PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5188}

Drabina Jakubowa

Jacob's Ladder
7,5 39 761
ocen
7,5 10 1 39761
7,4 11
ocen krytyków
Drabina Jakubowa
powrót do forum filmu Drabina Jakubowa
DramaticBrony

Nie Jakubow tylko Jakub XD Postac z Biblii. Wygoogluj sobie.

ocenił(a) film na 9
j_krzykawa

Tak trudno zauważyć sarkazm? Skoro Jakub to Drabina Jakuba, a nie Jakubowa :)

LewyKoksik

Panie LewyKoksik, mimo twej zdecydowanie niskiej inteligencji (wyrażonej również twoim nickiem), wyjaśnię ci, że to nie jest sarkazm. TAK trudno zauważyć sarkazm, bo go tu nie ma. Dziś napisałbyś "Drabina Jakuba", wcześniej, za czasów biblijnych, a raczej za czasów, kiedy Biblia była tłumaczona na język polski korzystało się z nieco innych odmian. I tak rzeczy, które należały do kogoś kończyły się przyrostkiem -owa. ;) Każde dziecko ze szkoły podstawowej to wie, a przynajmniej ma szczątkową wiedzę na ten temat.
Pozdrawiam i zapraszam do częstszego korzystania z internetu w celu POSZUKIWANIA informacji, a nie ODPOWIADANIA poszukującym. Tym bardziej, jeśli opowiada Pan czyste farmazony.

Keberatan

P.S.: Czekam na zgłoszenie nadużycia. ;)

ocenił(a) film na 9
Keberatan

Ależ oczywiście zdaje sobie z tego sprawę, jak i zapewne autor tematu, a jego post był ironiczny. Myślę, że to Pan jak i użytkownik j_krzykawa tego nie rozumieją. Btw. NO SHIT SHERLOCK

ocenił(a) film na 8
Keberatan

buahah jak mozna juz w pierwszej odp na posta zaczac od dyskfalikowania czyjegos nicku? jak chcesz sie z kims poklocic to idz gdzies indziej bo mi np zalezy tylko czyims komentarzu odnosnie filmu. zastanow sie nad soba

ocenił(a) film na 7
Keberatan

Ktoś tu bardzo chciał się intelektualnie dowartościować. I nie mam na myśli użytkownika LewyKoksik :]

ocenił(a) film na 8
Keberatan

"Każde dziecko ze szkoły podstawowej to wie, a przynajmniej ma szczątkową wiedzę na ten temat." Ja o tym nie wiedziałem. Czyżby jednak nie każde.

ocenił(a) film na 8
Keberatan

Dziękuję, że ktoś tak pięknie wytłumaczył sens tej jednokomórkowej masie <3 Pozdrawiam i wesołych świąt =)

Keberatan

Ale jesteś niesmiesznym typem

ocenił(a) film na 9
LewyKoksik

Obie formy poprawne, w języku polskim tworzy się przymiotniki pochodzące od imion lub nazwisk, np. ,,chrystusowy wiek", ,,stolica piotrowa", ,,pasja łukaszowa" itd.

LewyKoksik

Tak jak noga stołowa, dzieża chlebowa, lada sklepowa itd.

Kopciuszek789

Musztarda stołowa, wódka stołowa, mówią że Rosjanie nie mają wynalazców a tu proszę Jakubow, Stołow, Chlebow, Sklepow...

ocenił(a) film na 8
LewyKoksik

Oczywiście, że obie formy są poprawne. W swojej magisterce pisałem o ,,ewangelii Łukaszowej, Janowej'' itp. Możecie sobie obejrzeć ostatni ,,Słownik polsko@polski'' (z 9 III 2019), gdzie profesor JM potwierdza, com wyżej napisał. Domyślam się, że formant -owa odczuwany jest przez niektórych jako archaiczny czy wręcz gwarowy. Ale on taki nie jest.

ocenił(a) film na 8
DramaticBrony

Jakubow to sławny rosyjski wynalazca, największy obok Dworcowa (wynalazł dworce, na jego cześć nazywa się ulice) i Pomidorow (profesor gastronomii, od jego nazwiska pochodzi nazwa pewnej zupy).

UnbelieveableAnimal

Dobre :-)))

ocenił(a) film na 8
UnbelieveableAnimal

to kto wynalazł żarówkę?

ocenił(a) film na 6
Rainmaker

Wedle tego, czego uczą w szkole - Thomas Edison.

ocenił(a) film na 8
Demotrix

A nie genialny samouk rosyjski Łodygin?

ocenił(a) film na 9
Rainmaker

Stanisław Tym wytłumaczył przecież że Łodygin wynalazł pierwszą żarówkę , a Edison pierwszą która ŚWIECIŁA

ocenił(a) film na 9
Rainmaker

o tutaj : https://www.youtube.com/watch?v=2cHOjOly4Kc

ocenił(a) film na 6
Demotrix

Prędzej podwinął pomysł swojemu inżynierowi.Niemal wszystko co opatentował to kradzione wynalazki.

ocenił(a) film na 7
Demotrix

W szkołach nie uczą tylko szkolą!

użytkownik usunięty
Rainmaker

Żarówkin pewnie jak was, świry z FW, znam ;P

UnbelieveableAnimal

Jest jeszcze Schodow, wynalazca klatki.

ocenił(a) film na 10
Lukasz_Kuliberda

Zajebiste :)))

UnbelieveableAnimal

Nikt nie wspomniał o Wołowie, który wymyslił dupę. Stąd dupa Wołowa.

ocenił(a) film na 10
AplikatorCzopkow

No i jeszcze znakomity duet Zębow i Dębow.
Jak powiedział poeta: "ząb - zupa Zębowa, dąb - (z)upa Dębowa".

ocenił(a) film na 7
UnbelieveableAnimal

No dobra, ale co wynalazł? Bo przecież drabinę wynalazł Drabinow

ocenił(a) film na 7
georgeAzbest

Jakubow z niej spadł

DramaticBrony

To wynalazca drabiny.

DramaticBrony

Nie wiem

DramaticBrony

Konstruktorem drabiny.

DramaticBrony

Uznanym producentem drabin pożarniczych

użytkownik usunięty
DramaticBrony

To ten rudy chłop co bigos głową mieszał.

ocenił(a) film na 9
DramaticBrony

przypominam o Dopelniaczu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones