PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=125487}

Duma i uprzedzenie

Pride & Prejudice
7,7 170 727
ocen
7,7 10 1 170727
7,1 14
ocen krytyków
Duma i uprzedzenie
powrót do forum filmu Duma i uprzedzenie

Na początek chcę zaznaczyć że książkę przeczytałem dość pobieżnie, więc nie jestem do końca pewnie jak powinni wyglądać i zachowywać się główni bohaterowie.

W serialu z 1995. Zostało pokazane niemal wszystkie sceny z książki, oczywiście trochę zmienione. W filmie sporo rzeczy zostało pominięte i pozmieniane, ale to przecież oczywiste że musieli to zrobić, kto chciałby oglądać 6h filmu. Więc nie rozumień dyskusji na ten temat, każdy ma prawo do własnej interpretacji, zostały pokazana niemal wszystkie najważniejsze kwestie i to jest najważniejsze.

Postacie Elizabeth B. grane przez Jennifer E. i Keire K. bardzo mi się podobały, ale tu was zaskoczę, bardziej podobała mi się postać Keiry K. W serialu w postaci Lizzy czegoś mi brakowało, chociażby tego co przeżywa bohaterka po przeczytaniu listu Darcy'ego. Keira pokazała to znakomicie, dało się z jej spojrzenia wywnioskować co czuje i przeżywa. Scena odrzucenia zaręczyn odegrana przez Keire dużo lepiej od Jennifer. Nic dziwnego że Keira dostała nominację do oscara za tę rolę, odegrała ją znakomicie. Natomiast Jennifer E. była jakaś nijaka, brakowało jej tego spojrzenia które miała Keira, jej uśmiechy wyglądały strasznie wymuszone.

Także para Matthew M i Keira K. była wg mnie bardziej przekonująca, było widać chemię między nimi, co trudno było dostrzec w serialu. W filmie doskonale dało się także dostrzec co przeżywa Darcy.

Wiem że zostanę zjechany ale cóż taka jest moja opinia.

ocenił(a) film na 1
Petrow90

Nie widziałeś "chemii" w serialu? . Np. jak Lizzy grała i spotkali się wzrokiem. Moim zdaniem to jedna z najlepszych scen "bez słów" w filmach. Mam nadzieję że tego odcinka nie obejrzałeś. Bo jeśli to widziałeś i tak piszesz to ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones