PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=273584}

Drzewo życia

The Tree of Life
5,8 38 128
ocen
5,8 10 1 38128
5,9 30
ocen krytyków
Drzewo życia
powrót do forum filmu Drzewo życia

film o banałach

ocenił(a) film na 1

i to podany w formie która jest 'niestrawna', san Sean Penn napisal:"http://life.forbes.pl/styl-zycia/artykul/Styl/sean-penn-gorzko-o-roli-w --drzewie-zycia-,18581,1"

to byl pierwszy raz w historii gdy chcialem wyjsc z kina ... ale przemoglem sie i przez to wyszedlem zmeczony tym obrazem, nigdy nie przyrownalbym go do "Odysei ..." Kubricka ktory nie zestarzal sie nawet wizualnie, moze gdybym nie obejrzal tych tysiecy filmow wczesniej moja ocena bylaby wyzsza...

unformers

Ale co w tym filmie jest takiego złego? Pytam, bo nie wiem czy tracić w ogóle na niego czas...
Widzę po Twoich ocenach, że cenisz dobre kino, wiec chętnie się zasugeruję Twoją opinią.

Czy film jest pretensjonalny i epatujący mądrościami a la Paulo Coelho? Czy chodzi o coś innego?

ocenił(a) film na 1
NaWspak

1 - za banalność i za to powtarzające się "Mother...father..." , przez cały czas mi się cisnęło na usta "Mother...r" ;)
Ale trzeba mieć na uwadze, że to mocno subiektywne odczucia :) Trzeba samemu się przekonać ...

unformers

w ogóle to odłożyłem ten film "na kiedyś" i kompletnie o nim zapomniałem,ale ostatnio wszedłem tutaj i ktoś napisał, że jest podobny do "Źródła", a Źródło to mój ukochany film. Ale widzę, że Ty dałeś Źródłu-10, a estetyka "Drzewa.." Cię irytowała, więc chyba porównanie było naciągane ;) Może kiedyś obejrzę jak naprawdę już nie będę miał nic ciekawszego

NaWspak

jeśli ktoś przerzył podobne dziciństwo uchwyci ten film w mig. żadne banały, trudność relacji międzyludzkich i ogrom emocji.

unformers

Jak nie masz argumentów to odsyłasz to źródeł, klasycznie.

unformers

Myśle że nie powinien pan wypowiadać się na temat czegoś czego pan po prostu nie zrozumiał.
Nieudolna próba nazywania tego skomplikowanego obrazu ,,filmem o banałach'' świadczy o zupełnym braku zrozumienia i choćby próby refleksji.
Przecież nikt pana nie zmusza do wypowiadania sie na temat czegoś o czym nie ma pan i co gorsza podejrzewam że nie chce mieć nic ciekawego do powiedzenia.. pytanie więc, po co?

Film dla większości ludzi jest na ten moment trudny do zrozumienia ale jeśli spojrzy się na niego po przez Bożą łaskę i ludzkie, usilne wychodzenie z pod niej dla ludzkich starań, próby radzenia sobie samemu (bez łaski) co w konsekwencji oczywiście jak zawsze prowadzi nas do nie dawania sobie rady i załamania, obraz robi sie bardziej przejrzysty.

Pozdrawiam i namawiam do refleksji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones