mieście byłeś?

ocenił(a) film na 8
semira1

Nic Ci nie muszę mówić.

ocenił(a) film na 6
roman876

Oczywiście,TO akurat prawda.

Ale poza tym... mitoman... Żeby zakładać wątek o filmie, którego się nie widziało? Przedziwne.

ocenił(a) film na 8
semira1

Nie mam zamiaru prowadzić z tobą dalej rozmowy.Chcesz pokazać wszystkim że oszukuję z filmem i jeszcze nazywasz mnie mitomanem?Śmieszne i widać że jak Bóg rozdawał inteligencje, ty zapewne byłaś w WC...

ocenił(a) film na 6
roman876

Nie wściekaj się na mnie, że cię złapałam na kłamstwie, tylko nie kłam na przyszłość.

ocenił(a) film na 8
semira1

Ja nie kłamie.Po prostu wkurza mnie to że ktoś wmawia mi coś co jest nieprawdą.

ocenił(a) film na 6
roman876

No to wiesz jak się czuję, kiedy czytam, że ktoś mi wmawia coś, co jest nieprawdą.

Siedzę w tym biznesie, wiem co się kiedy rusza, gdzie i z kim na pokładzie. Nie znoszę trolli.

ocenił(a) film na 8
semira1

Może lepiej zakończmy tą "pasjonującą" konwersacje bo widzę że do porozumienia nie dojdziemy.

ocenił(a) film na 8
roman876

trzeba było rzucić spoilera, bo teraz wychodzisz na głąba

ocenił(a) film na 8
BigMelon

Tylko ty tak myślisz

ocenił(a) film na 8
roman876

niech ci będzie ale będziesz zaskoczony jak wyjdzie inaczej

ocenił(a) film na 8
roman876

niektórzy poprostu muszą się pokazać, w ten, czy inny sposób :D

semira1

moze liczyl na popularnosc swojego watku? albo chcial byc pierwszy?

ocenił(a) film na 8
Mahone93

No właśnie dziękuję.

ocenił(a) film na 8
LordVader345

Niby poprawność ale z azjaty białego w filmie zrobili

ocenił(a) film na 8
roman876

A Ancient One biały? :P

ocenił(a) film na 5
roman876

Akurat w tym wypadku nie przeszkadzało mi kompletnie wciśnięcie czarnego w miejsce białego. Choć nie widzę sensu takich zabiegów.

ocenił(a) film na 8
juchacz17

Zmarnowana pierwsza połowa filmu jak dla mnie.

ocenił(a) film na 8
oszczakiewicz11

Dlaczego twierdzisz że zmarnowana? Mi się podobała tak samo jak druga. A podróż Strange'a przez Wszechświaty równoległe dzięki Starożytnej - uczta dla oczu. Po prostu niesamowite. Przynajmniej w 3D.

Trojden

Gruba psychodela, ta podróż. Wioska hipisów na tabsach lepiej by tego nie zrobiła...

ocenił(a) film na 7
erdece

:)

użytkownik usunięty
oszczakiewicz11

Ten film wprowadzał "nowego bohatera" do filmowego uniwersum Marvel. Jak dla mnie odwalili kawał dobrej roboty. Pokazali jak bardzo zmienił się Strange - od totalnego materialisty/ateisty po osobę, która rozumie i potrafi oddziaływać na prawa rządzące tą oraz innymi rzeczywistościami (czerpane mocy z multiversum - nieskończonej liczby wszechświatów/rzeczywistości).
Dla osób, które nigdy nie zetknęły się z komiksem, pierwsza połowa filmu była najzwyczajniej w świecie niezbędna, by zrozumieć postać oraz jej dalsze losy/decyzje/motywacje.

ocenił(a) film na 6

Przeca w co drugim filmie bohater albo jest początkowo gnojonym zwykłym dzieciakiem, albo zarozumiałym dupkiem, który musi zrozumieć czym jest mistyczne "dobro", żeby na koniec skopać zadek jakiejś "mrocznej sile pragnącej dla zasady zniszczyć ludzkość".

Mikkelsen średnio jak na niego, i tak nieco ratuje film. Benedict irytuje wręcz, a drętwy murzyn kładzie każdą scenę. Największym plusem i w końcu czymś świeżym jest motyw samego "zła" - w końcu ktoś uchwycił powód zniszczenia ludzkości niejednoznacznie, w sposób, który nie wgryza się głupotą w mózg widza odgryzając wielki kęs. Poświęćmy świat, żeby odrzucić kajdany czasu i żyć w obiecanym raju. Jak na film o superbohaterach, w którym nie ma co się spodziewać głebokich przemyśleń, wypada i tak zadziwiająco dobrze.

użytkownik usunięty
Bezimienny_Jan

Oj tam, jak się wpisuje w szablon, to wcale nie znaczy, że to źle :) Źle byłoby, gdyby historia była kiepsko opisana, a ta jest całkiem dobra.

ocenił(a) film na 8
juchacz17

Tylko mam nadzieję, że już w swojej normalnej , ognistej wersji

juchacz17

Nie. Marvel idzie systemem w, którym drugi villian nie ma nic wspólnego z pierwszym. Strażnicy galaktyki zamiast thanosa dostają ego. Avengers zamiast thanosa/lokiego ultrona, thor zamiast lokiego malekitha. Tu raczej dostaniemy nightmara. Tutaj skakanie po alternatywnych rzeczywistościach i zabawa z czasem, tam świat snu i koszmaru zmienny i niestały nachodzący na rzeczywistość.

ocenił(a) film na 9
juchacz17

też na to liczę w końcu villain którego przemiane , doroastanie do zemsty oraz motywację poznajemy od początku a nie jak zawsze random do odstrzału co a/chce władać światem b/ chce zniszczyć świat - no ileż można to wałkować. Także teraz wystarczy już tylko żeby ciekawie go napisali i aktor dał z siebie wszystko a kto wie może i Loki zostanie zdetronizowany . Szkoda że jak na razie nawet jeszcze planów na doktorka dwójkę nie ma : /

roman876

Hehehe, fanboy! :)

ocenił(a) film na 8
Szejku

Czego?Marvela?Jeśli wejdziesz na mój profil to tam zobaczysz że napisałem że interesuje się komiksami Marvela i DC.Ja lubię oba uniwersa.

ocenił(a) film na 8
roman876

Szejku tradycyjnie nie może przeżyć, że Marvel filmowo odstawił DC o lata świetlne ;) Daj sobie spokój.

ocenił(a) film na 8
Ryloth

Ja tam DC polubiłem dzięki serialowego Flashowi.Niestety z filmami DC kuleje,a najbardziej popisali przy BvS

ocenił(a) film na 8
roman876

Jak dla mnie BvS > SS > MoS, ale to takie naciągane 7/10 dla każdego.

Ryloth

Jak dla mnie Gówno>>>>>Ryloth :)

ocenił(a) film na 8
Szejku

Spoko.

użytkownik usunięty
Szejku

weź go zlej... On tylko prowokować potrafi. Nic specjalnego

ocenił(a) film na 8
Ryloth

U mnie jest tak:
Man of steel 4/10
Batman v Superman 4/10
Legion samobójców 5/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones