PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31686}

Dzień próby

Training Day
7,6 114 930
ocen
7,6 10 1 114930
7,1 17
ocen krytyków
Dzień próby
powrót do forum filmu Dzień próby

Ostatnio oglądając film zauważyłem ciekawostkę, na samym końcu filmu. Mowa tu o momencie,
w którym Hoyt wraca do domu, przed jego domem stoi zaparkowany srebrny mercedes (ten sam
w którym Alonso zostawił pieniądze na nakaz, czyli auto pana od drużyny strzeleckiej, jednego z
"wise guys") w momencie kiedy Hoyt szykuje sie do wyjścia widać na rozmazanym tle, że ktos z
tego auta wychodzi. Także calkiem mozliwe ze Hoyt został uciszony ;)

ps. jeśli ten temat był poruszony, to przepraszam nie zauważyłem

ocenił(a) film na 7
sidmyfish

hmmm, gdybwanie co z jednym z głównych bohaterów by było? nie było tego w filmie, więc się nie dowiemy :)

ocenił(a) film na 10
kowal1528

Zgadzam się, chodziło mi jednak o zwrócenie uwagi na to czego część osób nie widziała komentując jako "zakończenie filmu" śmierć Denzela, podczas gdy prawdziwą perełką, która sprawia, że film jest jeszcze lepszy jest właśnie sama końcówka z udziałem Hoyta :)

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
sidmyfish

Nie ma nic co by wskazywało, że to jest ten sam samochód, a nawet jest w tych scenach pokazany z zupełnie odwrotnych stron. Samochód równie dobrze może być zupełnie inny, bądz ten sam ze względów produkcyjnych a nie scenariuszowych. Samochód zaparkowany jest pusty, a na rozmazanym tle jest odbicie wychodzącego Hoyta,

ocenił(a) film na 10
Sama3l

No akurat się nie zgodzę, bo wiele wskazuje na to, że to ten sam samochód :) Jeśli miałyby być to względy produkcyjne a nie scenariuszowe, to nie rozumiem dlaczego wybrali by srebrnego mercedesa (który zostaje wymieniony bezpośrednio w filmie), a nie jeden z setki innych samochodów, które w filmie się pojawiają. Co do ostatniej sceny - gdzie uważasz, że samochód jest pusty i w tle jest odbicie hoyta- Hoyt otwiera drzwi kierowcy po lewej stronie a w tle otwierają się drzwi pasażera po stronie prawej.

ocenił(a) film na 7
sidmyfish

No właśnie nic nie wskazuję ze to ten sam samochód, z wyjątkiem koloru, co równie dobrze może być przypadkiem. Faktycznie trochę poleciałem ze względami produkcyjnymi, ale one się przekładają na losowość. Uważam że samochód jest pusty (ale nie mam pewności),
między innymi dlatego że światło pada na kierownicę i jeżeli ktoś by siedział na miejscu kierowcy to też byłby widoczny, już sama białość twarzy, bądź białek oczy byłaby widoczna. Tak samo tylna szyba tego samochodu jest mocno widoczna, jakby ktoś tam siedział to by był okrągły negatyw głowy. Jest to jakieś odbicie zapewne kilkakrotne, w studiu. Świadczy o tym chociażby pełna synchronizacja z tym co się dzieje na 1szym planie, jak również ustawienie samochodów które również zasłania stronę pasażera, i nie byłby możliwy taki widok przez tylną szybę, chyba że samochód byłby równolegle ustawiony tuż za pierwszym. Sugestywny jest też zupełny brak jakiekolwiek reakcji Hoyta, gdyby ktoś zanim wyszedł z samochodu/stał to już samym odruchem by się spojrzał w tamtym kierunku.

ocenił(a) film na 10
Sama3l

No właśnie nie nic nie wskazuje tylko wiele wskazuje że to ten samochód. Dla osoby nie znającej się na motoryzacji to jest po prostu srebrny samochód. Jest to dokładnie Mercedes klasy S w obu przypadkach :) mało tego zarówno samochód w scenie na parkingu jak i ten pod domem hoyta mają szyberdach i nie maja tablicy rejestracyjnej z przodu :) więc nie jest to po prostu "przypadkowy srebrny samochód" ;) Co do ostatniej sceny w samochodzie drzwi hoyta otwierają się szybciej niż drzwi z tyłu co od razu wyklucza "odbicie w tle". Poza tym ciekawą zagrywką jest to, że Hoyt nie wychodzi ot tak z samochodu, ale przed tym zatrzymuje się w pozycji (nazwijmy ją przechyloną) odkrywając dokładnie tło za nim - wg mnie celowy zabieg.

ocenił(a) film na 7
sidmyfish

W scenie na parkingu kamera pokazuje lewą stronę i bagażnik. Szybkość otwierania drzwi to złudzenie. Finałowy dowód: szyba w odbiciu podzielona jest na 2(ta taka mała trójkątna szybka), w tych mercach tego niema.

ocenił(a) film na 10
Sama3l

No tak, pokazuja lewa strone i bagażnik, tylko nie wiem co to ma do rzeczy. Szybkość otwierania drzwi to złudzenie... aha... ok .... hehe ;)

ocenił(a) film na 7
sidmyfish

Czyli nie widać ani przodu, ani szyberdachu. Przechyla się żeby wysiąść, i w czasie tego pochyłu popycha drzwi które widać w tle.

ocenił(a) film na 7
Sama3l

ale jak już zamyka to tego trójkącika też niema :P

ocenił(a) film na 10
Sama3l

Przód i szyberdach widać na parkingu przed ich wejściem do środka :) w momencie jak Alonzo okrąża swój samochód a Hoyt zażywa kropelek ;) Z tym odbiciem to raczej nie ten trop, jeden szczegół istotny Hoyt wychodzi/popycha drzwi samochodu który jest "ciemny" - zeby nie zagłębiać się w szczegóły kolorystyczne ;) a w tle (odbiciu ;)) otwierane są jasne drzwi :) Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones