PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=113016}

Duma i uprzedzenie

Bride & Prejudice
6,5 10 958
ocen
6,5 10 1 10958
Duma i uprzedzenie
powrót do forum filmu Duma i uprzedzenie

O niee.

użytkownik usunięty

Jane Austen przewraca się w grobie! Co to ma być? Dostaje hm.. 3 za tytuł :P

tu piszesz, że 3, wcześniej, że 4/10 , a w ocenił(a) masz 8/10... O.o?????

użytkownik usunięty
szklaneskrzydla

Sama nie wiem, dawałam 3 na 100 % Ale dam 5/10 bo jakoś niedawno polubiłam Aishwaryę :D

Hehe, szczyt niezdecydowania :D. Zdarza się ;)

ocenił(a) film na 7

no cóż, na pewno nie można tego filmu traktować jako wiernej adaptacji powieści Jane Austen. Jednak mi się bardzo podobało - czytałam książkę, oglądałam po kilka razy wersję z 2005 i serial z 1995 i ta wersja jest ciekawą wizją. Takie przeniesienie mojej ukochanej historii miłosnej do czasów współczesnego bollywood :D . Mnie się bardzo podobało - oczywiście nie dorównuje serialowi np. ale myślę że takie porównania w tym przypadku p

To świetna, postkolonialna zabawa Austen, a nie jej wierna adaptacja. :P Rewelacyjna muzyka, całość zabawna, ociekająca egzotyką i szalenie optymistyczna. Trudno oglądać ten film bez uśmiechu od ucha do ucha. :P Fakt, że jest i bollywoodzki kicz, ale nie przeszkadza w odbiorze w najmniejszym stopniu. :P

Davus

A co do Austen - to sądzę, że by jej się ten film spodobał. W przesłaniu jest zgodny z książką. W fabule - też. Jedynie czas i miejsce akcji są inne. :P

użytkownik usunięty
Davus

Jak na bollywoodzkie standardy to z czystym sercem mogę powiedzieć ,że słabiutko .. Jak potrzebuję dawki megakiczu i pseudokomedi to sięgam po tanie komedie romantyczne ;)

Właśnie, jak na bollywoodzkie standardy jest bardzo dobrze - kicz jest tutaj trzymany w ryzach przez utalentowaną reżyserkę. Film jest zabawny w autentyczny i ujmująco uroczy sposób, a kiczowaty jest, bo taka jest konwencja, ale o "megakiczu", czyli o kiczu, który wymykałby się spod kontroli, nie ma mowy.
No, ale OK, nie wymagam, by każdy widz był w stanie odróżnić dobry film od kiepskiego. :P
Pozdrawiam. :)

użytkownik usunięty
Davus

Nie wymagam ,żeby każdy widz rozumiał ,że to czy film jest dobry czy kiepski jest pojęciem względnym ;) O gustach i kolorach się nie dyskutuje :)

ocenił(a) film na 4
Davus

A mi normalnie serce peka jak widze ten film..

ocenił(a) film na 10
rodzyna132

Jakie znacie filmy gdzie para głównych bohaterów jest mieszana, czyli hollywood z bollywood ;). Fajnie się ogląda gdy dwoje ludzie przełamują dzielące ich bariery.

ocenił(a) film na 4
GumisioweOczy

Nie wiem, nie znam, nie ogladam.

ocenił(a) film na 10
rodzyna132

To zrób sobie i nam przyjemność i się nie odzywaj ;)

ocenił(a) film na 4
GumisioweOczy

To dlaczego do mnie piszesz? :D

ocenił(a) film na 4
GumisioweOczy

To zrob mi ta przyjemnosc i pisz do kogos innego. Albo jesli chcesz otrzymac odpowiedz szybciej zaloz nowy temat :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones