PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=604448}

Dzień

The Day
5,1 1 862
oceny
5,1 10 1 1862
Dzień
powrót do forum filmu Dzień

Dowódcą 'kanibali' jest imbecyl, - "Chcę wiedzieć ilu ich jest i jaką mają broń" - podwładni
naczelnego kanibala po usłyszeniu rozkazu biegną napierdalać patykami w drzwi i...
niespodzianka! ...giną. Połowę ich szeregów wyrzyna czarnoskóry koleś, którego w końcu udaje
im się zabić tylko dlatego, że sam już umiera od 'grypy' i pada na kolana. Jakim cudem te 'plemię'
przeżyło w takim świecie? nie mam pojęcia. W każdym razie dużo lepiej by wyszli na zjedzeniu
siebie nawzajem, przeżyliby paradoksalnie dużo dłużej.
Ten film jest strasznie nijaki, bohaterowie i ich przeciwnicy nie znaczyli dla mnie zupełnie nic.

ocenił(a) film na 5
jerzunio

100% racji. Atakowali ten dom i chyba ze 20 zginęło. Pozostali zamiast zabrać swoich (mieliby zapasów na jakiś czas) to dalej atakowali - bzdura straszna.

WesleY

Widze, ze spostrzegawczosc i generalnie intelekt to nie sa Twoje mocne strony. Nawet w samym filmie, a konkretnie w jednym z dialogow glownych bohaterow znajdziesz odpowiedz na swoje marne wypociny.

jerzunio

Prezentujesz calkowicie jednowymiarowe podejscie na poziomie srednio rozgarnietego gimnazjalisty. Realia filmu sa calkowicie oderwane od rzeczywistosci tak wiec sam film i ukazane w nim wydarzenia nalezy rozpatrywac z innej perspektywy. Chyba nie zdajesz sobie sprawe do czego ludzie sa zdolni kiedy zostaja pozbawieni wyboru czy pozywienia. Nawet w naszych czasach, a co dopiero w postapokaliptycznym swiecie. W sytuacji podbramkowej zezarlbys nawet wlasna kupe gdybys zobaczyl w niej kawalek jedzenia i jeszcze bys grzecznie podziekowal za posilek. Ty myslisz, ze ludzie dobrowolnie stali sie kanibalami?

ocenił(a) film na 2
zerosouL

Średnio rozgarnięty gimnazjalista? to dość ironiczne biorąc pod uwagę, że najwyraźniej w ogóle nie przeczytałeś tego co napisałem. Przeczytaj mój post jeszcze raz (albo właściwie przeczytaj go w ogóle bo najwyraźniej rzuciłeś się do ataku nawet go nie czytając) i przyjrzyj się jak niedorzeczny jest twój komentarz. Nie wiem gdzie Ty tam widzisz, żebym ja się czepiał ich "powodów" do kanibalizmu, gdzie ja tam pisałem, że tam ktoś chciał być kanibalem i miał jakiś wybór? o czym Ty w ogóle gadasz? chyba ci się okna pomyliły. Ogarnij się dzieciaku.

jerzunio

Widze, ze czytania ze zrozumieniem tez nie uczyli Cie w szkole, a co dopiero wyciagania logicznych wnioskow. Najwyrazniej sam nie rozumiesz tego co napisales albo i nawet gorzej...nie potrafisz napisac tego co masz na mysli. Pora wrocic do szkoly synku.

ocenił(a) film na 2
zerosouL

Gościu...piszesz kompletnie nie na temat, ja piszę o czymś a ty kompletnie o czym innym i jeszcze nie potrafisz przyznać sie do błędu. Ja nic nie pisałem o ogólnej sytuacji, w której znajdują się wszyscy bohaterowie tego filmu. Puknij sie w łeb i spadaj stąd jak masz gadać od rzeczy.

ocenił(a) film na 2
zerosouL

To proszę powiedz mi jak się ma ta twoja wypowiedź:
"Prezentujesz calkowicie jednowymiarowe podejscie na poziomie srednio rozgarnietego gimnazjalisty. Realia filmu sa calkowicie oderwane od rzeczywistosci tak wiec sam film i ukazane w nim wydarzenia nalezy rozpatrywac z innej perspektywy. Chyba nie zdajesz sobie sprawe do czego ludzie sa zdolni kiedy zostaja pozbawieni wyboru czy pozywienia. Nawet w naszych czasach, a co dopiero w postapokaliptycznym swiecie. W sytuacji podbramkowej zezarlbys nawet wlasna kupe gdybys zobaczyl w niej kawalek jedzenia i jeszcze bys grzecznie podziekowal za posilek. Ty myslisz, ze ludzie dobrowolnie stali sie kanibalami?"

Do tego co napisałem ja, tu:
"Dowódcą 'kanibali' jest imbecyl, - "Chcę wiedzieć ilu ich jest i jaką mają broń" - podwładni
naczelnego kanibala po usłyszeniu rozkazu biegną napierdalać patykami w drzwi i...
niespodzianka! ...giną. Połowę ich szeregów wyrzyna czarnoskóry koleś, którego w końcu udaje
im się zabić tylko dlatego, że sam już umiera od 'grypy' i pada na kolana. Jakim cudem te 'plemię'
przeżyło w takim świecie? nie mam pojęcia. W każdym razie dużo lepiej by wyszli na zjedzeniu
siebie nawzajem, przeżyliby paradoksalnie dużo dłużej.
Ten film jest strasznie nijaki, bohaterowie i ich przeciwnicy nie znaczyli dla mnie zupełnie nic."

???

jerzunio

Kwestionujesz postawe, motywy i logike postepowania bohaterow tego filmu w calkowicie jednowymiarowy sposob, a sama forma wypowiedzi podpada calkowicie pod trolling, a nie obiektywna recenzje. Wychodzi na to, ze sam nie rozumiesz tego co piszesz bo generalnie z tego belkotu nic nie wynika. Swoja droga co niby chciales osiagnac swoim narzekaniem? Jak Cie z rana zaboli palec u lewej stopy to tez walisz prosto na forum aby zalozyc o tym temat i opisac swoje negatywne refleksje? I co dobrego/produktywnego z tego wyniknie? Myslenie nie boli.

ocenił(a) film na 2
zerosouL

W całkowicie jednowymiarowy sposób... chryste człowieku to nie jest dzieło szekspirowskie tylko niskich lotów niskobudżetowy thriller. Nigdzie nie kwestionuje ich motywów, ich motywy są proste, chcą przeżyć. Od kiedy to tutaj można pisać tylko obiektywne recenzje? kto powiedział, że w ogóle to co ja piszę ma być obiektywne? to moje subiektywne zdanie i podtrzymuje je a mianowicie, że antagoniści zachowują się jak banda tępych kretynów, którzy są z góry skazani na przegraną. Nie chciałem osiągnąć niczego, chciałem tylko publicznie pośmiać się z niedorzeczności w tym filmie, który najwyraźniej dla ciebie ma jakiś głębszy przekaz. Zgadzam się myślenie nie boli, nie boli też zamknięcie jadaczki i pogodzenie się z tym, że ktoś może mieć inne zdanie od Ciebie, więc weź wyluzuj i pogódź się z tym, że będę pisał co będę chciał a ty możesz co najwyżej się z tym nie zgodzić. Nara.

jerzunio

Widze, ze ktos tu cierpi na powazny bol dupy i generalnie samoistnienia. Kogo wlasciwie obchodzi Twoja subiektywna opinia? Mozesz sobie plakac i ujadac do woli, zwlaszcza iz robisz to w tepy jak dzida sposob. Nikogo to nie obchodzi, No ale moze jest to dla Ciebie jakas forma terapii. Ludzie na poziomie zaciakwieni filmem poszukaja "obiektywnej" recenzji i raczej malo ich beda obchodzic tematu typu "bole i zale jerzunia 2014". Moze tata cie za malo przytulal jak byles maly, a moze zbyt duzo?To by jakims tam stopniu tlumaczylo te brednie, ktorymi usilnie probujesz tutaj zablysnac.

ocenił(a) film na 2
zerosouL

Mówisz ludzi na poziomie mało obchodzi co mam do powiedzenia? To tłumaczy co tutaj robisz :). Chciałem coś jeszcze napisać, ale sam najlepiej się ośmieszasz. A kto tu cierpi na ból dupy wszyscy widzą ;)

jerzunio

Widze, ze koniecznie chcesz tutaj zablysnac ale skoncz juz bo jedyne co mozesz osiagnac swoim stekaniem to dalsza kompromitacja. A dupa zabolala pewnie tego, ktory tylko czeka na filmwebowe "powiadomienie o odpowiedzi" aby sobie ulzyc :)

ocenił(a) film na 2
zerosouL

<ziew>

zerosouL

"zero" w nicku to twoje iq? Czepiasz się faceta o coś, czego nie napisał. Zachowujesz się, jakbyś w ogóle nie czytał jego wypowiedzi, albo odpowiadał nie w tym temacie co chcesz.

Aryhil

no tak bo najlepiej jest nazwac kogos imbecylem i pozniej zapierac sie rekami i nogami przed jakakolwiek argumentacja na zasadzie "ale przeciez ja tego nie napisalem, ja tylko nazwalem go imbecylem". to przeciez wyjasnia wszystko. a Ty jerzunio to powinienes sie leczyc na glowe

ocenił(a) film na 3
jerzunio

"W każdym razie dużo lepiej by wyszli na zjedzeniu
siebie nawzajem, przeżyliby paradoksalnie dużo dłużej."

Komentarz złoto :D

jerzunio

obstawiałam, że kanibale od razu podpalą dom, ale klops ;/

jerzunio

cudowna gównoburza :)

użytkownik usunięty
marniak

Gratuluję wytrwałości, ja po 3 postach przestałem czytać. A powiedzenie marszałka Piłsudskiego nadal aktualne... ("Naród wspaniały, tylko ludzie k..."). Burza tym razem bez ostrzegania o spojlerach. Co jednak będą pisać gdy za rok nastanie koniec gimnazjum, tym samym też i koniec tzw. gimBAZY?

marniak

Potwierdzam.

jerzunio

a nie pomyslales, ze mogli przezyc tak dlugo bo jedli swoich wlasnych martwych kompanow poslanych przez ich przywodce do samobojczego ataku? gdybym mial byc kanibalem to tez bym tak robil. kiedy masz za duzo ludzkiego miecha to po co masz dalej zabijac ludzi skoro mozesz ich najpierw przekonwertowac i zasilic wlasne szeregi, a finalnie poswiecic ich w takim wlasnie samobojczym ataku jak bedziesz glodny? taki mobilny prowiant, ktory dodatkowo wykonuje rozkazy zanim sie stanie prowiantem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones