PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=273584}

Drzewo życia

The Tree of Life
5,8 38 136
ocen
5,8 10 1 38136
5,9 30
ocen krytyków
Drzewo życia
powrót do forum filmu Drzewo życia

Specjalnie dla tych, którzy chcieliby obejrzeć Drzewo Życia, ale nie mają czasu, albo się nie chce - stworzyłem treściwy przewodnik, który pozwoli wam podtrzymywać nudne dyskusje ze znajomymi.

Nota wstępna: obraz, tzn ujęcia kamery cały czas pływają i falują. Muzyka to nieustanne chóry, klasyczna orkiestrowa lub melancholijny fortepian, gdzie się tylko da

Początek filmu.
Kobieta mówi o naturze i łasce i że natura jest zła bo jest hedonistyczna
Kamera pokazuje szczęśliwą rodzinę
Biała kobieta odbiera telefon i robi się smutna. Kamera pokazuje roślinę, dokładnie taką samą jaką ja mam w pokoju.
Biały Brad Pitt jest na lotnisku i robi się smutny po odebraniu telefonu
Inne białe kobiety pocieszają główną białą kobietę. Brad Pitt czuje wstyd, bo zapomniał przeprosić syna za to że go uderzył, bo syn umarł,
Pojawia się wymowny montaż będący alegorią czegoś o co chodziło reżyserowi, ale ciężko stwierdzić o co dokładnie

Sean Penn pojawia się po raz pierwszy. Ma twarz zmęczoną życiem. Jest też kobieta i nowoczesne biało-szare miasto
Martwy brat za pomocą techniki montażu wzywa Seana Penna żeby go znalazł
Okazuje się, że Sean Penn jest dzieckiem białej kobiety i Brada Pitta
Co jakiś czas pojawia się Bóg, który wygląda jak mgławica, albo jest mgławicą. W tym momencie filmu pojawia się dużo mgławic
Tryska lawa
Dym. Kobieta w tle rozmawia z Bogiem.
Różne obrazy Ziemi, krajobrazy, zaraz powstanie życie na świecie

Jest, udało się, powstało życie
Powstały meduzy
Kamera pokazuje rybę podobną do penisa, najstarszą roślinę świata i ichtiozaura, który siedzi na plaży i się rozgląda. Jest trochę zagubiony
Mały dinozaur klepie drugiego zmęczonego dinozaura po pysku i odchodzi
Planety i asteroidy
Brad Pitt rozmawia z bogiem, sceny szczęśliwej rodziny
Narodziny Seana Penna, albo jego martwego brata
Szczęśliwe dzieciństwo (nota osobista - kiedy pojawią się kolejne dinozaury?)
Dziecko demoluje zabawki, bo urodził się jego młodszy brat
Ciąg dalszy dzieciństwa
Różnie ludzie dziwnie chodzą
Brad Pitt gra autorytarnego ojca
Pojawiają się pierwsi (i jedyni) czarni ludzie, ale są biedni
Topi się dziecko (nota osobista - trochę tego nie rozumiem, ale ilość dzieci w tej rodzinie za każdym razem jest inna)
Urząd odrzuca patenty ojca
Kryzys w rodzinie
Główne dziecko myśli w coraz bardziej niepodległy sposób i ma nieustanne rozterki egzystencjalne
Dzieci wysyłają żabę na księżyc, ale nie są pewne czy doleciała
Toczy się dzieciństwo dalej, dzieci okazują nieposłuszeństwo
Wraca ojciec (wcześniej wyjechał), jest trochę bogatszy, ale dalej równie irytujący co wcześniej
Dzieci dalej dorastają (i to jest spora część filmu)
Bezprecedensowy moment w historii kina - Brad Pitt pieli rzepę
Chwilę potem jest wyrzucony z pracy
Pojednanie ojca z synem
Pod drzewem zostaje zakopana sardynka. Wyprowadzka. Jest smutno bo jedno dziecko zostało

Na ekran powraca Sean Penn w montażu różnych alegorycznych scen. Spotyka się z głównym dzieckiem, czyli na to wygląda, że martwym bratem
Scena na plaży, jest Sean Penn, dzieci, jakieś kobiety, matka i ojciec. Czy to ta sama plaża, na której wcześniej był zagubiony ichtiozaur?
Matka ofiarowuje martwego syna bogu.
Pojawia się jeszcze raz na koniec Bóg-mgławica.
Napisy końcowe

zombiecamel

"Bezprecedensowy moment w historii kina - Brad Pitt pieli rzepę"

Uśmiałem się bardzo. xD

ocenił(a) film na 9
seprioth

Też się uśmiałam

ocenił(a) film na 4
zombiecamel

To nie jest opis ani krótki ani dokładny...

Tamilina

Jest zaebiście precyzyjny, to najlepszy komentarz dotyczący tego filmu

ocenił(a) film na 3
zombiecamel

najlepsze streszczenie jakie czytałam :D i moim zdaniem dość adekwatne ;)

zombiecamel

Ok, załatwiłeś mnie Bradem Pittem pielącym rzepę :D

Fajny skrót, dobrze się czyta, choć z przymrużeniem oka ;)

ocenił(a) film na 4
zombiecamel

Szkoda, że nie przeczytałem Twojego streszczenia przed obejrzeniem tego filmu, przynajmniej bym się pośmiał zamiast zanudził ;)

Pikastro

Ale przynajmniej zobaczyłes Brada Pitta pielącego rzepę!

ocenił(a) film na 4
Metropholis

Najbardziej w tym filmie rozwalił mnie chyba jednak dinozaur klepiący po mordzie drugiego, zmęczonego dinozaura. "Jeszcze pięć minut, Janusz" "Hmmm... OK, ale nie więcej"

Pikastro

- Jeszcze pięć minut, Janusz.
- Hmmm... OK, ale nie więcej.

A tu się okazuje, że do końca filmu jeszcze 2 godziny!

Pikastro

popłakalam sie ze smiechu

ocenił(a) film na 3
Pikastro

Tak. Jeden z lepszych momentów :D

ocenił(a) film na 5
ocenił(a) film na 9
zombiecamel

Śmiechłem : D Szkoda, że film do Ciebie nie przemawia, ale chociaż z poczuciem humoru.

użytkownik usunięty
zombiecamel

acha no to fajnie. z tego wynika, ze Brad Pitt jest Bogiem, ktory pieli rzepe, tworzy zycie, ale gdy przestaje byc potrzebny to wywalaja go z roboty. Podobnie jego dzieci wola sie utopic niz podporzadkowac i standardowo musi stracic jednego syna, zeby pojednac sie z drugim przez zakopanie sardynki pod drzewem, bo zycie jest jak puszka sardynek. ciesze sie, ze nigdy nie bede musial tego ogladac, dzieki.

nope.

użytkownik usunięty
waleczny_kurczak_III

kurczaki do boju!

eee, nie chce mi się, piórka opadły:)
Ale Bradzio nie jest Bogiem. Kiedyś był mega przystojniakiem i miałam wytapetowany pokój jego podobizną, ale nie, nie jest. Jest bardzo złym,małostkowym, zakompleksionym człowieczkiem bez wyższych uczuć. Stworzył zycie ale chyba go poniosło i koniecznie chciał wsadzić je w bardzo sztywne i zimne ramy, które stworzył. A stworzył je wbrew zonie, wbrew chłopcom, chyba nawet wbrew sobie, żeby jego chłopcy uniknęli jego porażek a jednoczesnie wiecznie obawiające sie czegos, kogoś, nienawidzące siebie. Najstarszy syn robi coś hmm złego? poniekąd na złość surowemu ojcu, i co? i ma ogromne poczucie winy, że przekroczył ta cieńką granicę, że stracił niewinność, i nie wie jak ją odzyskać.
Smutny ten film, melancholijny i zdecydowanie lepszy niż ten ciągutek "Zjawa" z Leo, co to w końcu oskara dostał (choc wydaje mi się, że z całej tej ekipy na oskara zasłużył TYLKO Hardy).

zombiecamel

cudne,popłakalam się :)

zombiecamel

10/10 za recenzję. dzięki !

ocenił(a) film na 5
zombiecamel

haha! 100/100! :D

zombiecamel

Spadłem z krzesła :DDD

zombiecamel

haha, nie muszę oglądać filmu :-) mega recenzja :-) posikałam się do lodówki ;-P

zombiecamel

dzieki za streszczenie:) uratowales moje 2 godz. moze pisz tak i o innych filmach:)

zombiecamel

czyli to czego mogłem się spodziewać po Malicku: ładne zdjęcia, super aktorzy i popieprzony scenariusz. Dzięki za strzesczenie, chyba jeszcze długo nie zabiorę się za ten film

ocenił(a) film na 3
zombiecamel

Jedno z lepszych streszczeń. oglądałem film i wszystko się zgadza. Można dodać tylko, że przez pierwsze 35 minut i ostatnie 10-15 film jest praktycznie niemy :D

zombiecamel

Weszłam tu tylko po to, żeby kliknąć Ci plusa za to streszczenie. To jest najlepsze i najtrafniejsze streszczenie jakie czytałam! Wszystko się zgadza. Dokładnie mam takie same odczucia. I, tak jak napisał ktoś wyżej - żałuję, że wcześniej nie przeczytałam tego "spoilera" bo przynajmniej bym się nieźle pośmiała przy seansie na samo wspomnienie trafnych określeń.

Swoją drogą "Drzewo życia" - ode mnie dostaje 2/10 tylko za ładne ujęcia. Fajną meduzę, walącego po pysku dinozaura, nastrojową muzykę klasyczną i te piękne lasy liściaste.
Ogromny minus za potworną nudę.
W filmie nic się nie dzieje. A główni aktorzy? Trzy sceny z Seanem Pennem, w których pokazał, że potrafi chodzić i dwa ujęcia z nim, gdzie pokazał, że potrafi siedzieć w zadumie (pewnie wtedy myślał nad tym sensem życia). Brad Pitt oprócz pielenia, wykrzywiał usta w podkówkę (ten przynajmniej miał to coś do powiedzenia). Jessica Chastain ładnie się uśmiechała i smuciła się gdy trzeba było się posmucić.

Muzyka ok - ale jak na Alexandre Desplat'a to kiepsko. Jak dla mnie zbyt sakralna (no ale to rzecz gustu).
Fabuła/scenariusz... chaos, chaos, chaos pomieszany ze scenkami przyrodniczymi.
Nie polecam.

ocenił(a) film na 5
zombiecamel

Rzepa jest the best. :) :)

ocenił(a) film na 6
zombiecamel

Świetne i dowcipne streszczenie!! :) :D
Dziękuję! Żałuję, że nie przeczytałem go przed obejrzeniem...

ocenił(a) film na 10
zombiecamel

mam nadzieję, że wszyscy co pisza to pisza ironicznie.. a jesli nie to chyba nie wiedza co znaczy- móc posiedzieć z kimś i pomilczeć..

zombiecamel

Drogi zombiecamel!
Frapuje mnie kwestia 'rośliny, dokładnie takiej samej jaką masz w pokoju'. Czy mógłbyś przybliżyć, jak wygląda?
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 3
zombiecamel

Cóż tu dużo pisać... zdecydowanie najlepsza recenzja jaką czytałem.

ocenił(a) film na 3
zombiecamel

Dzięki za ten skrót fabuły.ocenial film na 8/10.w końcu to mallick,ale i tak nie chce mi się tego oglądać .

ocenił(a) film na 3
zombiecamel

Uwielbiam ten opis. Adekwatny. Na szczęście dopiero zaczęłam oglądać i nie muszę już dalej.

zombiecamel

Oooo dzieki po stokroć! Człowieku uratowałeś moje dwie godziny życia! (ja dojechałem do 18 min i odpadłem) Ale nie dawało mi spokoju bo tak sobie myślałem "A jeśli tam się coś ruszyło? Może jakaś iskiereczka odpaliła? Może ktoś wpadł na pomysł żeby chociaż później nadać temu sens?" ... ale oki teraz dzięki Twemu poświęceniu i zaangażowaniu mam obraz pełen Nie oceniam tego "dzieła" ale też będę jeśli nadarzy się sposobność, ostrzegał innych nieświadomych.

zombiecamel

dodałabym jeszcze że brakowało jedynie głosu pani Krystyny Czubówny do opisu tej przyrody/kosmosu/nie wiem czego :D opis w dechę

patryczka31

O tak ;D

zombiecamel

Lepiej bym tego nie ujęła xD Bosko!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones