plakat - Donnie Brasco (1997)

opisy filmu

(10)
 • Donnie Brasco to pseudonim agenta FBI Joe'go Pistone, który w latach 70., w uwieńczonej sukcesem ściśle tajnej operacji, infiltrował środowisko mafijne. Musiał grać wiele ról. W domu był mężem i ojcem, w życiu zawodowym, na co dzień agentem federalnym, na sekretnych ścieżkach mafii przyszło mu udawać gangstera. Sytuacje, w których nie mógł sprostać sprzecznym oczekiwaniom rodziny, przełożonych i mafii, nie należały do rzadkości. W dodatku podczas swej misji zaprzyjaźnił się z gangsterem Leftym-Lewusem Ruggiero, którego miał unieszkodliwić. W związku z tym przeżywał konflikt sumienia między koniecznością wzorowego wywiązywania się z obowiązków a lojalnością wobec przyjaciela.

 • Płatny morderca Lefty-Lewus Ruggiero poznaje młodego pasera biżuterii Donniego Brasco. Po poznaniu się, Lefty wprowadza nowego do mafii. Mężczyźni zaprzyjaźniają się coraz bardziej. Gangster nie wie jednak, że Donnie jest agentem FBI, który ma za zadanie poznać środowisko przestępcze i wydać Ruggiero. W domu mają do niego coraz więcej pretensji i rodzina oddala się od niego. Z czasem policjanta zaczynają nękać wątpliwości, kim naprawdę jest i po której "stronie" ma się opowiedzieć.

 • W połowie lat 70. agent FBI Joe Pistone (Johnny Depp) przeniknął do grupy mafijnej, by rozpracować ją od środka. Jako Donnie Brasco stał się jednym z najlepszych żołnierzy w organizacji. Jednocześnie, odizolowany od najbliższych, czuł się samotny. Mafia stała się jego rodziną, zaś najbliższym przyjacielem podrzędny, starzejący się mafioso - Lefty Ruggiero (Al Pacino). Dla pogardzonego przez kolegów gangstera spotkanie z Joe też było ważne. Zaczął go traktować niczym ojciec - uczył przestępczego fachu, chronił przed niebezpieczeństwami. W swoim towarzystwie panowie czuli się doskonale, ale stali po dwóch różnych stronach barykady. Ta przyjaźń nie mogła trwać wiecznie. Czy Joe-Donnie wyda wymiarowi sprawiedliwości swojego najlepszego przyjaciela?

 • Działający w imieniu prawa, agent FBI Joe Pistone (Johnny Depp) opuszcza rodzinę, akceptuje swoją drugą, fałszywą tożsamość - gangstera Donnie'go Brasco - i w tym wcieleniu przedostaje się do struktur mafijnych, aby poplątać im szyki. Musi wpierw zaskarbić sobie zaufanie mafii, a tym samym dowieść swojej lojalności i wykazać się gotowością do brania udziału w przestępczych działaniach. Zbliża go do celu znajomość z brutalnym gangsterem Lefty'm - Lewusem Ruggiero (Al Pacino), który będąc tzw. "żołnierzem", tkwi na niskich szczeblach mafijnej hierarchii i nie ma wielkich nadziei na awans. Pistone, alias Brasco, jest pierwszym człowiekiem, który docenia Lefty'ego i okazuje mu szacunek. Lefty-Lewus odwzajemnia się równie ludzkim odruchem, który z mafijnego punktu widzenia jest błędem: obdarza Donnie'go Brasco zaufaniem. Poręcza za niego i wprowadza do mafii jako "swojego człowieka". Brawo! Oto właśnie Donnie'mu chodziło. Sęk w tym, że Donnie, widząc przywiązanie i lojalność Lefty'ego, traci emocjonalny dystans do tego niepozornego gangstera...

 • Oparty na faktach film z duetem Johnny Depp - Al Pacino.
  Joseph D. Pistone to agent FBI. Jako Donnie Brasco, paser, ma rozpracować grupę przestępczą Sonny'ego Blacka. W tym celu zaprzyjaźnia się z szeregowym mafiosem. Lefty Ruggiero jest w "rodzinie" od 30 lat, w czasie których zabił 23 osoby. Nie ma nadziei na awans w mafijnej strukturze, wykryto u niego raka, a syn jest narkomanem. Pod wpływem Lefty'ego agent FBI będzie musiał się zastonowić, czy przypadkiem Donnie Brasco nie zastąpił już prawdziwego Josepha D. Pistone'a...

 • Nowy Jork i Miami u schyłku lat 70. Agent FBI Joseph D. Pistone otrzymuje zadanie wniknięcia w mafijne struktury "rodziny" Bonnao. Ma poznać członków przestępczej organizacji, sposoby jej działania, pozyskać zaufanie szefów, ustalić plany bieżące oraz zdobyć dowody ich zbrodni. Tajna operacja ma trwać kilka miesięcy. Nikt oprócz przełożonych z FBI nie wie o jego misji. Żona Maggie nie ma pojęcia, czym zajmuje się Joseph.

  Aby wejść do mafijnej rodziny, trzeba mieć rekomendację jednego z jej członków. Pistone, podający się za pasera biżuterii o nazwisku Donnie Brasco, poznaje Lefty'ego Ruggiero, starzejącego się i zgorzkniałego mafioso. Donnie okazuje mu szacunek i sympatię. Staje się rzecz niedopuszczalna - między Leftym i Donniem rodzi się przyjaźń. W dowód największego zaufania Lefty postanawia zaręczyć za Brasco przed "rodziną".

  Mija rok za rokiem. Donnie wchodzi coraz głębiej w przestępczy światek i nie daje się zdemaskować. Presja prowadzenia podwójnego życia wywiera wpływ na osobowość Brasco. Zaczyna tracić grunt pod nogami.

 • Nowy Jork, 1978 rok. Płatny morderca Lefty Ruggiero (Al Pacino) bierze pod swoje skrzydła młodego pasera. Zabójca nie wie jednak, że jego podopieczny, Donnie Brasco (Johnny Depp), w rzeczywistości nazywa się Joe Pistone i jest agentem FBI, prowadzącym wywiad w środowisku przestępczym. Z czasem Joe coraz głębiej wnika w gangsterski świat. Praca pochłania go tak bardzo, że zaczyna zaniedbywać rodzinę. Kiedy Pistone zaprzyjaźnia się z Leftym pojawiają się wątpliwości komu powinien być wierny. Sytuacja komplikuje się, gdy gangsterzy zaczynają podejrzewać, iż w ich szeregach ukrywa się zdrajca. Film został oparty na autentycznych wydarzeniach.

 • Agent FBI Joseph D. Pistone (Johnny Depp), otrzymuje zadanie infiltracji mafijnej rodziny Lefty'ego Ruggiero (Al Pacino). Podając się za młodego pasera biżuterii Donniego Brasco, Pistone zaskarbia sobie przyjaźń i zaufanie gangstera. Wkrótce okazuje się, że bardzo trudno jest pogodzić oddanemu swej pracy Pistonowi życie zawodowe i prywatne. Młody agent przeżywa wewnętrzne rozterki, jako że z biegiem czasu zaczyna coraz bardziej podziwiać i szanować Ruggiero, człowieka, którego ma wydać...

 • Nowy Jork, lata 70 XX wieku. Agent FBI Joe Pistone (Johnny Depp) jako Donnie Brasco zaczyna zadawać się z gangsterem Lefty'm (Al Pacino), który wprowadza go w świat mafii. Inwigilacja świadka przestępczego zabiera Joe'mu większość jego czasu i zaczyna on zaniedbywać rodzinę, a na dodatek powoli staje się taki sam, jak ludzie których inwigiluje. Z czasem Joe, a raczej Donnie, musi wybrać pomiędzy mafią, a rodziną...

 • Film oparty na prawdziwych wydarzeniach. Johnny Depp występuje w tytułowej roli jako Donnie Brasco, tajny agent FBI Joe Pistone, który musi zostawić swoją żonę (Anne Heche), rodzinę i przybrać tożsamość gangstera, aby przeniknąć do nowojorskiej mafii. Donniemu udaje się zdobyć zaufanie Lefty’ego Ruggiero (Al Pacino), starzejącego się mafiosa, któremu nigdy nie udało się zrobić kariery, o jakiej marzył. Lefty teraz jednak widzi szansę na sukces i świetlaną przyszłość w półświatku przestępczym u boku młodego i inteligentnego złodziejaszka. Agent awansuje coraz wyżej w mafijnych strukturach. Lojalność Donniego Brasco zostaje wystawiona na ostateczną próbę - będzie zmuszony wybierać pomiędzy rodziną, FBI i nieoczekiwaną przyjaźnią z Leftym.