PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5293}

Dzień świstaka

Groundhog Day
7,2 147 554
oceny
7,2 10 1 147554
8,2 30
ocen krytyków
Dzień świstaka
powrót do forum filmu Dzień świstaka

Co się stało z tym starym dziadkiem żebrakiem, którego zabrał do szpitala, lecz ten umarł ze
starości. Udało się go później odratować?

ocenił(a) film na 8
Orkadrahi

Mimo różnych porób nie udało się go uratować , najlepszym dowodem jest scena nieudanej reanimacji.

Wulfstan

Umiera za każdym razem - czyli przyszłość nie jest dostatecznie plastyczna, żeby można było ją dowolnie przekształcać.

ocenił(a) film na 8
zweistein

W sumie nawet gdyby go uratował i nie umarł w aktualnej wersji dna świstaka to umarł by w następnej , ponieważ żebrakowi śmierć w ten dzień była po prostu pisana .

Wulfstan

"gdyby go uratował i nie umarł w aktualnej wersji dna świstaka ..." ?

Przecież w każdej opcji staruszek umierał.

ocenił(a) film na 8
zweistein

Fakt nie uratował go , tak czy siak nieuchronność śmierci staruszka była ważnym czynnikiem przemiany głównego bohatera.

Orkadrahi

Od starości nie można się uratować, śmierć musi nadejść dlatego w filmie wybrano tę przyczynę śmierci żebraka bo każdą inną można by było ewentualnie "odkręcić" a tu chodziło o to by po pierwsze życie tego staruszka było punktem zaczepnym do gł. bohatera by ten zaczął siebie i swój stosunek do ludzi zmieniać a po drugie by widzowi pokazać, że jest jedna rzecz na którą nie mamy pływu choćby nie wiem co i w końcu po trzecie (i to moim zdaniem najważniejsze)- by otworzyć nam oczy jak traktujemy ludzi, nie zdajemy sobie sprawy, że jutro już kogoś może nie być a my "odkładamy sobie ich na później" bo najpierw: obowiązki, praca, własne potrzeby, przyjemności a jutro możemy żałować że z tą drugą osobą nie miałem czasu porozmawiać czy zrobić to o co mnie prosił, sprawić choćby małą przyjemność (jak Phil który na początku mijał żebraka jak powietrze)- wiem coś o tym.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones