PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1104}

Dziecko Rosemary

Rosemary's Baby
7,7 148 654
oceny
7,7 10 1 148654
8,4 42
oceny krytyków
Dziecko Rosemary
powrót do forum filmu Dziecko Rosemary

Film i jego autor

ocenił(a) film na 10

Dziecko Rosemary był pierwszym wielkim filmem traktującym o problemie szatana. Potem powstał Omen i Egzorcysta. Spotkałem się z tezą iż mąż głównej bohaterki to alter ego Polańskiego. On też miał zaprzedać się złu dla kariery. Osobiście dziwią mnie grube pokłady mroczności w jego twórczości a co gorsza w życiu prywatnym. Alle talentu nie odmawiam.

ocenił(a) film na 10
Winnetou28

Jest to ciekawy przykład mitologii zła, która przesuwa akcent z wnętrza człowieka na zewnątrz, w jakieś szatany i duchy.

Ty promujesz tu marksizm, a jednocześnie to bohater fantasy jest "problemem". :)

ocenił(a) film na 10
hyrkan

Niektórzy ludzie powinni dany film pooglądać kilka razy. Poczytać też trochę.

ocenił(a) film na 10
Winnetou28

Jezus mówi, że wypowiedzi tego rodzaju pochodzą od złego. :)

ocenił(a) film na 10
Winnetou28

Marianie Kwiatkowski, odnoś się czasem do tematu!

ocenił(a) film na 10
hyrkan

No cóż, jak powiedział ojciec Merrin, nie jest ich wielu, jest tylko jeden. Jeden głupiutki pomysł. Zaczyna mi brakować czasu. Nauczyliście się czegoŝ?

ocenił(a) film na 10
Winnetou28

Marianie Kwiatkowski, czy zaczniesz się odnosić do tematu, czy już zawsze będziesz pisał tylko agresywne troll-posty?

ocenił(a) film na 10
hyrkan

Już w tym temacie Masz jasność.

ocenił(a) film na 10
Winnetou28

Przypuszczam. A czy istnieje jakaś siła (wiemy, że nie Bóg, nie miłość, nie święta Wielkiej Nocy, nie rozum), która by Cię skłoniła, żebyś jednak pisał kulturalnie, czy nic nie jest dość potężne? :)

ocenił(a) film na 10
hyrkan

To kwestia odbioru interlokutora. Dla was nie ma nadziei. Ale litość jeszcze jest we mnie mimo poważnego stanu zdrowia. Koniec pisania.

ocenił(a) film na 10
Winnetou28

Interlokutor musi uwierzyć, że jeśli jesteś chamski do granic, to jest to - jak na Ciebie - coś miłego?

Gdy piszesz "litość" masz na myśli "szowinizm" czy "frytki"? Bo Twój kod nienazywania rzeczy po imieniu jest jeszcze dla mnie w pewnych szczegółach niejasny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones