PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30707}

Działa Navarony

The Guns of Navarone
7,2 38 150
ocen
7,2 10 1 38150
6,4 5
ocen krytyków
Działa Navarony
powrót do forum filmu Działa Navarony

To jest jednak bardzo, bardzo stary, ponapółwiekowy film. Co widać w niemal każdym kadrze. Co słychać w niemal każdej scenie. I te niby-to filozofujące gadki o tym, czym jest zabijanie. I te naiwne historyjki poczciwego Alistaira MacLeana. I te jakże uproszczone, niepogłębione charakterystyki psychologiczne bohaterów.
Tempo mało porywające. Cała rzecz jest po prostu przydługa. W scenie rozbicia się kutra o skały i następującej po nim wspinaczki po stromej ścianie (przez ponad kwadrans słychać jedynie szum morza i siekącego deszczu!) - wręcz przysnąłem.
Jeśli bym miał polecać - to wyłącznie absolutnym fanatykom pokazywania WW2 jako przygody. Być może paru się jeszcze uchowało.

Film_Polski

Niestety muszę się z tym zgodzić Film bardzo nudny, przegadany, nawet te nieliczne sceny, w których coś się działo, były zupełnie pozbawione tempa i napięcia. Książka o wiele lepsza, choć przecież nie należy do najlepszych Alistaira MacLeana.

Film_Polski

Są filmy, które zyskują gdy potrafi wciągnąć się w fabułę. Natomiast gdy na chwilkę się wyłączymy cały urok historii mija. To własnie taki film. Mój ojciec bardzo lubił ten film- ja tego nie rozumiałem, dopóki pewnej bezsennej nocy nie obejrzałem go od poczatku od końca w telewizji. Wciągnął mnie bez reszty i wyciągnął ze mnie emocje, o których już sam dawno zapomniałem;). Bałem się razem z głównymi bohaterami, miałem rozterki moralne jak oni itp itd;). Tobie się ten film nie podobał, do czego masz jak najbardziej prawo;), ale polecam spojrzeć na stare kino nie poprzez pryzmat techniki, ale historii które pokazują. Pan i władca na krańcu świat ma niemal identyczny sposób budowania akcji jak Działa Nawarony, a także mnie wciągnął na całego. Jeśli oglądałeś Pana i władcę i Ci się podobał, to jeśli wczujesz się w Działa Nawarony masz szanse, że przypadną Ci bardziej do gustu.

ocenił(a) film na 6
TomasT

"Tobie się ten film nie podobał"

On mi się ogromnie, ogromnie podobał... kiedy miałem 10 latek!
Kiedy zaś niecały rok temu postanowiłem odświeżyć sobie jego fabułę, nic, absolutnie nic z dawnego czaru kina wojenno-przygodowego - we mnie nie odżyło.

Film_Polski

Heh ja miałem dokładnie odwrotnie;)

ocenił(a) film na 10
Film_Polski

Fakt, dzis trzeba zwyczajnie lubic tej styl robienia filmow. Ja chyba jestem jednym z tych fanatykow filmowania WW2, bo do dzis z przyjemnoscia ogladam :) Czaje ze miejscami jest nudny, ale ta nuda z tamtych lat ma specyficzny urok...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones