PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=614352}

Drugie oblicze

The Place Beyond the Pines
7,1 85 100
ocen
7,1 10 1 85100
6,6 20
ocen krytyków
Drugie oblicze
powrót do forum filmu Drugie oblicze

Jazda bez kasku.

ocenił(a) film na 9

Kilka razy w filmie Luke jeździł bez kasku, więc mam pytanie czy w jakichś stanach (albo ogólnie w całym USA) na terenowych motorach typu cross czy quadach można jeździć bez kasku? Czy również taka rzecz podlega karze mandatem , jak u nas w polsce i ta jazda bez kasku"fikcją filmową".

ocenił(a) film na 9
ptakusz

Ok, już nie ważne. Wszystko już wiem w niektórych stanach faktycznie można jeździć bez kasku, jeżeli ma się prawko dłużej niż rok. Są też stany w których mają inne wymagania dotyczące kasku np, polisa zdrowotna, jako wymoga. Tak czy siak to kraj wszelkich wolności, więc nie ma porównania do naszej biednej polski, dziękujmy naszemu "rządowi", który wprowadza coraz więcej przepisów poprawiających (utrudniających, żeby tylko zabrać od nas pieniądze) życie.

ocenił(a) film na 8
ptakusz

Wiem że w USA w niektórych stanach wystarczy mieć tylko okulary przeciwsłoneczne podczas jazdy motocyklem.

użytkownik usunięty
statham43

Aha, to za brak okularów go ścigała policja po ostatnim napadzie na bank.

Zgadza się.

ocenił(a) film na 8
ptakusz

Kask jest dla bezpieczeństwa, a nie dla skubania ludzi. Motorzyści jeżdżą bardzo szybko, przy wypadku na ruchliwej drodze można by jedynie zbierać jego mózg z ulicy.

ocenił(a) film na 10
hmtxcompany

Moim zdaniem kask powinien być dla tych którzy chcą. Jeżeli ktoś chce ryzykować niech ryzykuje. To że nie założy kasku przecież nikomu nie zagraża oprócz sobie.

hmtxcompany

Myślę , że nawet mózg by nie pozostał, zresztą stwierdzenie" Dawcy narządów" jest błędne bo nic nie pozostaje...

ocenił(a) film na 8
eulogy_pl

Co to za różnica czy masz kask czy go nie masz gdy uderzysz motorem w cokolwiek przy prędkości powyżej 100 km/h.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones