PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=779255}

Dusza i ciało

Testről és Lélekről
7,4 9 489
ocen
7,4 10 1 9489
7,0 23
oceny krytyków
Dusza i ciało
powrót do forum filmu Dusza i ciało

Zestawienie

ocenił(a) film na 9

pracy w rzeźni, snów z jeleniami i rozwijającej się miłości jest osobliwe. Fana kina niezależnego niczym więcej zachęcać chyba nie trzeba. Film w jakimś sensie, na pewno nie tym najbardziej nasuwającym się do głowy, jest komedią romantyczną. Wymyśliłam nawet alternatywny tytuł „Miłość w rzeźni” i wyobraziłam sobie premierę w Walentynki. Jednak zupełnie na poważnie „Dusza i ciało” to mój zwycięzca tegorocznej Wiosny Filmów. Jest wielowymiarowy, prawdziwy, inteligentny i smutny, w dobrym słowa tego znaczeniu.

ocenił(a) film na 9
anitka333333

Hm, ten film jak na kino węgierskie jest bardzo mało smutny :)

ocenił(a) film na 9
Sqrchybyk

Poleć inne dobre, też węgierskie. Wincej smutku żądnam !! ;)

ocenił(a) film na 9
anitka333333

Znam mało węgierskich filmów, ale Kontrolerzy to jeden z moich ulubionych filmów :) polecam!

anitka333333

Syn Szawła, Dziennik dla moich dzieci, Miłość (Szerelem, 1971), Duży zeszyt. A z weselszych "Liza, lisia wróżka" :)

ocenił(a) film na 8
anitka333333

Sens życia oraz jego brak, 1956 -wolność i miłość, Pieśn o miłości i śmierci

ocenił(a) film na 9
anitka333333

Sorry, że dopiero teraz...

Trylogia Istvana Szabo: "Mefisto", "Pułkownik Redl" i "Hanussen", plus jeszcze jego "Zaufać".
"Dziennik dla moich dzieci" Matry Meszaros. To także pierwsza część trylogii, pozostałych jeszcze nie widziałem.
Filmy Beli Tarra... Facet robi(ł) prawdopodobnie najbardziej dołujące kino świata. Polecam zwłaszcza jego opus magnum - "Szatańskie tango" (uwaga, to aż 7 godzin niemal czystej rozpaczy!) - i "Harmonie Werckmeistera", a zaraz za nimi "Konia turyńskiego" i "Człowieka z Londynu".

Plus oczywiście "Syn Szawła" i "Miłość", ale to już wymienione...

ocenił(a) film na 8
anitka333333

Wielkie zaskoczenie, niesamowity film, byłem oczarowany innością tego obrazu i trudną treścią jaką pokazał.
Akcja toczy się powoli, chciałoby się powiedzieć, że niezwykle ślamazarnie. Postaci są trochę przerysowane, każda odzwierciedla inną frakcję, różne typy ludzi, relacje jakie między nimi powstają nie zawsze są łatwe. I tu nagle powstaje pewna nić porozumienia, dwa przeciwne bieguny znajdują wspólny mianownik, wtedy zaczyna się najlepsza zabawa i widz kibicuje tej parze! :)

Polecam, bardzo dobry i warto!

anitka333333

a ja się nudziłam od początku do końca,nigdy mnie nic tak nie zanudzało jak ten film i jest o niczym,rzeźnia zwierząt,wywiad ludzi o ich osobistych rzeczach dziwne to

anitka333333

jeleniem jest ten kto nakręcił en nudny i przygłupi film o niczym

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones