PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107827}
7,6 14 428
ocen
7,6 10 1 14428
7,7 3
oceny krytyków
Ghost in the Shell 2: Innocence
powrót do forum filmu Ghost in the Shell 2: Innocence

początek mega
... gdyż w świecie,na którym wiodą swe życie, smutek wypełnia dany im czas.Wraz z umierjącymi marzeniami, kwiaty z żalem przekwitają.
'Bogów czy nadzieje za osobliwości empirii uznając, i miłość w ramy nauki wtłaczamy. Villiers de L'Lsle-Adam 'Ewa jutra', 1886r.
'Skąd ta pewność.Jest tylko nadzieja, że się coś rozumie.
'Sadzić nie ma komu, ale no owoce... ...chętnych nie brak'.
'Nie lustra winą krzywe odbicie'.
'Lustro nie ukazuje prawdy, lecz rodzi iluzje'.Żaden z nas nie powinien się w nim przeglądać.
'Wiosna.Lektyka krąży na drodze życia między światami'.
Są w pojemnikach w lodówce.Serce, wątroba, nerki i trzustka.-Drobiazgowy sukinsyn... :)
'Rzadko jesteśmy tak szczęśliwi i tak nieszczęśliwi, jak nam się zdaje'.Ważne, by nie mieć dość życia i nie tracić nadziei'.'Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając'...
Drzewko spoko.
Akcja z yakuzą jest mega.Akwarium fajnie wybucha jak się klatka po klatce ogląda.'Cybermózgi braliście chyba na wagę'. hehe
Togusa 'Zrobiliście ze mnie zasłonę dymną!-Boś żółtodziób'.hehe
'Jeśli istotą życia są przekazywane przez geny informacje, to cywilizacja jest po prostu ogromnym systemem pamięci, a miasta to nośniki danych.'Jak jest ogromna ich ilość!Gdybym je przeliczył, więcej ich niż piasku'.
'Są dwa rodzaje zaufania:dochowywanie tajemnic i dotrzymywanie obietnic'.A bez tajemnic nie ma obietnic.
'Człowiek jest marionetką tańczącą na scenie;jego życie i śmierć wiszą na włosku'.
emet
niezła szczegółowość jest w tym arcydziele
'Ułomna ludzka percepcja nie jest w stanie objąć rzeczywistości.Doskonałości dostąpią istoty pozbawione świadomości, albo obdarzone świadomością absolutną.
jest kula którą togusa popycha żeby się kręciła i zauważyłem że są zwierzęta
i pierwszy chyba baran człowiek chyba dziecko małpa orzeł pies lew baran królik małpa gołąb pies lew baran królik małpa gołąb pies nie pomyliłem się?
Skowronka Shelleya (nie czaje niech mi ktoś wyjaśni)
'Już prędzej ta odwieczna pogoń za wiedzą doprowadzi ich do boskości.
'Nie znając życia, jakże znać śmierć'? Konfucjusz
'Mało kto rozumie istotę śmierci.
'Czy to, co wygląda na żywe, może być martwe.A czy to, czego życiem nie obdarzono, może żyć?Strach przed lalkami bierze się stąd, że stworzono je na obraz człowieka...Zatem i w człowieku może kryć się maszyneria.To groza świadomości, że fenomen "człowieka"jest w istocie złudą.A nauka próbując wyjaśnić sekret "życia", sama ten strach roznieciła.Skoro wszystko w naturze da się zmierzyć, to i człowieka można rozłożyć na czynniki pierwsze."Ciało ludzkie jest maszyną, która nakręca sama swoje własne sprężyny.Technologia cyborgizacji wskrzesiła osiemnastowieczną teorię człowieka-maszyny.Przez zewnętrzną pamięć ludzie zatracili umiar w mechanizacji ciała.Liczą się tylko nowe możliwości.Odchodzą od darwinowskiej teorii doboru naturalnego,by przeciwstawić się prawom biologicznej ewolucji i ujarzmić naturę, której sami są tworem.Ale ta iluzja życia w doskonałej maszynie jest właśnie źródłem koszmaru."Bóg to wieczna matematyka".
'W opowieści Jakuba Grimma golema ożywiało wypisane na jego czole słowo "emet", oznaczające "Bożą prawdę".Po starciu litery alef zostawało słow "met", czyli "śmierć", a golem znów był martwą gliną.
'Ludzie to nić z której utkano sen zwany życiem.
'Wpatrując się w lustro, każdy dojrzy zło.Zwierciadło go nie odbija, tylko tworzy'.Przeglądajmy się w lustrze ale nie przyglądajmy odbiciu'.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones