PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1104}

Dziecko Rosemary

Rosemary's Baby
7,7 148 697
ocen
7,7 10 1 148697
8,4 42
oceny krytyków
Dziecko Rosemary
powrót do forum filmu Dziecko Rosemary

Wpisujcie wasze listy najstraszniejszych horrorów jakie widzieliście moja jest taka:
-Lśnienie
-trylogia Omen
-Dziecko Rosemary
jakbym miał oglądać je wszystkie w jedną noc musiałbym chyba założyć pampersa:)

ocenił(a) film na 8
lukasz6363

Chyba kpisz sobie? To bajka dla dzieci, a nie horror.

What_The_Fuck

Matko, ludzie, błagam was. Kogo przestraszyło "Dark Water"? Mnir tylko to, że można zrobić aż tak denny film!
Tak samo "Sierociniec". Przestraszyłam się tylko w momencie, kiedy niespodziewanie trzasnęły drzwi =.=
Żenua. Nie ma takiego horroru, który faktycznie by mnie przestraszył. No, moze "Egzorcysta: początek" (ze Stellanem Skarsgårdem) i "Egzorcyzmy Emily Rose" wywołały na mnie jakieś tam wrażenie.

"Wzgórza mają oczy" część druga też mnie trochę przestraszył, ale tylko ze względu na to, iż byłam sama w domu, za oknem szalała wichura i była 1 w nocy.

ocenił(a) film na 7
Asia_8

zgodzę się z Tobą
ale podobno japońska wersja Dark Water jest taka że można sie posrać
ja nie wiedzieć dlaczego bałem sie na japońskim Rinne

Miodek951

Na japońskim DW zastnąłem w kinie ;p. więc nie bardzo, Japończycy budują atmosferę głównie na dzwięku

ocenił(a) film na 7
mirage9

na nie wszystkich działa widocznie
zależy jaki film
bo no jak ostatnio dorwałem coś onna na kappa czy jakoś tak
film o jakimś rybo ruchaczu
a gatunek to musical komedia dramat romans

ocenił(a) film na 8
mirage9

Jeden zna się na rzeczy. Japońskie horrory to głupia fabuła, nędzny budżet, a i tak każdemu zapadają w pamięć. Moja kochana koleżanka po "Klątwie" nie mogła spać dwie noce i stwierdziła, że to najstraszniejszy film świata. Pozdrawiam Cię D.

ocenił(a) film na 5
Miodek951

oj nie, japońskie Dark Water jest nudneeeee, jak flaki z olejem. od razu wiadomo o co chodzi a klimat jest wymuszony przez przeciągające się sceny

What_The_Fuck

Lista ,którą przedstawiam może nie każdego fana gatunku
usatysfakcjonuje(wiem,bo sam fanem gatunku od lat jestem).Wszystko zależy
od interpretacji tego co straszne.Specjalnie wybrałem te filmy,ponieważ
większość Waszych pozycji się pokrywa a wiele osób mogło nie widzieć
innych obrazów,które są w tym gatunku na swój sposób wybitne.Umówmy się
tak:umieszczam na liście najlepsze (moim zdaniem) horrory-ale nie
koniecznie najstraszniejsze...lecimy

1."A nightmare on elm street" - niezwykły,psychodeliczny klimat i próba
zwrócenia uwagi młodych ludzi na sferę snu.Pałam do niego
sympatią,ponieważ jest to jeden z bardzo nielicznych obrazów dotykających
sfery świadomego śnienia(choć dość pośrednio).

2."Man behind the sun" - na liście za niezwykły realizm scen mordów i za
fakt,iż jest oparty na prawdziwych wydarzeniach

3."Cannibal holocaust" - za przepiękną muzykę i kontrastujące z nią
autentyczne sceny zabijania zwierząt

4."House of 1000 corpses" - za superowski klimat i hołd produkcjom klasy
B,za świetną eskalację psychodeli od początku aż po absurdalny nieco
koniec, no i ostatecznie za jeden z lepszych debiutów reżyserskich w
horrorze

5."Devil's rejects" - za ogromny postęp Zombiego w stosunku do "house of
1000...", ZA GENIALNĄ ŚCIEŻKĘ DŹWIĘKOWĄ i za rolę Leslie Easterbrook

6."Salo,120 dni sodomy" - za to,że to bodajże najohydniejszy film
wszechczasów i za to,że go nie obejrzałem do końca bo...bo sie nie dało
po prostu :)

7."I spit on your grave" - za realizm i dramatyzm filmu

Jak sobie jeszcze coś przypomnę to dorzucę,pozdro :)


What_The_Fuck

najlepsze horrory moim zdaniem:
1.OSTATNI DOM PO LEWEJ!!!(polecam)
2.PIŁA(saw)
3.OMEN

gabriela1602

-Egzorcysta (a jak!)
-Omen
-Lśnienie
-Egzorcyzmy Emily Rose
-Lustra 1/2
-Wioska Przeklętych
-Nienarodzony
-Dom na Przeklętym Wzgórzu
-Mikey
-Dom Szaleńców
-Głosy
-Dzieci Kukurydzy
-Szósty Zmysł

ocenił(a) film na 8
What_The_Fuck

- Hostel
- Shutter- Widmo
- Wzgórza mają oczy
- Dead Silence
- Smakosz
- Teksańska masakra piłą mechniczną

What_The_Fuck

[REC]
Paranormal Activity
Blair witch

cinek7823

Na sierocińcu płakałam ... ze wzruszenia...
Dobry był Eden Lake ...

ocenił(a) film na 8
cinek7823

jedne z najgłupszych i absurdalnie żałosnych produkcja, nie rozumiem jak coś takiego może przestraszyć kogokolwiek
nie wiem czy strach ale niepokój czułem na pewno na omenie I oraz II, psychozie, wstręcie w niektórych momentach, lśnieniu lekko, lokatorze, może trochę na egzorcyście i psychoza II też zła nie była

Marcinekk

Teksańską Masakrę to ja bym zaliczyła do krwawych raczej...

Falter

Ten film akurat dobry im więcej psycholi na odludziu tym lepiej :)

użytkownik usunięty
What_The_Fuck

horror to gatunek filmowy, którego zadaniem jest wzbudzić w widzu między innymi strach, ale nie koniecznie. może to być zwykły niepokój, napięcie lub wstręt. ma podważyć pewne istniejące prawa, rzeczywistość.
wychodząc od tej definicji "Dziecko Rosemary" lub "Dark Water" są horrorami i tego nie można podważyć. po teksańskiej masakrze itp. horror to dla przeciętnego widza taki film, gdzie w każdym kącie czai się świr z piłą i z 10 osobowej grupy wybija co najmniej 9. dodatkowo krew się leje strumieniami, flaki latają, a najlepiej jakby jeszcze gdzieś w połowie, jakaś parka odbyła ostry seks. do tego większość tych filmów nie jest straszna tylko obrzydliwa. według MNIE takie filmy robione są dla ludzi mało wymagających od filmów, oraz dla dzieciaków - słowem dla pieniędzy.
ja osobiście polecam "Dziecko Rosemary", "Lśnienie", "Psychozę", oryginalną wersje "Omena" (można obejrzeć też remake i zobaczyć jak dostosowuje sie film do dzisiejszego odbiorcy ), oryginalny "Koszmar z ulicy wiązów", "Dziewiąte wrota", a z nowszych to "Pokój 1408" - jeden z nielicznych 'dzisiejszych' horrorów nakręcony w starym stylu (chociaż w tym przypadku mogę nie być obiektywna, bo uwielbiam Stepjena Kinga).

chciałbym obejrzeć ponownie jeden film ale niestety nie pamiętam tytułu, wiem że w nim było to że pewna rodzina mieszkała w jakimś bloku mieli jednego syna który któregoś dnia poszedł do mieszkania sąsiada którego w nim nie było ale uszłyszał że coś jest u niego w łazience no i chłopak wchodzi do łazienki a tam jakiś potwór z wanny wychodzi on ucieka z pokoju i drzwi się same zamykają więcej z tego filmu nie pamiętam, aha i to wszystko było chyba w zimę tak mi się wydaje. Ten film oglądałem juz jakieś ponad 10 lat temu

ocenił(a) film na 7
Sven1995

hmmm, być może chodzi Ci o Lśnienie, akcja dzieje się w hotelu, jest zima, opuszczony pokój no i laska z wanny wychodzi troche nieteges :D

ocenił(a) film na 8

W końcu ktoś nazwał rzecz po imieniu. Podpisuję się pod powyższymi pozycjami, dodając "Nosferatu-Symfonię grozy" i "Nosferatu-Wampir" (naprawdę się bałam).
Poza tym te japońskie horrory... Działają jednak na psychikę.
A krwawej jatki nie lubię. Nie rozumiem też, dlaczego ludzie oglądają filmy, typu "Ludzka stonoga", przecież to już jest CHORE. :O

ocenił(a) film na 7
What_The_Fuck


-Egzorcysta
-Drag Me To Hell (kilka razy się wystraszylem
-Amityville (ale ten pierwszy)

ocenił(a) film na 5
wader85

Drag Me to Hell to 'horrorek' dla dzieci. Oglądając to,nie przestraszyłbym się nawet wtedy, gdybym oglądał ten pseudohorror sam, w środku nocy na cmentarzu.

Odradzam też 'Demon: historia prawdziwa'. Film niby oparty na autentycznych wydarzeniach, ale zrobiony słabo, te sceny wywoływania duchów są żenujące a nie straszne.

W zasadzie łatwiej mi powiedzieć czego nie oglądać, dużo horrorów obejrzałem i mało który mnie satysfakcjonował, mało który spełnił swoje zadanie :P Ogólnie w tych wszystkich horrorach zdarzają się tylko pojedyncze momenty, kiedy można się naprawdę wystraszyć. Najgorsze są filmy przewidywalne, gdzie wiadomo, że zaraz zza ściany coś wyskoczy itd...żadnego elementu zaskoczenia.

Jeśli horrory to najlepiej,w miarę możliwości, oparte na faktach. Świadomość, że coś strasznego zdarzyło się naprawdę, wzmaga w widzu poczucie strachu. Natomiast jakieś tam horrory sci-fi itp, nie mają tej zalety.

W miarę dobre były wg mnie:
-'Amityville' (oglądałem tylko nowszą wersję, wiec na temat jedynki się nie wypowiem)
-'Blair Witch Project' (kto oglądał, ten wie jak jest nakręcony ten film; perspektywa 3osoby sprawia, że ten akurat horror wydaje się być jeszcze bardziej realistyczny, poza tym dosyć straszne dźwięki w lesie - fajnie ogląda się w nocy;))


Egzorcysta, Omen I, Ring I i II, Inni, REC też są dobre, ale jak dla mnie mało straszne.

ocenił(a) film na 7
What_The_Fuck

Zemsta po latach
Egzorcysta.
Demon: historia prawdziwa.
Rec.

ocenił(a) film na 9
What_The_Fuck

Ciężko było mi je ułożyć w listę, więc je posegregowałem na kilka kategori

Dobre, przestraszyły mnie
-REC
-Paranormal Activity 1 i 3
-Blair Witch Project

Dobre, nie przestraszyły mnie
-Egzorcysta
-Lśnienie

Pośrednie
-REC 2
-Paranormal Acyivity 2

Na pewno nie
-Omen
-The Ring 2

krzysztofl

Dziecko Rosemary, Dziewiate wrota (mialam gesia skorke na twarzy ze strachu !), Ring, Omen, i chyba najstraszniejszy jak dla mnie Taniec Kruka, przeszedl mnie zimny dreszcz.
W kazdym razie horror musi miec elementy nadprzyrodzone, ale byc tez "w miare" realistyczny, bez jakis potworow, wilkolakow itd. Laleczka Chucky jest zbyt nasycona fantazja jak na horror, natomiast Krzyk, to dla mnie thriller z namiastka grozy, bo przeciez taka sytuacja moze zdarzyc sie naprawde.

What_The_Fuck

1 Transmisja z obrad sejmu
2 Moda na sukces
3 Klatwa ( the grudge)
4 Jakastam masakra pila pneumatyczna...
Nie myslcie, ze sobie robie jaja... Mnie najbardziej przeraza glupota a wiecej przykladow nie pamietam...

Havard

Zapomniałeś dodać Klan,Plebania,Taniec z Gwiazdami,Szansa na sukces,Jaka to Melodia.

A tak na serio to już pisałem wcześniej podaj mi ktoś prawdziwy "Horror (a nie kabareton) przy którym można się konkret wystraszyć albo taki który siądzie na psychikę to nagrodzę noblem. Im więcej psycholi tym lepiej :)

Havard

Ha, mistrz xD

What_The_Fuck

Ludzie chcecie sikać ze strachu i bać się zagasić światło w pokoju to czytajcie horrory a nie oglądajcie.
Z filmów po których się bardzo bałem to chyba tylko "Egzorcysta"
Reszta na których miałem przez chwilę chociaż ciarki to: 1408, Adwokat diabła-(nie wiem czy to horror ale na mnie działał), Wąż i tęcza i Koszmar z ul. Wiązów.
Reszty nie jestem w stanie sobie przypomnieć a więc nie są warte waszej uwagi.

Mam jeszcze jedne pytanie. Bodajże w latach 80 nakręcono film gdzie podróżnicy docierają do jakiegoś plemienia mieszkającego w Amazonii i zaczyna się masakra. Wszystko realistycznie pokazane jak zabijają, jak dzikus gwałci kobietę glinianym członkiem, na planie filmu zabito nawet żółwia jakiegoś przez co ekipa filmowa miała niezłe problemy.Ogólnie film zakazany w połowie państw na świecie. Jak się nie mylę to go chyba włosi albo w koprodukcji włoskiej zrobiony. Jest w stanie ktoś mi pomóc??

borsaty

znalazłem sam "Cannibal holocaust" pod polskim jakże wdzięcznym tytułem Nadzy i rozszarpani :D

ocenił(a) film na 10
borsaty

To prawda, że obecne filmy horrory nie za bardzo straszą. Inna też sprawa, że kiedyś inaczej odbierało się takie filmy. Może co niektórzy będą się śmiać, ale jedyny horror z nowszych produkcji, który wywołał lekki klimacik strachu (powiedzmy obawy jakiejś) to Silent Hill, a to myślę, że za sprawą ciekawej scenografii i efektów graficznych.

chemas

Silent Hill, w jakimś stopniu się z Tobą zgodzę, ale jak to zawsze bywa w przypadku tworzenia filmów na podstawie książki lub gry (jak w tym konkretnym przypadku) to jednak nie jest to co pierwowzór. Tym bardziej film jest mało straszny jak się grało w tę pozycję. Po 1-1,5 godz ból głowy od muzyki i ciągłego napięcia, podskakiwanie ze strachu i wszechogarniający dół psychiczny. Z takimi efektami to niestety film przegrywa z grą, chociaż dla mnie jako fana serii, całkiem miło się oglądało.

ocenił(a) film na 10
borsaty

Pewnie masz rację, ja w grę akurat nie znałem, a film obejrzałem stosunkowo niedawno i mile mnie "podstraszył" :) Aha i jeszcze jeden film z ostatnio oglądanych mi się przypomniał, bodajże "Czwarty stopień". Oglądałem późno w nocy i miałem lekki dreszczyk. Bardzo mi się podobał nastrój w tym filmie, który trochę straszył, przynajmniej powodował, że się co jakiś czas rozglądałem do tyło po pokoju ;)

chemas

O Tereso ...

Silent Hill połowa to drzemka a 2 połowa to kabareton.

ocenił(a) film na 10
Eteryczny

To śpij dalej :)

chemas

a ty idź oglądać pana Kleksa i idę o 100 zł że zaliczysz to do gatunku horror.

ocenił(a) film na 10
Eteryczny

horror to dyskusja z tobą, na tym kończę, houk

chemas

Nic tylko przyznć Ci rację :)

ocenił(a) film na 7
What_The_Fuck

Oto moja lista 5 najstraszniejszych horrorów
1. Czwarty stopień
2. Egzorcysta
3. Egzorcysta 2
4. Egzorcyzmy Emily Rose
5. Omen (starsza wersja) Pozdro dla miłośników gatunku

What_The_Fuck

1.Nosferatu
2.Audition
3.It
4.Rec
5.Egzorcysta
6.Omen

użytkownik usunięty
What_The_Fuck

1 Klątwa 1 i 2 wersje japońskie
2 The ring wersje japońskie i amerykańskie
3 Oko wersja azjatycka i amerykańska
4 Nieodebrane polączenie trylogia wersja japońska
5 Opowieść o dwóch siostrach wersja koreańska
6 Dziecko Rosemary
7 Klątwa 1,2,3 wersja amerykańska
8 Shutter widmo wersja azjatycka
9 Jezdziec bez głowy
10 Silent Hill
11 Underworld 1,2,3 czwórki jeszcze nie widziałem
12 Paranormal Activiti
13 the blair witch project 1 i 2
14 Coś
15 Mgła ta starsza i remeke
16 Mgła 2007
17 Piątek trzynastego seria
18 Koszmar z ulicy wiązów seira
19 Halloween seria
20 Grave Encounters 2011
21 Hellaiser seria
22 Collector The 2009
23 Martyns Skazani na strach
24 Piąty wymiar 2009
25 Obcy seria plus predator oraz filmy obcy kontra predator
26 Zmierzch,ale to wola gustu jedni nienawidzą inni uwielbiają
27 Rec
28 Sierociniec
29 Ludzka Stonoga 1 i 2
30 krzesło diabła
31 To
32 Dzieci Kukurydzy seria
33 Teksańska masakra piłą mechaniczną tylko pierwsza część
34 Wywiad z wampirem
35 Nosferatu symfonia grozy
36 Wilkołak
37 Frankenstein
38 Dracula 1931
39 Dark Water wersja amerykańska i japońska
40 Piła seria

przepraszam za wyrażenie, ale dark water jest ch*jowy jak wojna w Bośni. nie widziałem gorszego filmu z tego gatunku, nie dziwię się że oprócz mnie w kinie była jeszcze tylko jedna osoba....która czytała książkę:O

gregory_gg

Przy tym filmie gwarantowane spanie :)

ocenił(a) film na 8

"Ludzka stonoga"??? Nie wierzę, że ludzie to oglądają ;/ Przecież to OHYDNE jest ;/
Kiedyś koleżanka mi pokazała fragment, myślałam, że się porzygam...

ocenił(a) film na 10
What_The_Fuck

Polecam też "Czarne święta" z 1974 roku i "Zemsta po latach" z 1980 roku. Klimatyczne.

ocenił(a) film na 10
Normaden

witaj Normaden , widzę, że również cenisz klimatyczne filmy:) jeśli chcesz wymienić swoje poglądy na temat ulubionych perełek, odezwij się:)

maxilla88@gmail.com

What_The_Fuck

Horrorów oglądam dużo dlatego trafiłem na ten temat trochę go odświeżę, bo dużo z wymienionych tytułów tutaj się powtarza, a ja szukam czegoś naprawdę przerażającego, może być niszowego, niepowtarzalnego z nieprzeciętną ścieżką dźwiękową, która przeraża i wywołuje dreszcze. Horror z z wgniatającą fotel scenografią, najlepiej o duchach - jakoś najbardziej przerażający mnie motyw.
Ostatnim filmem jaki oglądałem i wywoływał u mnie dreszcze był "Kobieta w czerni" ( nie wiem dlaczego może klimat panujący na zew. mojego domu (( Burza z piorunami i zajebist* ulewą )), albo dlatego, że było grubo po północy i byłem sam w domu), film z dobry klimatem z średnimi efektami, ale "kozacką" scenografią. Jedynymi motywami, który zrujnowały, dla mnie, ten film był główny aktor i zakończenie. Daniela Radcliffa wyobrażałem sobie cały czas z blizną na czole i różdżką w ręku, a zakończenie filmu wyglądało jakby scenarzysta nie miał pojęcia co z nim zrobić. Jednak za klimat, który odczułem podczas pobytu głównego bohatera w nawiedzonym domu oceniłem film na 7.
Jeśli znacie jakieś tytuły o podobnych cechach, prosiłbym o ich podanie, nie mam ochoty marnować czasu na oglądanie tytułów, które mnie nie ciekawią.

RzrSnaf

Pandorum, chociaż nie pamiętam czy to o duchach :D

johjohnson

Oglądałem, raczej o dziwnych stworzeniach i chorobie psychicznej :p, a co do 1408 oglądałem ostatnio i fajny klimat na początku wprowadzają, nawet przerażający, ale pod koniec lekka przegina.

ocenił(a) film na 8
What_The_Fuck

Ja raz oglądałam. U siostry ciotecznej zrobiliśmy sobie maraton horrorów. Nie spodziewaliśmy się, że to będzie aż takie straszne :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones