PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35483}

Dom z piasku i mgły

House of Sand and Fog
7,4 22 528
ocen
7,4 10 1 22528
6,9 7
ocen krytyków
Dom z piasku i mgły
powrót do forum filmu Dom z piasku i mgły

Gdyby nie niekompetencja urzędnika, gdyby nie lekkomyślność głównej bohaterki (nawet od człowieka będącego w depresji wymaga się pewnej odpowiedzialności, jeśli jest to człowiek dorosły, w tym przypadku czytania przychodzącej korespondencji!!!), gdyby nie wtrącanie się pana policjanta, któremu nagle uroiło się, że zostanie don juanem i obrońcą uciśnionych w jednym, to nie doszło by do tego do czego doszło. Najgorzej wkurzył mnie pan policjant, nie dość że zdrajca - zostawił z dnia na dzień żonę i dzieci dla ledwo co poznanej osoby - skrajny brak odpowiedzialności, to jeszcze myślał, że przemocą uda mu się doprowadzić do porozumienia w sprawie domu, co za dureń. Główna bohaterka dogadałaby się z rodziną zamieszkującą jej dom, gdyby nie porywczy i nieobliczalny pan policjant, który nie nadawał się ani na policjanta ani na męża i ojca.

ocenił(a) film na 5
Carin

Mnie najbardziej irytowała główna bohaterka i to jak powiedziała swojej adwokatce, że oczekuje od niej wypełniania jej obowiązków. A to przecież ona nie wypełniała swoich i nie płaciła czynszu za dom. To niby tylko 500$ za co odebrali jej dom, ale wątpie żeby w jej stanie przestałaby w końcu unikać poczty i przychodzących rachunków i je zapłaciła. Po prostu pogrążałaby się w jeszcze większym długu.

ocenił(a) film na 8
Smaczewski

ja w moim wpisie starałam się nie zdradzać zakończenia filmu, dlatego nie zaznaczyłam spojlera, ale Ty niestety zdradziłeś zakończenie, więc osoby czytające ten wątek przed obejrzeniem filmu mogą mieć słuszne pretensje...

ocenił(a) film na 5
Carin

Gdzie niby XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD DDDDDDDDDDDDDDDDDD

ocenił(a) film na 8
Smaczewski

napisałeś, że odebrali jej dom ! = mega spojler.
teraz rozumiesz?

ocenił(a) film na 5
Carin

tak to już wiadomo na początku filmu, poza tym to już sam w pierwszym poście jebiesz spoilery

ocenił(a) film na 6
Carin

"pan policjant, nie dość że zdrajca - zostawił z dnia na dzień żonę i dzieci dla ledwo co poznanej osoby - skrajny brak odpowiedzialności, to jeszcze myślał, że przemocą uda mu się doprowadzić do porozumienia w sprawie domu"

To też spoiler ;)

Carin

niestety muszę się zgodzić. spoiler! Do tego dochodzą policjanci, którzy na widok broni, strzelają chłopakowi prosto w serce (przecież mogli go unieszkodliwić, strzelić w nogę etc.)...patrzeć się nie dało na tych amerykańskich "rambo" z syndromem zbawiciela ludzkości. Strach się bać, że ludzie o tego typu mentalności jeżdżą sobie bezkarnie po całym świecie i prowadzą różne "misje pokojowe".
Aż zagryzałam zęby ze złości na tym filmie. To małżeństwo z Iranu prezentowało przynajmniej jakiś poziom, kulturę (choć może nieco inną od europejskiej czy anglosaskiej). Na początku traktowali dziewczynę jak intruza, ale widząc jej cierpienie nie pozostali obojętni i widać było że są skłonni pomóc.
Niestety...to poziom wychowania zupełnie niedostepny dla cowboy'ów

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones