PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=40474}

Dwaj bracia

Deux frères
7,4 4 943
oceny
7,4 10 1 4943
5,8 4
oceny krytyków
Dwaj bracia
powrót do forum filmu Dwaj bracia

Film genialny i baardzo wzruszajacy. Od poczatku do konca go przeplakalam i
przesmialam.Dziwia mnie komentarze ludzi ktorzy uwazaja ze tygrysy to
niebezpieczne bydleta potwory ludojady itd - tak sie wypowiadaja ludzie
ktorzy nie maja uczuc , sa samolubnymi egoistami i totalnymi idiotami. Nie
zdaja sobie sprawy z zagrozenia jakie czlowiek stwarza nie tylko dla samych
tygrysow ale calej masy innych zwierzat - kazdego jednego.we wczesniejszych
z checia takich ludzi bym wyslala na daleka wysepke i spuscila bombke
atomowa....koncowe slowa powinny dac do myslenia widzom na temat ochrony
zwierzat a caloksztalt sposobu odnoszenia sie od nich - zaczynajac od
swoich wlasnych pupili w domu idac dalej...

pewnie zaraz znajdzie gromadka oszołomów psioczacych na mojego posta jak i
na moja osobe ale mi to dynda i powiewa.
sam film w sobie swietny - oby takich wiecej bylo.

ocenił(a) film na 9
WiedzmaTiona

Zgadzam się. Cudowny film. Płakałam nad losem tygrysków. To są takie większe koty, też się przywiązują do ludzi i mogą stać się najlepszym przyjacielem człowieka.

ocenił(a) film na 10
Lady Marianne

Przepiękny, wzruszający, pouczający film. Najbardziej bolało mnie to, że ludzie traktowali je tak, jakby były prawdziwymi mordercami, chcieli je wszystkie wybić, mimo, iż żadnej szkody dla ludzkości nie robiły. Drapieżniki drapieżnikami, ale są to przepiękne zwierzęta, które należy podziwiać i szanować, nie skazywać na okrutny los, który sam człowiek jest w stanie im zgotować. Nie wyobrażam sobie noszenia z nich futra, jak również z innego zwierzęcia. Pamiętajmy o tym na co dzień, że nasi bracia mniejsi są od nas w sporej mierze zależni i należy je traktować z szacunkiem. Nie pomiatajmy nimi. Film genialny, nie mogłam się opanować ze wzruszenia.

WiedzmaTiona

Oczywiście zgadzam się z wami. Wspaniały film. Oglądałam 2 razy, i w obu wypadkach byłam równie wzruszona.
Cudo!

WiedzmaTiona

Przykro mi, ale tygrysy są niebezpiecznymi zwierzętami tak samo jak lwy, gepardy i inne dzikie koty.

ocenił(a) film na 10
kinia1245

kinia1245 to wiemy wszyscy.

ocenił(a) film na 9
kinia1245

Przykro mi, ale tak samo - dobermany, pitbulle, rottweilery, i inne psy....

ocenił(a) film na 10
Futrzak

kazde zwierze de fakto jest niebezpieczne .... a co do psów- jak ułożysz tak masz.... Agresja u psów ze sie juz czepie wynika i czesciowo z natury jak by nie patrzyl ale w glownej mierze z dzialan czlowieka ktory z nimi obcuje...

ocenił(a) film na 8
kinia1245

Owszem niebezpieczne, trudno zaprzeczyć. Ale to my ludzie weszliśmy na ich teren i go zniszczyliśmy ich środowisko, a dzikie zwierzęta albo zabiliśmy albo zniewoliliśmy. Nie wiem co jest gorsze... Jedno i drugie straszne, nie wiem co daje ludziom prawo do przywłaszczania i niszczenia nie widząc w sobie żadnej winy jeśli faktycznie wyniku tego ucierpi człowiek.
Scena kiedy ludzie z widowni weszli na arenę do klatki trochę mówi o naszej naturze. Tak naprawdę to ludzie są najbardziej niebezpieczni.

ocenił(a) film na 8
sylbow

Co daje ludziom prawo do przywłaszczania i niszczenia? Bardzo prosta odpowiedź : M.in Biblia, w której jest opisane , że świat zwierząt jest oddany człowiekowi we władanie, więc ludzie sądzą że mogą robić z planetą co tylko chcą.

ocenił(a) film na 8
feeniks

Nie wiem czy tak faktycznie jest, że biblia daje człowiekowi władzę nad światem, czy też to wynika z natury ludzi, że podporządkują sobie wszystko, nie tylko faunę i florę ale również innych słabszych ludzi, jeden musi czuć się lepiej od innego człowieka. Biblia to w końcu dzieło człowieka, a nie Boga, więc jeśli zawiera faktycznie taki zapis to w sumie mnie nie dziwi.

sylbow

ludzie mają takie samo prawo do mieszkania na Ziemi co tygrysy.na świecie są ludzie durni, ale nazywanie ogólnie ludzi potworami jest idiotyczne. tak niestety jest, że zwierzęta zabijają się nawzajem i wchodzą sobie w drogę. też jestem przeciwna bezmyślnemu zabijaniu zwierząt dla zabawy, ale nie bądźmy hipokrytami. wszyscy się tutaj litują nad biednymi tygrysami, a przecież tenże tygrys brutalnie zabija jakieś bawoły czy inne zwierzaki, tylko dlatego, że tamte "weszły mu w drogę". jasne, robi to dla pożywienia, ale nie zmienia to faktu że z jego łap giną inni, też niewinni, żeby tygrys przeżył. poza tym, dziwne że jakoś ludzie się tak nie litują np. nad szczurami. to przecież też zwierzęta, a są masowo wybijane i jakoś nie słyszałam jeszcze nigdy żeby ktoś się nad nimi litował i protestował przeciwko ich tępieniu. dlaczego? są mniej zwierzęce? komarów i muszek pewnie też nie zabijacie, bo to przecież zwierzątka - naprawdę, trochę zdrowego rozsądku.

ocenił(a) film na 8
teczowka

Choć Twój wpis ma dwa lata, postanowiłam przedstawić swój punkt widzenia.

Tygrysy, lwy, wilki, niedźwiedzie to drapieżniki, polują by przetrwać, obronić terytorium, bądź innych przyczyn, to jest fakt. Należy się jednak zastanowić dlaczego zaczęły podchodzić do ludzkich osad, polować na trzodę, czy też niechcący uśmiercić człowieka. Dzieje się niestety tak, bo my ludzie rościmy sobie prawo do wszystkiego. Skoro zajmujemy coraz większe tereny, skoro przyczyniamy się do wycinki drzew, to nie powinno nas dziwić, ze coraz częściej dochodzi do spotkań ludzi i dzikich zwierząt. Gdzie mają polować, podziać skoro ich domy są niszczone? Napisy na końcu pokazały smutną prawdę, ze 100.000 tygrysów zostało 5 tyś. Inny przykład - delfiny. Nie krzywdzą ludzi, nie podchodzą pod niczyje domy a mimo to są zabijane przez Japończyków i w jakim celu? Dla tradycji i pieniędzy. Niestety ale wiele gatunków wymarło właśnie z winy człowieka i równie wiele jest dziś zagrożonych. Jak nie dla skór, to dla kości słoniowej, czy też trofeum na ścianie, już nie wspomnę o zwyrodnialcach, którzy znęcają się nad psami, kotami i innymi zwierzętami. W takim kontekście nazwanie ludzi potworami jest delikatnym określeniem.
W tym filmie pokazali właśnie co człowiek w stanie jest zrobić ze zwierzęciem dla własnej satysfakcji, władzy, pieniędzy, kaprysu. To powinno dawać do myślenia.

amirta21

Zgadzam się, że zabijanie dla zabijania, żeby sobie focię cyknąć z ustrzelonym nosorożcem jest złe i głupie, i powinno się to tępić, tak samo jak np. dręczenie psów. Ale powtórzę - irytuje mnie strasznie to robienie z ludzi jakichś niebywałych potworów gnębiących na każdym kroku te biedne zwierzątka. Gatunki zwierząt i roślin wymierały na długo przed tym, jak pojawił się człowiek i jego 'zbrodnicza' cywilizacja, więc znowu - nie zwalajmy wszystkiego na działalność ludzi.
Zwierzęta też zagrażają ludziom i gdziekolwiek by się człowiek nie zechciał osiedlić, zawsze będzie tam jakaś 'konkurencja', z którą trzeba po prostu walczyć, żeby przetrwać. Dla nas w Polsce tygrys to piękne zwierzę, którego bardzo szkoda, ale dla ludzi gdzieś w Azji to po prostu istota groźna, która może zabić albo okaleczyć i trudno się dziwić, że owi ludzie nie jarają się tygrysami jak my.
Trzeba dbać o przyrodę, trzeba jakoś rozsądnie gospodarować jej zasobami, ale człowiek to naprawdę nie jest wyłącznie szkodnik. Zresztą, czy ci wszyscy oburzeni skłonni byliby w imię dobra zwierząt zrezygnować z wygodnego domu, autostrad, internetu, prądu, ogrzewania i tak dalej? No nie sądzę :)

ocenił(a) film na 9
WiedzmaTiona

Zgadzam się, także się popłakałam (a na filmach rzadko mi się to zdarza). Piękny i wzruszający , urocze tygrysy,scena gdzie się odnalazły i zaczęły się bawić była po prostu nie do opisania,wystarczy że ją sobie przypomnę i łzy zaczynają napływać do oczu. Dobrze ,ze powstają tego rodzaju filmy, może co poniektórzy zmienią nastawienie do przyrody...

ocenił(a) film na 10
Bialawilczyca7

Oj ja też płakałem...kocham filmy o zwierzętach.Film rewelacyjnie nakręcony z przepięknymi zdjęciami.Francuzi wiedzą jak oczarować widza.Nigdy nie skrzywdziłbym żadnego zwierzęcia( no chyba że w obronie zdrowia lub życia),wydaję mi się że prędzej zabiłbym złego człowieka niż niewinne zwierzę.

ocenił(a) film na 9
disco_man

Dokładnie! Zawsze na jakichkolwiek filmach,gdzie pojawia się bohater zwierzęcy to jego losami przejmuję się najbardziej.

ocenił(a) film na 8
WiedzmaTiona

ludzie to potwory, tygrysy atakuja tylko wtedy gdy my im zagrazamy. Pozdrawiam ludzi którzy lubia filmy z przekazem ekologicznym i kochaja zwierzeta :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones