PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5228}

Duch

Poltergeist
6,9 38 459
ocen
6,9 10 1 38459
6,2 11
ocen krytyków
Duch
powrót do forum filmu Duch

KLASYKA

ocenił(a) film na 9

W XXI wieku, grzechem jest komentować ten film przez młodych ludzi. Ten film to klasyka
Dla MŁÓDYCH:
jak bylismy tak młodzi jak Wy, to ten horror w kinach wywoływał piski, jęki wzdechy itp. Teraz oglądając tylko można się pośmiać bo nie ma on nic wspólnego z XXIwiecznym horrorem
Ale ten film za 25 lata będą jeszcze oglądać moje wnuki a o SAW mało kto będzię słyszał...
POZDRAWIAM MŁODYCH :D

ocenił(a) film na 8
WALTER_MELON_MATI

Mam 17 lat. Oglądałam ten film gdy byłam małą dziewczynką i ciekawił mnie świat horrorów. Wtedy bardzo się bałam i to był pierwszy horror jaki w swoim życiu widziałam, więc mam ogromny sentyment do tego filmu.
Pozdrawiam ;)
i niech głos większości nie zagłusza mniejszości.

ocenił(a) film na 7
marlena1618_2

marlena1618_2 też oglądałam go jak byłam mała i wywarł na mnie ogromne wrażenie
Ps. Niezły zbieg okoliczności to samo imię wiek i opinia o filmie :)

WALTER_MELON_MATI

Ten film to prawdziwy klasyk, zgadzam sie z opinia;] Co ciekawsze obejrzalam go jakis czas temu w telewizji i mimo wszystko czulam sie bardziej nieswojo niz po jakims ''nowszym'' horrorze. Dodam, ze lubie horrory i rzadko ktory mnie przestraszy na dluzej niz kilka minut;]

ocenił(a) film na 8
WALTER_MELON_MATI

dokładnie! Klasyk przez duże K! W dzisiejszych filmach "grozy" mało jest scen, które budzą niepokój, niepewność (co? czemu? skąd?) jak w tym filmie (jak np. pamietny telewizor) w dzisiejszych filmach groza polega głownie na tym, że wyskoczy nam znienacka zza krzaka na zakręcie jakieś niewiadomo co i zrobi a kuku

ocenił(a) film na 9
WALTER_MELON_MATI

Zgadzam się z tym, co mówisz o klasyce tego filmu, chociaż z tego, co widzę wielu MŁODYCH ludzi ocenia go bardzo pozytywnie, mimo upływu lat. Nie uważam też, że można się z niego pośmiać. Wg mnie ten film wciąż ma w sobie to COŚ, choć rzeczywiście nie ma nic wspólnego z obecnymi horrorami. Może właśnie dlatego ten film bije na głowę dzisiejsze "hity" jak np SAW.
To kultowa pozycja, którą doceni chyba każdy prawdziwy koneser kina. Ma świetny klimat i treść. Teraz mało co potrafi wywrzeć na widzu takie wrażenie, bo mało co jest w stanie nas zaskoczyć w kinie. Wszystko jest powielane, a każdy dobrze zapowiadający się kąsek zazwyczaj okazuje się przerostem formy nad treścią. Nastolatką już nie jestem, ale skoro jestem po dwudziestce, to starą też nie jestem, a mimo to z całą pewnością stwierdzam, że nie robią już filmów, które wywołują takie wrażenie jak właśnie Poltergeist, Obcy, czy chociażby Hellraiser.

ocenił(a) film na 8
Lilith_Flame

Jestem z Wami!

ocenił(a) film na 8
Lilith_Flame

dokkładnie jak piszesz. Ale ja mam nadzieje:) Twórcy horrorów odeszli z tamtych "ram" tworzenia filmów grozy i przezli w ramy filmów typu SAW/REC ale widzom znudzi się to, opatrzy i powrócą spowrotem do straszenia klimatem a nie jelitami;]

ocenił(a) film na 6
Lilith_Flame

I jeszcze The Thing

ocenił(a) film na 9
armarange

Ooo fakt :)

ocenił(a) film na 2
WALTER_MELON_MATI

Pierwsza część piły to bardzo dobry thriller (bynajmniej wg. mnie), ale nie nazywał bym go horrorem. Ma nie najgorszą fabułę i zaskakuje zwrotami akcji.
Jednak kolejne odsłony to komercyjny kicz i rzeźnie, z poziomem zmniejszającym się z każdą kolejną częścią. I każdy doświadczony kinoman na pewno o tym doskonale wie.

Jeśli chodzi o "Ducha" to ocena filmu jest wysoka. Nie ma też ludzi, którzy wypowiadają się na forum negatywnie o filmie podając wartościowe powody. Chyba więc nie ma tu co udowadniać?

Z kolei ocenianie całej grupy ludzi po latach w których się urodzili to straszny przejaw ignorancji. Nikt nie mówi, że brakuje młodych bez gustu, jednakże starych ludzi nie posiadających tej ważnej cechy - gustu też jest sporo. Pragnę przypomnieć, że to przeważnie właśnie ludzie starsi oglądają kiczowate polskie seriale typu "Plebania" czy "Klan". A może te seriale przetrwają 25lat, kiedy już zniknie część stałej ich widowni?

ocenił(a) film na 9
WALTER_MELON_MATI

ten film jest ZAWSZE DOBRY I ZAWSZE STRASZY.
nie znam od tamtego roku [1982] LEPSZEGO HORRORU O DUCHACH/CMENTARZACH z tak swietna gra, scenariuszem muzyka i klimatem. TO NIE RAMOTA. TO KLASYK JAK SZCZEKI.
Szkoda ze Spielberg skonczyl sie na ET...ale nie ma nastepcow......zadnych!

ocenił(a) film na 10
schiz

Popieram absolutnie w 100% Twoją wypowiedź. Nadal brakuje mi jego nowych, równie doskonałych, co tamte, filmów, jestem na nich wychowana i zawsze z chęcią do nich wracam. "Ducha" poznałam jako małolata, teraz wracam ciągle, nigdy film ten mi się nie znudzi, świetnie dopracowany, z dbałością o każdy szczegół, doskonały dobór aktorów, rewelacyjna gra dzieci (co w tamtych latach było prawdziwą rzadkością np. w polskich filmach), mistrzowskie efekty specjalne. Pozdrawiam wszystkich Miłośników tego znakomitego, klasycznego horroru. :))

ocenił(a) film na 6
WALTER_MELON_MATI

takie generalizowanie wydaje mi się cechą właśnie młodych i niedojrzałych ludzi
Pozwólmy młodym mówic nawet głupoty to ich prawo
Natomiast trudno wymagac od nich zrozumienia tego filmu ( pewnie są wyjątki ) i odebrania go tak jak my kiedyś

ocenił(a) film na 5
WALTER_MELON_MATI

Kiedyś dałbym więcej (jestem starszy od filmu). Jednak film ten nie przeszedł próby czasu, a i moja świadomość się zmieniła z czasem.

ocenił(a) film na 9
stawor80

Jak na moje ten film ma nadal klimat,

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones