PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11101}

Droga do wolności

To End All Wars
7,4 2 516
ocen
7,4 10 1 2516
Droga do wolności
powrót do forum filmu Droga do wolności

Lubię filmy więzienne/obozowe, ten obraz powinien przypaść do gustu przede wszystkim fanom 'Króla szczurów' czy 'Mostu na rzece Kwai'. Nie sądzę jednak, by 'Droga do wolności' spodobała się im tak samo jak w/w pozycje. Coś temu filmowi umyka.

Niby wszystko jest na miejscu - znaczące sceny, wzniosłe gesty, dobre aktorstwo, klimatyczna muzyka, jednak film nie potrafił mnie przekonać do siebie w pełni. Trochę brakowao mu tempa, choć może to nie jest zbyt dobre słowo, biorąc pod uwagę, że całość dzieje sie w obozowym upale.

Niemniej jednak - warto przekonać się samemu, bo sądząc po wypowiedziach na filmwebie, filmowi udało się zebrać sporą grupę entuzjastów ;). Jak dla mnie 5-6/10. Pozdrawaim!

ocenił(a) film na 7
Pr0t0n

Mnie również nie do końca przekonał...
Mocną stroną tego filmu są dialogi, siła treści i wątki z przekazem.
Takie elementy jak treść, muzyka po obejrzeniu tego filmu, z pewnością zapadną w pamięci.
Przypuszczam, że książka na bazie której powstał film (co nie jest regułą) jest dużo lepsza.
Film wart obejrzenia.

ocenił(a) film na 6
Pr0t0n

jak zobaczylem srednią to juz myslalem że ze mna jest cos nie tak
historia z przeslaniem i napewno warta sfilmowania, ale czegos tu brakuje

Pr0t0n

Obejrzałam pierwsze 15 minut i patetycznych tekstów było już tyle, że przełączyłam i zaznaczyłam, że nie chcę tego widzieć... A szkoda bo temat ciekawy.

ocenił(a) film na 4
TheNaturat_2

To ciesz się, że tylko 15. Patos, ckliwość i zadęcie, a wszystko takie śliczne humanistyczne.

aklekot

Czułam to w kościach i w porę zmieniłam kanał ;)

Pr0t0n

A co z obozem???
Przez cały film jest w jednej lokacji, a przecież z każdym dniem te tory musieli stawiać coraz dalej.
Raczej trudno uwierzyć, że Japońce te 200-400km dowozili ich codziennie w tą i z powrotem...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones