PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=661371}

Dragon Ball Z: Battle of Gods

Dragon Ball Z: Kami to Kami
7,0 10 443
oceny
7,0 10 1 10443
Dragon Ball Z: Kami to Kami
powrót do forum filmu Dragon Ball Z: Kami to Kami

Ostatnio pojawiła się edycja specjalna, która jest o 20 minut dłuższa od wersji kinowej. Aż dziw
bierze, że od razu jej nie dali do kin. Edycja kinowa przy specjalnej wygląda na wybrakowaną, w tej
nowej co chwilę pojawiają się nowe sceny, kąty kamery i nowe dialogi. Film nabrał więcej sensu i
jest bardziej spójny. Każdy fan musi oglądnąć edycję specjalną. Ja wersji kinowej dałem
naciągane, bo z sentymentu, siedem, ale specjalna dostaje mocne osiem. :)

ocenił(a) film na 10
sledziks

Dokładnie. 105 minut to długość, jakiej oczekiwałem od tego filmu, gdy go zapowiedzieli. Szkoda, że dostaliśmy to dopiero po roku od premiery, a nie od razu, ale w ogóle dobrze, że ta wersja powstała. Warto zaznaczyć, że nowe sceny to nie jakieś wymyślone na poczekaniu i wciśnięte na siłę, ale raczej na siłę usunięte z pierwotnego scenariusza autorstwa Toriyamy, który był zbyt długi.

Shounen

Dokładnie. Nie mam pojęcia, dlaczego usunęli te sceny, przecież niektóre całkowicie zmieniają odbiór. Na przykład w oryginalnej wersji Kuririn (Krilan z wersji RTL7) od razu ucieka i wygląda jakby był jakąś sierotą, która w ogóle nie chce walczyć, tylko od razu zabiera nogi za pas, a w nowej edycji, Gohan czy Goten (nie pamiętam dokładnie już teraz) każe mu wszystkich wyprowadzić i on właśnie to robi. Przecież ten mały szczegół, który trwa dosłownie kilka sekund, kompletnie zmienia odbiór ten sceny oraz postawy i postaci Kuririna w tym filmie. Każdy po prostu musi zobaczyć edycję specjalną, jeśli chce wiedzieć, jak Toriyama naprawdę chciał widzieć ten film.

sledziks

Macie jakiś link do ściągnięcia/obejrzenia tej nowszej wersji z tymi scenami?

PeterGeorge

Grupa Mirai zrobiła napisy do tego filmu, u nich szukaj ;)

sledziks

O, właśnie obejrzałem wersję reżyserką tego filmu. To już mój trzeci seans "Battle of Gods", po wersji z angielskimi subami robionymi chyba z koreańskich przez translator (po premierze trzeba było coś na szybko skombinować, a tylko to było wtedy w sieci) i potem już na spokojnie normalnego polskiego tłumaczenia. Przyznam, że od września zeszłego roku trochę ten obraz już mi się zatarł w pamięci, więc możliwe, że przeoczyłem jakieś sceny, których wcześniej nie było, na pewno zauważyłem rozszerzony wstęp, zakończenie, rozmowę Whisa z C18 i pewnie trochę pomniejszych scen. Generalnie seans, jak i sam film bardzo udany i chętnie zobaczyłbym kontynuację.

ocenił(a) film na 8
eguaroc1

da ktoś linka ? ;D

Cobra93

Wpisz sobie w google Grupa Mirai, wyskoczy ci ich strona i z niej możesz sobie pobrać film. To chyba jedyne tłumaczenie tego filmu na polski.

ocenił(a) film na 8
eguaroc1

to ma 2,3 GB ?

Cobra93

Tak, ale z Mega dość szybko się ściąga.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones