PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5166}

Doskonały świat

A Perfect World
7,8 82 945
ocen
7,8 10 1 82945
7,3 12
ocen krytyków
Doskonały świat
powrót do forum filmu Doskonały świat

Spoko film, naprawdę ładny itd. ale mało realny. Nie przeszkadza to tak bardzo cieszyć się tym filmem, ale koli w oczy jak w mało którym. Mam takie wrażenie, jakby wiele wątków, sytuacji, było na siłę w tym filmie pchanych żeby tylko wywołać łzy u oglądających. Film naiwnie wkręca widza, że taki przebieg sytuacji może naprawdę się zdarzyć. Costner w roli zbiega z więzienia... przecież widać było od początku, że jego dobroć i poczciwość granych ról będzie i tu grała prym, on + zbieg, to jak połączenie ogórek + czekolada. Ten przesadzony, pozytywny obraz nie wyszedł zbyt przekonująco. Costner się starał, ale jego dobroć wyziera spod jakiejkolwiek miny robionej w tym filmie, dopóki był ten drugi zbieg, to było jeszcze drastycznie, a potem... to już tylko oddać dzieciaka. Żadna ucieczka z więzienia nie wyglądała by tak w świecie rzeczywistym, w doskonałym zaś nie była by potrzebna.

ocenił(a) film na 8
Marieka

Film trochę przekoloryzowany ale przez to uroczy. Ja myślę, że postać jaką grał Costner celowo miała być dobrą postacią - to jest ukazane w kilku wątkach. On miał nie za wesołe dzieciństwo, przez co zboczył na ścieżkę przestępczą, ale gdzieś tam w głębi pozostał dobry. I ta złożoność charakteru bardzo fajnie jest ukazana. Z kolei pościg za zbiegiem - bardzo odbiegający od rzeczywistości. Normalnie byłby złapany szybciej, tylko o czym byłby wtedy film? A tak te nierealne niedociągnięcia stworzyły świetny obraz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones