Dolores (1995)

Dolores Claiborne

plakat - Dolores (1995)

opisy filmu

(4)
  • Dolores Claiborne (Kathy Bates) jest opryskliwą, zaniedbaną kobietą, która z łatwością zniechęca do siebie ludzi z najbliższego otoczenia. Pewnego dnia, kiedy jej chlebodawczyni, Vera Donovan (Judy Parfitt), zostaje znaleziona martwa, wszyscy podejrzewają Dolores o popełnienie zbrodni. Wiadomość o tych wydarzeniach dociera do córki Dolores, Seleny (Jennifer Jason Leigh), która - mimo że przez wiele lat nie utrzymywała żadnych kontaktów z matką - postanawia ją odwiedzić. Dziewczyna pragnie przekonać się, czy wysuwane przeciwko rodzicielce oskarżenia są prawdziwe. Niebawem Selena poznaje wstrząsającą prawdę o życiu matki...

  • Ekranizacja powieści Stephena Kinga. Dziennikarka Selena St. George dowiaduje się z gazet, że jej matka Dolores oskarżona została o morderstwo. Jedzie do rodzinnego miasteczka, by poznać prawdę i pomóc matce, której nie widziała od lat. Problem w tym, że nie do końca wierzy w jej niewinność.

  • Dolores Claiborne pracuje od 22 lat u Very Donovan (Judy Parfitt) kobieta jest pedantką i gardzi służbą, kiedy zostaje zamordowana podejrzenia pada na Dolores. Do małego sennego miasteczka zostaje sprowadzona córka Dolores Selena (Jennifer Jason Leigh) oraz jako nastolatka (Ellen Muth) która pracuje jako dziennikarka. Sprawę morderstwa prowadzi szczuty na Dolores detektyw (Christopher Plummer), który przed laty nie potrafił rozwiązać, a właściwie udowodnić Dolores morderstwa jej męża (David Strathairn).

  • Matka Seleny St. George - dziennikarki - zostaje oskarżona o morderstwo. Selena wyrusza samochodem do rodzinnego domu. Będzie musiała zmierzyć się z koszmarem, do którego, jak sobie obiecała, nigdy nie wróci. To nie tylko wybór między zaufaniem a podejrzeniem matki, ale także wybór między miłością a nienawiścią do niej.

multimedia
pozostałe