PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5289}

Dzień Niepodległości

Independence Day
7,2 224 937
ocen
7,2 10 1 224937
6,2 21
ocen krytyków
Dzień Niepodległości
powrót do forum filmu Dzień Niepodległości

Obejrzałem wczoraj i chyba tylko spoty propagandowe dorównują temu filmowi w propagandzie. Super potężny amerykanin wymysla wirusa i wyłącza pole siłowe obcych którzy są miliony lat bardziej zaawansowani technologicznie. Wielki mega potężny prezydent wsiada w samolot i rozpieprza statki kosmitów a na koncu dzielny obywatel poświęca życie dla innych. Nieźle pojechali po bandzie.

użytkownik usunięty
marcin261287

Aleś naiwny jest :)

Ciekawa opinia z ust masturbatorki kina :P

użytkownik usunięty
marcin261287

Nie tyle ciekawa, co trafna.

A doszłaś chociaż?

użytkownik usunięty
marcin261287

Tak, doszłam do wniosku że łapiesz się na wszystko co się napisze.

To najważniejsze, chociaż z prawdziwym zawsze lepiej ;)

użytkownik usunięty
marcin261287

Widać że masz 15-16 lat, nie więcej bo non stop te same słabe teksty. Skończyłam odpisywać na priv, a teraz kończę odpowiadać na jakiekolwiek twoje posty, bez odbioru :)

Jestem jak kameleon - adaptuje się do otoczenia. Gdybyś napisała kiedyś coś mądrego i rzeczowego, to mogę się tym samym odwzajemnić.

Sama obrażasz się jak dziewczynka 15-16 lat, nie wstyd Ci jest? :)

No ale czego się spodziewać po Tobie :)

I skończysz kiedy ja tak powiem :)

użytkownik usunięty
marcin261287

niezle cie laska olala i ustawila do pionu hahaha xD

Nie znasz sytuacji, żeby wyciągać tak daleko idące wnioski na temat Milenki ;)

użytkownik usunięty
marcin261287

wystarczy poczytac te wpisy ;)

Nie wystarczy dotknąć butelki wina, aby wyrobić sobie zdanie na temat jego smaku ;)

użytkownik usunięty
marcin261287

to nie zadne wino tylko suche fakty ze laska cie dawno olala z gory na dol a ty jeszcze teksty w stylu 'skonczysz kiedy ja tak powiem' haha xD

Ja sobie z niej żartuje. Nie wyczułeś ironii?

A to był akurat tekst z "Breaking Bad" ;)

użytkownik usunięty
marcin261287

raczej sie pograzasz a nie zartujesz a breaking bad nie ogladalem ;)

ocenił(a) film na 6
marcin261287

Sorry, ale jaki pilot leci na najważniejszą misję kiedy karierę skończył lata przedtem? Patos, że aż mdli Nie jeździj samochodem 15 lat, a potem każę Ci wziąć udział w wyścigu z zawodowcami, w którym idzie gra o życie.

Udet

Jeśli masz na myśli pilota prezydenta, to ten brał udział w operacji Pustynna Burza, czyli parę lat przed atakiem obcym. W ciągu 5 lat doświadczony pilot nie zapomni jak pilotować myśliwiec.

ocenił(a) film na 6
marcin261287

Ściema, jaki polityk jest pilotem i nagle w ciągu roku buduje zaplecze polityczne i 2 lata później zostaje prezydentem?:) Do tego te 5 lat to w lotnictwie, w automatyzmie reakcji wieczność! Poleciałbyś w złych warunkach atmosf. pasażerskim, wiedząc, że pilot od 5 lat za sterami nie siedział?:)

Udet

Chyba za bardzo odleciałeś w tym czepianiu się.

ocenił(a) film na 6
marcin261287

Dlaczego? Nie mam racji? Wsiadłbyś do takiego samolotu? Ja raczej nie. To nie jazda rowerem

Udet

Do jednomiejscowego myśliwca, który pilotował
Prezydent raczej bym nie wsiadł.

ocenił(a) film na 6
marcin261287

a do f 14?:) Dwuosobowy

Udet

Prezydent nie pilotował F-14. Sam się zaorałeś.

marcin261287

To spróbuj po 20 latach siedzenia za biurkiem nagle polecieć odrzutowcem na lot bojowy i to w szyku...

Muzeelo

Po jakich 20 latach? Minęło co najwyżej 5 lat.

marcin261287

no gdzie tam - jaki pilot nagle prosto z kabiny zostaje prezydentem? Początki w partii, praca w senacie a potem można zostać kandydatem. Ale nawet po 5 to wiesz... pilot po dłuższym urlopie czy kontuzji idzie na kurs przypominający żeby odświeżyć nauczone reakcje

Muzeelo

W filmie facet był weteranem operacji Pustynna Burza, czyli minęło maksymalnie 5 lat.
Nie wymyślaj.
Oczywiście mało realne, że jakiś pilot w ekspresowym wręcz tępię robi karierę polityczną, która doprowadza go do najwyższego urzędu.
Ale zupełnie nieprawdopodobnym jest, że zapijaczony były pilot ery wojny w Wietnamie odnajduje się bez większego problemu w zupełnie innym modelu myśliwca.

marcin261287

To też, ogólnie taki patetyczny zakalec, wkurza mnie to w filmach Emmericha, bo to psuje ogólny odbiór

Muzeelo

To był jeszcze ten dobry Emmerich, Film mimo patosu i głupotek w nim zawartych ogląda się świetnie.

ocenił(a) film na 5
marcin261287

ale tylko chwilami, patetyczna papka, przewidywalność w relacjach głównych postaci - to aż mdliło

ocenił(a) film na 4

Dokładnie - efekty fajne, ale potem im dalej w las tym...

ocenił(a) film na 10
robKSC

jaka propaganda? Trafił się geniusz i skopali doopy alienom. Dzielni marines zostali zdziesiątkowani więc nie wiem gdzie ta ściema. Nawet atomówka nie podzialała.

ocenił(a) film na 4
dezertx

ale to, że prezydent, który od lat siedzi za biurkiem a nagle wsiada do myśliwca, jakby dopiero co z ćwiczeń wrócił no to to już jest jest żałość

oktagon32

"ale to, że prezydent, który od lat siedzi za biurkiem a nagle wsiada do myśliwca, jakby dopiero co z ćwiczeń wrócił no to to już jest jest żałość"

Nom, a kosmici z odległej galaktyki gadają po angielsku!!!! Co prawda przy pomocy macek owiniętych wokół krtani człowieka, ale to wciąż skandal!!!!

Żałość to jest właśnie czynienie zarzutów filmowi science-fiction o inwazji obcych, że nie jest realistyczny. Dorośnij.

ocenił(a) film na 3
marcin261287

Gatunek SCIENCE-fiction nazywa się tak nie bez powodu i od dzieł tego gatunku oczekuje się jakiegoś naukowego uzasadnienia lub logiki. Świetnym przykładem jest serial Star Trek: Nowe Pokolenie.

Twoflower

No nie żartuj sobie... Star Trek to jest bujda, z naukowego punktu widzenia. Nawet jeśli cokolwiek wyjaśniają, to wciąż jest to w 99 % ich wymysł, na potrzeby serialu, przedstawiony w taki sposób, aby widz myślał, że jest to logiczne i prawdopodobne.

Poza tym porównujesz pojedynczy film z serialowym tasiemcem. Tego się nie robi.

ocenił(a) film na 4
robKSC

Film poprostu słaby

ocenił(a) film na 4
karol10104

No niestety

ocenił(a) film na 7
robKSC

Jak każdy inny Hollywoodzki film katastroficzny - już dawno powinieneś się przyzwyczaić :D

ocenił(a) film na 3
Neils

Taa w sumie racja. Może nawet troszkę na początku przesadzałem ale patos tego filmu mnie po prostu rozłozył :)

ocenił(a) film na 4
robKSC

Kolego, nie tylko Ciebie...

ocenił(a) film na 4
Neils

Chyba trzeba będzie

ocenił(a) film na 2
robKSC

Pranie mózgu w "rozrywkowej" formie.
Karmią maluczkich tą propagandą, a dzielni amerykańscy żołnierze przekonani, że ratują świat, robią rozpierduchę tam, gdzie aktualnie im się opłaca...
.

clavier

Wolisz oglądać pijanego Szyca i Karolaka jak robią "rozpierduchę" ?

ocenił(a) film na 2
marcin261287

nie, ale są jeszcze inne filmy. Po prostu nie znoszę nachalnej propagandy.

clavier

Tą "propagandę" w tym filmie ogląda się świetnie.
Nie mieszaj polityki ze światem filmu, bo tutaj akurat "dzielni amerykańscy żołnierze" walczą w słusznej sprawie.

ocenił(a) film na 4
clavier

Coś w tym stylu...

ocenił(a) film na 4
robKSC

Racja, niezła propaganda

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones