PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5293}

Dzień świstaka

Groundhog Day
7,2 147 554
oceny
7,2 10 1 147554
8,2 30
ocen krytyków
Dzień świstaka
powrót do forum filmu Dzień świstaka

IMDB a sprawa polska.

ocenił(a) film na 9

IMDB - 110,024 głosów, 8,1/10, w top 250 na 173 miejscu. Filmweb - 7,73/10, głosów: 6567, w top filmów daleko daleko. Czyżby Polacy nie przepadali za inteligentnymi komediami romantycznymi?...

ocenił(a) film na 8
Maplax

Niestety nie od wczoraj wiadomo, że polacy nie przepadają za filmami przy których dobrze jest trochę pomyśleć.

ocenił(a) film na 9
Jezus_

Żeby myśleć, trzeba posiadać taką umiejętność.

ocenił(a) film na 9
Maplax

hello minęły prawie 3 lata a ten wspaniały film ma średnią 7.3 ...

ocenił(a) film na 8
Kempy235

średnia spada tak jak iq widzów

ocenił(a) film na 9
ziomek18

masakra, 7,3? To jest dla mnie skandal, serio.

jasiu15

Jak w głowie "statystycznego" Polaka rządzą: Superhero, Straszny Film, Piła czy Poznaj Moich Spartan....
Ciężko żyć w Polsce

ocenił(a) film na 9
weekendowy_filmowiec

To prawda. Jesteśmy zalewani produkcjami Marvela (lepszymi lub gorszymi), chyba dlatego, że nie mają pomysłów na dobry scenariusz. Nie zwracaliśmy kiedyś uwagi na efekty specjalne, lecz na grę aktorów i nieprzeciętne poczucie humoru - i to było ważne.

ocenił(a) film na 8
toragan

7,2

ocenił(a) film na 9
toragan

Z wyższymi postami zgadzam się w 100% jednak co do filmów na podstawie marvela to ja bym się osobiście nie czepiał. Ciężko mi obecnie znaleźć jakieś podobne filmy które ogląda się z przyjemnościa i po seansie z kina wychodzi się zadowolonym. A te na podstawie komiksów, o dziwo, nie zawodzą i trzymają (oczywiście swój, nie jakiś niebotycznie wysoki) poziom.

ocenił(a) film na 9
Maplax

niestety, Polacy nie dorośli do tego typu rankingów i to się nie tyczy tylko filmwebu, wystarczy spojrzeć na radiowe listy przebojów, wyniki wyborów czy głosowanie na zagranicznych stronach na polskich piłkarzy (przypadek Lewandowskiego w Niemczech) myślę, że minie dużo czasu aż sytuacja się zmieni. Dla pośmiania się umieszczam wypowiedź użytkownika 'ortograf' tłumaczącą sposób w jaki ocenia filmy:
"Jedyneczki dostają ode mnie filmy, które są za wysoko, a 10 te które są według mnie za nisko, więc się tym nie sugeruj ;)
Staram się zaprowadzić porządek w rankingu. Walczę przede wszystkim z tym co rzuca się w oczy, czyli np tym ,że Ojciec Chrzestny III jest wyżej niż Gorączka. Sorry, ale to komiczne i niesprawiedliwe."

ocenił(a) film na 10
jaffat

Filmweb powinien wreszcie pójść do rozum do głowy i zacząć "ważyć" oceny, tak jak to ma miejsce na IMDB. Oceny użytkowników aktywnych, którzy często korzystają z danego konta - (oceniają, wypowiadają się) są tam traktowane bardziej priorytetowo niż oceny innych, tak jak na przykład "multikonta" internetowych trolli. W ten sposób jeden czy drugi burak, który założy 200 fałszywych kont i na każdym wystawia tylko oceny "1" i "10" nie jest w stanie w jakiś większy wpłynąć na ranking, bo po pewnym czasie wartość takich ocen drastycznie spada.

ocenił(a) film na 10
aqu32

no rzeczywiście, ciekawe jak wygląda taki troll na co dzień i czy mu za to płacą, bo zakładanie kilkudziesięciu kont jest bardzo czasochłonne

ocenił(a) film na 7
Maplax

A ja w dalszym ciągu nie rozumiem filmwebowego fetyszu rankingów. Jaki wpływ mają na Wasze życia? Co Wam to da, jeśli jakiś film podskoczy lub spadnie o parę miejsc? Nie mam pojęcia. Już nie wspominając, że przeciętny użytkownik tej strony za nic w świecie nie potrafi przyjąć do wiadomości, że ktoś może mieć po prostu inny gust od niego...

ocenił(a) film na 10
Trias

w sumie nic, ale to smutne, że ludzie mają takie wypaczone gusta filmowe... i trzeba przyznać, że kiedyś ranking był po prostu lepszy

ocenił(a) film na 7
Immortal_Stasin

"w sumie nic, ale to smutne, że ludzie mają inne gusta filmowe niż ja"

FYP

ocenił(a) film na 10
Trias

Przedawkowałeś wypowiedzi polityków, że tak przekręcasz wypowiedzi ?

ocenił(a) film na 9
Trias

Nic to nie da ale, cholera, o czym to świadczy że na takim imdb oceny są dużo bardziej wiarygodne?

ocenił(a) film na 7
piochux

Jest przecież na filmwebie algorytm badający zgodność filmu z Twoimi gustami, więc nim się możesz kierować, nie musisz się przejmować ogólnymi rankingami.

ocenił(a) film na 9
Trias

Nie o to mi chodzi, ale jak już o tym mowa to szczerze mówiąc ten algorytm po pierwszych 30-40 filmach daje propozycje z kosmosu, jeśli jeszcze nie Zauwazyles.

ocenił(a) film na 7
piochux

W Rekomendacjach możesz sobie regulować mniej - bardziej popularne (jeśli o to Ci chodzi), możesz też zaznaczyć, żeby pokazywało tylko nowe filmy

ocenił(a) film na 9
Trias

Daj se siana z tymi rekomendacjami

Maplax

Również dziwię się, że ten film ma tak niską ocenę. To jest film, który nakłania do refleksji. To nie jest produkcja, która jest tylko po to żeby sobie usiąść z popcornem i colą i się pośmiać jak w American Pie, ale jest to bardziej ambitne kino. Może ludzie nie rozumieją tego filmu, ciężko powiedzieć, ale nie powinno się traktować tego filmu jako tylko typową komedię, ale jako film z głębszym przesłaniem. Trzeba również zauważyć, że w tym filmie po raz 1 zastosowano motyw pętli czasowej, wiele filmów sf, wykorzystywało i dalej wykorzystuje ten właśnie motyw w swoich produkcjach. Osobiście motyw pętli czasowej bardzo przypadł mi do gustu i dlatego nawet za sam motyw bardzo szanuje ten film, bo dał on początek ciekawej koncepcji.

Shoo1er

tej koncepcji to dał już początek Nietzsche...

Patty Diphusa

Nietzsche zajmował się tą koncepcją, jednak nie był jej twórcą.

gambulator

A kto był?

Patty Diphusa

Starożytni. Nie można nie doceniać jego wkładu w rozwój tego zagadnienia, jednak choćby w "Unzeitgemaesse Betrachtungen" odniósł się do starożytnej koncepcji czasu (cyklicznej), co nie dziwi jeśli znamy jego poglądy na temat epok. A z czasów bardziej mu bliskich wystarczy wspomnieć o Henrichu Heine i jego przemyśleniach na temat czasu. Choć to wszystko co przeczytasz powyżej to skoncentrowana wersja sporów na temat Nietzschego, dlatego też lepiej sięgnąć do źródeł, niż 'spożywać' koncentraty.

gambulator

hmm, ciekawe, przeczytałem ostatnio pierwszy tom historii filozofii Tatarkiewicza i nic nawiązującego do teorii wiecznego powrotu nie znalazłem, ale możliwe, że coś przeoczyłem.

ocenił(a) film na 10
Maplax

Polacy są przekorni z natury, zawsze przeciw czemuś, niekoniecznie z racji, raczej dla zasady. Dlatego tak nisko oceniamy ten film(i nie tylko ten), bo wszędzie jest doceniany i lubiany. Ja, przekornie nastawiony do reszty społeczności tego portalu, dałem 10+/10... No dobra, nigdy nie oceniam nikomu na złość, bo to bez sensu.

ocenił(a) film na 9
Maplax

to i tak dobra ocena jak na FW biorąc pod uwagę tabuny transformersowców i awatarowców jedynkujących wszystko co starsze niż 10 lat
i bez zadymy z efektami specjalnymi :D

ocenił(a) film na 8
Maplax

No i patrz, ocena 7.2

ocenił(a) film na 3
Maplax

Inteligentnymi? Mam nadzieję, że pamiętasz fabułę tego filmu: Bill Muray chce puknąć laskę, ale mu to nie wychodzi, aż do momentu kiedy nie stanie się słodki i sentymentalny. Totalny gniot.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones