PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5137}

Dom z kart

House of Cards
7,1 2 489
ocen
7,1 10 1 2489
Dom z kart
powrót do forum filmu Dom z kart

Kiepski aktorsko (za wyjątkiem małej Sally!!). Rozmijający się z rzeczywistością w kwestii autyzmu z którego nie da się ot, tak wyleczyć. Niemniej film robi ogromne wrażenie. - Własnie przez świetną grę małej Sally, Aż czujemy to samo co ona, tak jest przekonywująca. Już nie mówiąc o genialnych motywach muzycznych które potęgują odczucia.

Cały film to walka wizji matki i podejścia psychiatry. Okazuje się ze to to psychiatra nie rozumiem sedna i stosuje prymitywne metody. A matka zrozumiała jak należy dotrzeć do córki. Trudno oczywiście brać inspiracje z tego filmu, to raczej dość swobodna wariacja na temat tego czym jest autyzm, jak się objawia i jak myśli dziecko autystyczne.

Zbyt dużo stereotypowego podejścia. Ale film - dla obejrzenia i poczucia małej Sally - warto obejrzeć.

skoczek_narciarski

Akurat miałem okazje obejrzeć dzisiaj film na Polonia 1. Zainteresował mnie opis, zgadzam się, że Sally nie miała autyzmu. Powodem jej stanu była trauma (nie będę mówiła, z jakiego powodu, aby tym którzy nie widzieli filmu go za bardzo nie spolerować). Mnie bardziej zastanowiło postępowanie psychologa, moim zdaniem zbyt pochopnie ocenił, że Sally może mieć autyzm. Natomiast sam film, mimo że nie jest wybitny (dlatego też oceniłem film na 5 gwiazdek) warto obejrzeć ze względu na ciekawą tematykę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones