PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=603978}
6,3 26 697
ocen
6,3 10 1 26697
4,8 13
ocen krytyków
Dzień kobiet
powrót do forum filmu Dzień kobiet

Niepłacenie nadgodzin, praca na pół czarno. Wstrząsnął mnie ten film.

pozman

Opowiadaj o aparcie :)

ocenił(a) film na 9
Ziqu

W Aparcie było podobnie, choć na szczęście obyło się bez pampersów. Płacenie najniższej podstawy a reszta "pod stołem", co oznacza najniższe składki i dość poważne przewinienie w prawie pracy. Do tego rozporządzenia pewnych osób wysyłane faksem bez podpisu, że np. nie ma rozliczanych nadgodzin, ani wolnego. A na deser badania całego zespołu na wykrywaczu kłamstw. wszystko w biały dzień. Ps. pracujesz w tej firmie?

pozman

Badania wykrywaczem kłamstw? Ja pierdzielę... Nie, nie pracuje, pytam z czystej ciekawości.

ocenił(a) film na 9
Ziqu

Ciąg dalszy historii był taki , że straciłem pracę. Po miesiącu czekania na weksel (każdy pracownik sklepu musi podpisać weksel na 20 0000, poszedłem do PiP. Tam pan mnie kompletnie olał. Mimo, że miałem kserokopie list obecności z nieprawdziwymi godzinami i faksy z centrali. Nie było tam żadnych podpisów. Koniec tematu.
Poszedłem do mediów za namową przyjaciół. Ukazał się artykuł na pół strony Wyborczej ogólnokrajowej. Z moim zdjęciem i ujawnionym nazwiskiem. Posypały się telefony z TVNu, rozgłośni radiowych i gazet. Nie chciałem więcej nigdzie pokazywać swojej twarzy w obawie, że i tak po tym nie znajdę nowej roboty. I zdarzył się cud. Zadzwoniła do mnie sama Pani dyrektor PiP i zaprosiła na rozmowę. Można było? Można, pewnie, i nagle papiery okazały się istotne i ruszyła lawina kontroli PiP, PiH, sąd. Ja z tego nie otrzymałem nic, bo nie założyłem sprawy. Nie opłacało się, bo nadgodzin miałem niewiele. Jednak satysfakcja, że dziś pracownicy mają prawdziwie płacone składki jest po prostu bezcenna.

ocenił(a) film na 7
pozman

Czy jest cos nowego w tej sprawie?

ocenił(a) film na 6
pozman

A ten wykrywacz wiarygodny był?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones