PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=683941}

Duże złe wilki

Big Bad Wolves
6,8 12 725
ocen
6,8 10 1 12725
6,5 14
ocen krytyków
Duże złe wilki
powrót do forum filmu Duże złe wilki

8/10

ocenił(a) film na 8

Za co ocena?
Tak więc za błyskotliwe dialogi to po pierwsze.
Film od początku do końca trzyma w napięciu! to po drugie
Po trzecie Tarantino ma dobry gust, nie czytałem nic o filmie, ba nawet nie wiedziałem jakiej jest produkcji.
No ale są też pewne rzeczy które mi się nie podobały.
Po pierwsze grono podejrzanych, jest jeden.
Po drugie sens?
Po trzecie gdzie było wejście do tego pomieszczenia w ostatniej scenie?

ocenił(a) film na 7
slimeq25

Wejście było prawdopodobnie w tym miejscu, gdzie wisiał rower.
Grono podejrzanych - nie było takie oczywiste. W sumie ojciec dziewczynki z taką łatwością i konsekwencją torturował 'ofiarę' - było ciekawe i jeszcze jak ojciec przyszedł z palnikiem... Aż tak wszystkich kształci izraelska armia? ;)

Falkhor

Obejrzyj sobie filmy Bez litości i Bez litości 2. Nie trzeba szkolenia w armii izraelskiej ;)

slimeq25

Owszem fabuła, akcja, muzyka ok... Ale widzę, że zasugerowałeś się Tarantino, tylko jestem ciekaw, czy Tarantino wziąłby do swojego dramatu albo thrillera aktorów żywcem przeniesionych z serii o żandarmach z Luisem Defunesem :). Jednak jakieś minimum sztuki aktorskiej jest wymagane, a to nie komedia, ani latynoski serial ;)

ocenił(a) film na 8
mordachamordasinski

Choć kilka komediowych scen jest w tym filmie zawartych.

ocenił(a) film na 4
slimeq25

Dialogi ok, choć osobiście niektóre trochę przekoloryzowane (zbyt mało poważne jak na tematykę, ale ten film tak ma). W sumie to najmocniejsza strona filmu. Reszta taka średniawa. Nie trzyma w napięciu bo mamy jednego podejrzanego. Intrygi brak, bo w filmie nie mamy nawet możliwości poznania dowodów/poszlak przeciwko podejrzanemu. Policjant który che torturami wymusić przyznanie się do winy? I co by mu to dało. Przecież ani tego nie nagrywa, a jakby nawet to nic z tego. Gość porywa podejrzanego i jak ostatni idiota i tak naprawdę nie ma koncepcji co z tym fantem zrobić. Po jakiego grzyba ten tort?

ocenił(a) film na 9
esese

może to była jego intuicja? ;) widział niejednego pedofila, to i wyczuł. w pewnym sensie zaślepił go też ten cały ogrom zbrodni, zadany jego małej córeczce. i fakt, że sprawca sobie chodzi dalej na wolności i poluje na inne małe dziewczynki. a podejrzanym był, bo jako jedyny widziany był na miejscu zbrodni i miał wku... twarz:D
dla mnie film niedoceniony, mistrzowski pod względem emocji, które wywołuje u widza, gry, którą z nim prowadzi, no i pod względem samego klimatu i scenerii. Dobra gra aktorska. Wstrząsający na wielu płaszczyznach. Niebanalny. Pozdrawiam:)

ocenił(a) film na 8
esese

Aż musiałem się zalgować, żeby odpowiedzieć na ten jakże stary komentarz xD
Więc tak:
- Nie mamy tak na prawdę jednego podejrzanego, na każdego z tej trójki pada cień podejrzenia: nauczyciel - bo widział go ktoś z dziewczynką, policjant - bo chociażby zna "bajkę", którą czyta oprawca przed torturami, oprawca - bo zachowuje się jak totalny psychol. Gdyby zagłębić się w te dwie postacie, to można by wywnioskować, że mogą mieć coś wspólnego z morderstwami.
- Policjant nie chciał wymusić przyznania się do winy, nikomu na tym nie zależało tak jak na miejscu gdzie została zakopana głowa dziewczynki. Tylko na początku o to chodziło, już w piwnicy cel tortur był inny a morderca i tak nie miał nic do stracenia i mógł się przyznać, ale tego nie zrobił.
- Gość który porwał podejrzanego miał jeden cel: wyciągnąć od niego info gdzie jest głowa córki.

Generalnie film ma prostą konstrukcję, ale muzyka, dialogi i gra aktorska robi swoje. Fajnie prowadzony scenariusz powoduje, że podejrzenia przeskakują prawie niezauważalnie z jednej postaci na drugą. Co najlepsze, w tym filmie nawet jedno zdanie czy ruch rzuca nieco światła na to kto jest poszukiwanym zwyrodnialcem.

slimeq25

Zgadzam się z Twoją opinią :-) dla mnie kawał dobrego kina.

Wejście było na tej ścianie co wisiał rower.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones