PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=720555}

Dzień Bastylii

Bastille Day
6,3 17 433
oceny
6,3 10 1 17433
5,4 5
ocen krytyków
Dzień Bastylii
powrót do forum filmu Dzień Bastylii

Okazuje się, że największym zagrożeniem dla Paryża i ogólnie Francji jest biała ekstrema i skorumpowana, zepsuta Policja. Smutne zakłamanie w dobie tego co się w całej Francji dzieje.... Ale rozrywka na dobrym poziomie.

ocenił(a) film na 7
tom39

To fim akcji..fikcja..wiec nic sie nie okazuje tylko tobie sie wydaje.Jak bedziemy wszedzie widziec polityke to i w predatorze zauwazymy jak zle byl traktowany obcy jako imigrant przybywajacy na ziemie w poszukiwaniu azylu

ocenił(a) film na 6
zgaga6969

Nie przejmuj się teraz prawackie manifesty bardzo w cenie nawet na filmwebie, ludzie trochę za dużo się dopatrują, nawet tam gdzie nie trzeba (tak jest w przypadku tego filmu).

ocenił(a) film na 7
mitrus80

Ja sie nie przejmuje,mnie to po prostu smieszy ze ludzie wciagaja we wszystko polityke na ktorej 99% ludzi w pl sie zna jak nikt inny na swiecie:)film typowy odmuzdzacz a tu prosze drugie dno ludzie odkrywaja lewacy.prawacy poprawnosci polityczne itp itd

ocenił(a) film na 6
zgaga6969

To jeszcze nic, ostatnio se obejrzałem jakiś norweski film historyczny a tu: http://www.filmweb.pl/film/Birkebeinerne-2016-724378/discussion ; komentarz @loko70 ręce opadają ;-D

ocenił(a) film na 6
mitrus80

Ja czekam az ktos napisze ze Mieszko I byl z WSI bo juz czytalem ze w 1410 walczylismy z hitlerowcami pod Grunwaldem:)

ocenił(a) film na 7
mitrus80

Prawackie manifesty, skąd ta nowa polska języka? Jesteś jakąś psycholożką, albo coś w tym lewackim bagnie?

ocenił(a) film na 6
blazej_2

Po co takie zaczepki? Ustosunkuj się do tematu jeżeli chcesz a nie wyskakuj z jakimś "polska języka", miałbym ci teraz odpowiedzieć w ten sam deseń?

ocenił(a) film na 3
blazej_2

Pisze się psycholoszka ;-) To znaczy walnięta świnia ;-)

ocenił(a) film na 3
zgaga6969

Kino rozrywkowe już od lat 40- tych albo i od początku ma tło polityczne. Wspomniany przez ciebie Predator też ma tło polityczne. Przentacja poweru Ameryki i ich żołnierzy. Typowe dla kina rozrywkowego lat 80- tych. W latach Zimnej Wojny rozrywkowe kino amerykańskie pełne było złych Rosjan. Więc krytyka kogoś, kogo w sensacyjniaku szuka tła politycznego jest bez sensu.

A co do samego filmu przedmówca niestety ma rację.Niesmak twórców filmu aż boli.

SPOJLER

Teoria, że islamskie zamachy to prowokacja białych (niemal w całości) służb specjalnych jest naiwna i nie daje się obronić. Zwłaszcza patrząc na rosnącą potęgę ISIS. Scena z bombą podłożoną w meczecie jest bardzo niesmaczna. Twórcy posunęli się w politycznej poprawności do absurdu.

KONIEC SPOJLERA

Nie jestem ani prawakiem ani lewakiem, ale tym razem przedmówca tom39 ma rację. Poza tą rozrywką na 'dobrym' poziomie...

5/10 za film (bez Elby byłoby 4). 3/10 za całokształt.

ocenił(a) film na 6
michal.2907

Dokładnie, tak jak ktoś już zauważył skorumpowany glina - najstarszy wątek kryminalny świata, a to że akurat chcieli zgonić winę na religię pokoju, to akurat wyłącznie lokalna specyfika Paryża, która się wpasowała idealnie xd

Co do rozrywki, to jednak akcja jest zacna, ale fabuła jest zwyczajnie głupia i to tak infantylnie: Agenta NCIS czy innego CSI poznała mój plan. Co robię? Zamiatam sprawę pod dywan, mataczę i jestem bardziej ostrożny, albo szukam kozła ofiarnego? Nie, strzelam kobiecie w plecy! XD Albo: Jestem agentem wyszkolonym w taktyce i ocenianiu ryzyka, a obok bank pełen skorumpowanych i wyszkolonych antyterrorystów, więc co robię? Idę na YOLO, yeah!!!

No ja pierd... XD

Oglądałem przed chwilą i mam żal do twórców o zmarnowany potencjał

zgaga6969

Ile czasu jeszcze będziecie wypierać rzeczywistość? Masz wyprany mózg, ale wciaż większość jest normalna i widzi co nam serwują w kinach.

ocenił(a) film na 5
tom39

Dokładnie.Nic dodać nic ująć.

tom39

Popieram wypowiedź kolegi, film przepełniony propagandą i trzeba być imbecylem by myśleć, że filmy nie wpływają na opinię publiczną. Nikt nie zrobi filmu o muzułmanach bo potem będziesz na celowniku wyznawców tej pokojowej religii :)

ocenił(a) film na 7
Azraelah

Zarzut dla takiego filmu byłby jeden : Islamofobia. Zaś twórca byłby persona non grata za szerzenie nienawiści na tle rasowym :)

ocenił(a) film na 5
tom39

Pewien profesor powiedział o "Czterech pancernych...", że szczytem absurdu jest serial, w którym jeden pies i jeden czołg wygrywają II WŚ, ale tam w czołgu byli jeszcze supebohatrowie, wojnę wygrali, oglądało się to świetnie - dzsiejsze dzieci ur. po 2005r. odkrywają ten fil i świetnie się bawią. Tutaj mamy agenta CIA, który sam rozprawia się z francuską brygadą specialną, ale mamy tez przelew 500mln euro na...pamięć flash :) co, chyba jest puszczeniem oczka do widzów, że jednak meczet maczał palce w zamachu /albo i nie - co to za zamach dla meczetu? 4 zabitych? Meczet zabija od 100 w zwyż...
Często policjanci francuscy pokazywani są w filmach jako brutale jakich gdzie indziej nie spotkasz, a jednak będac w Paryżu mało kto boi się policji a mało kto o jadnej cerze i blond włosach, nie nie boi się przechadzać po dzielnicach muzułmańskich.
Jacyś napislali tutaj, żeeby nie mieszać polityki...a pisać, że film jest świetny, że to rozrywka, itp. A jeśli dla kogoś polityka jest rozrywką?

ocenił(a) film na 7
adimem

To prawda - dodam, że w przypadku Czterech pancernych...każdy z tych młodych aktorów po wielu latach wyrósł na wybitnego twórcę - nie tylko ci grający tytułowe role ale i drugi plan itd. Ten serial był po prostu świetnie zagrany a i wybór aktorów do tych ról po prostu genialny.
Co do francuskich klimatów...no cóż, polityka Mitteranda z lat 80 zbiera swoje straszne żniwo. Oczywiście w wymiarze czysto ludzkim żal mi niewinnych ofiar muzułmańskich bandytów ale umówmy się - w przypadku Francji naprawdę konsekwentnie sami sobie sprowadzali ten bajzel i problem na głowę.

ocenił(a) film na 7
tom39

tom39 Dobrze napisałes, ale spójrz co za ironia losu... Mineły cztery lata i oto jeden z tych aktorów, ktorzy wyrośli na wybitnych twórców (choć ja bym raczej napisał - odtwórców) całkiem się zatracił w swoim słowotwórstwie porównawczym, niestety... A co do Twojego innego tu wpisu (nieco niżej) - to Trump jednak wygrał 4 lata temu - o dziwo! Ale - ponieważ historia jednak płata nam figle - nie będę ryzykował proroctwa czy wygra w tym roku... polityczna poprawność jest bowiem w pełnym swingu!

ocenił(a) film na 5
adimem

4 pancernych? To ten serial o radzieckim czołgu i owczarku niemieckim?

adimem

Doskonały przykład. 4 pancerni byli filmem propagandowym.

tom39

Po atakach na Francje zmienili tytuł. Na Amazonie jest nazywa sie teraz "The Take"

ocenił(a) film na 7
atlanta130119

A to ciekawe.... Taki tytuł to nawet już bez tłumaczenia - po prostu będzie "The Take" :-) W sumie dziwne, jeszcze rozumiałbym gdyby chodziło o atak islamistów ...a tutaj przecież chodzi o skrajną prawicę i skorumpowaną Policję.

ocenił(a) film na 7
tom39

Ja się zgadzam. Film powstał w dość niefortunnym czasie dla Francuzów. Chyba ostatnie czego potrzebują to przedstawianie francuskiej policji w takim świetle. Chyba, że to jest robione specjalnie. Terrorystami są tu rdzenni Francuzi, muzułmanie są bardzo grzeczni mówią bonżur każdemu, to muzułmanom podrzucają bombę do meczetu chcąc ich wrobić. Na koniec na zamieszki po pobiciu araba nie wychodzą muzułmańscy mieszkańcy slamsów (tak jak to miało miejsce w rzeczywistości np. po śmierci araba uciekającego przed policją) tylko skrajna lewica.

ocenił(a) film na 7
Tyrq

Niestety polityczna poprawność i w kinie sensacyjnym zbiera swoje żniwo.... :-)

tom39

Gdzie wy widzicie politykę to ja widzę po prostu biznes.
Gdyby film był o zamachu muzułmańskim to mniej osób poszłoby do kina i twórcy zarobiliby mniej pieniążków. Reżyser zostałby nazwany islamo-fobem i rasistą przez francuskie media. Podejrzewam, że nawet biali ludzie baliby się wejść do kina na ten film, żeby nie został oblanym kwasem lub pobitym przez muzułmanów.
Takie są czasy, że jeżeli chcesz zarobić i nie zniszczyć kariery to trzeba grać pod publiczkę, oraz być poprawnym politycznie. Wystarczy zobaczyć jakie filmy dostają oskary, wypowiedzi znanych reżyserów, np Tarantino, który chcę zgarnąć rzesze czarnoskórych fanów.
Pewnie wybory w Stanach też wygra Clinton bo będzie miała większe poparcie u kobiet, oraz Obama załatwi jej głosy murzynów.

ocenił(a) film na 7
SpeedyG

O tym właśnie mówię - sam to napisałeś - film jest politycznie poprawny i tyle. Czegoś się tam bali....Mogliby zostać nazwani islamofobami itd.
A co do wyborów w USA to skala hejtu p-ko Trumpowi jest niewyobrażalna, to cud , że doszedł tak daleko. Niestety szanse ma niewielkie .... establishment działa i promuje ciągłość bandyckiego układu. Ale coś tąpnęło - tym się pocieszam.

ocenił(a) film na 7
tom39

Zgadzam się w 100%. Za bardzo podjeżdża poprawnością. A komentarze w tym wpisie świadczą o zidiociałym społeczeństwie. W sumie nie mają czasu na rzeczową informację gdzie tu znaleźć czas między praca a manifestacją KODu.
Nie mówię że film jest zły, ale można było pokusić się o większy realizm.

//spoiler
Gdyby akcję podpięli pod realny wybuch bomby jaki we Francji nie problem, a to cwaniaczki wykorzystaliby do wyprowadzenia milionów to rozumiem.

tom39

największa ściema to CIA łapiący terrorystów...
tak z automatu jak pies Pawłowa, włączają się w ten tryb.
xD

tom39

Poprawność polityczne be, fe i w ogóle. Bla bla bla - nudny jesteś

tom39

Potwierdzam... Polityczna Poprawność jest w tym filmie uciążliwa.

rafal_szczepanski

Większą wadą tego filmu jest szablonowość i przewidywalność.
Twórcy zaczęli robić ten film jeszcze przed falą terroryzmu w Europie, i chodziło w nim raczej o to, że czasem w sytuacjach pozornie oczywistych jest drugie dno. W "Szklanej pułapce 2" jest ten sam motyw - terroryści udają ideowych komunistycznych fanatyków, tymczasem w istocie chodzi im tylko o kasę, a ideologia jest tylko przykrywką. "Dzień Bastylii" jest zrobiony według tego samego szablonu, tyle że pozór komunizmu został zastąpiony pozorem islamizmu. Co oczywiście nie oznacza, że nie było terrorystów komunistycznych ani że nie ma terrorystów islamskich.

ocenił(a) film na 5
tom39

przestańcie czerpać wiedzę o Zachodzie Europy z przetłumaczonymi na polski przekazami z Russia Today, zwanymi "propolskimi, prawicowymi mediami"

ocenił(a) film na 5
tom39

Z większością komentujących w tym wątku zgadzam się tylko w jednym - że jesteście zidiociali. Katoprawacy, dewoci i reszta tego typu towarzystwa nawet w Bolku i Lolku znajdzie silne prądy i nurty ideologiczne.
Minęło kilka lat, wasz Trump wygrał, zdążył przegrać, a dzika tłuszcza porwała się na Kapitol. Jeśli w ciągu tych kilku lat nie zmądrzeliście, to ludzkość jednak czeka niechybna zagłada.
A jeśli chodzi o film, to jest on po prostu średni.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones