PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30701}
8,7 229 607
ocen
8,7 10 1 229607
9,0 45
ocen krytyków
Dwunastu gniewnych ludzi
powrót do forum filmu Dwunastu gniewnych ludzi

Dwie rzeczy mi się nie podobały w tym filmie. Pierwsze to zachowanie nie których przysięgłych. To po prostu skandal żeby tak się zachowywać gdy w grę wchodzi ludzkie życie. Jeden chce sprawę załatwić w 5 minut bo spieszy mu się na mecz. Drugi siedzi sobie na krześle nogi na stole i rzuca sobie papierki w wentylator. Trzeci sobie rysował i rozmawiał o pracy. A czwarty był najgorszy przez cały film dar gębę że chłopak był winny po czym pod koniec mów że jest niewinny. A wystarczyło poświęcić parę godziny w normalnej atmosferze na przedyskutowanie tej sprawy. Takie zachowanie nie powinno być tolerowane w tak ważnej sprawie jak życie ludzkie. Za to podobało mi się zachowanie przysięgłych nr. 8, 9 i 4 to jest właściwe zachowanie godne tej sprawy.

Drugą sprawą jest przewidywalność tego filmu. Na początku wiemy że przysięgły nr. 8 jako jedyny ma wątpliwości co do winny chłopaka. Potem przekonuje innych przysięgłych co do niewinności oskarżonego. Ale tego można było się spodziewać bo co by było jak by chłopaka skazali. Nie trzymało by się to kupy. To była jedyna droga tego film zwrot akcji.

Ogólnie bardzo dobry pomysł na film. Moja ocena 8/10

ocenił(a) film na 10
25Mike25

Ten od meczu i papierka to ten sam :) A ich zachowanie było po prostu ludzkie. Bardzo często wygrywa w nas egoizm, czyjeś życie ma dla nas znaczenie tylko, gdy chodzi o nasze życie (nawet, jeśli to tak drastyczne porównanie JA nie zdążę na mecz - ON zostanie skazany na śmierć). Nie lubimy też zadręczać się dwuznacznościami, rzadko akceptujemy, że w rzeczywistości nic nie jest oczywiste - od małego jesteśmy uczeni czarno - białego postrzegania świata (choćby bajki, gdzie zawsze jest ten ZŁY i ten DOBRY, bez żadnych wątpliwości który jest który - chociaż może w ostatnich latach zaczęło się to zmieniać) i ciężko nam nauczyć się innego myślenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones