PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108474}

Dom latających sztyletów

Shi Mian Mai Fu
7,3 44 761
ocen
7,3 10 1 44761
6,9 12
ocen krytyków
Dom latających sztyletów
powrót do forum filmu Dom latających sztyletów

Wyraźnie słabszy od Przyczajonego Tygrysa lub Hero. Niestety ale to tylko ładnie oprawiony tandetny melodramat. Od Domu sztyletów lepsze są już inne wuxie: 14 ostrzy - bo to kawałek fajnej, bezpretensjonalnej rozrywki, nawet Miecz przeznaczenia - bo choć kompletnie wtórny to postacie są bardziej żywe a dialogi nie takie sztucznawe, Shinobi - bo ciekawszy. Yimou chwilami popada w śmieszność, jego film chce się wyraźnie wcelować w zachodnie gusta. Niby już klasyk wuxii ale w istocie to raczej produkt dla egzaltowanych nastolatek niż dorosłego widza. Ogólnie może być ale odświeżenie filmu przyniosło mi rozczarowanie.

ocenił(a) film na 1
grzegorz_cholewa

Wizualnie, faktycznie niezły. Ale poza tym (przynajmniej dla mnie) - nieporozumienie. Ja w ogóle jakoś nie łapie kina tego typu.

ocenił(a) film na 10
agawa87

To po co to ogladasz jesli tego nie łapiesz? Przynajmniej obejrzalas w całosci,ze dajesz note?

ocenił(a) film na 1
soglif3

I po co ten napastliwy ton??? Mam prawo do swojej opinii. Już starożytni mawiali, że o gustach się nie dyskutuje =)

Tak, obejrzałam film w całości. Dlaczego w ogóle oglądałam? Bo wiele słyszałam o tym filmie i byłam ciekawa o co tyle krzyku - ciekawość, ludzka rzecz.

ocenił(a) film na 10
agawa87

Przepraszam jesli jakos Cie uraziłem. Sama napisałas,ze "wizualnie ,faktycznie niezły." i juz tym stwierdzeniem potwierdzasz ,ze nalezy mu sie przynamniej nota 6.

ps. Ja nie krzycze...;)

ocenił(a) film na 8
soglif3

Wizualnie faktycznie niezły oznacza tylko tyle, że trzymając się klasyfikacji FW użytkowniczka agawa87 oceniła wizualny aspekt na 6 lecz przy ogólnej ocenie filmów bierze się pod uwagę wiele innych aspektów. To trochę tak jakby ktoś napisał, że muzyka w filmie była niezła i już tym stwierdzeniem miałby pańskim zdaniem potwierdzić, że filmowi należy się przynajmniej nota 6.
Aczkolwiek ma Pan rację wskazując, że skoro jeden z podstawowych aspektów oceniła jako niezły to wystawianie ogólnej oceny najniższej z możliwych jest nie na miejscu.

ocenił(a) film na 10
grzegorz_cholewa

tą pseudo opinią pokazujesz że gustu nie masz za grosz ;) ten film to arcydzielo, idź oglądać bajeczki Marvela pewnie dasz 10/10 :)

neela96

Cicho bądź dziecko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones