Zemsta iluminatow ??

Witam. Ostatnio wróciłem do filmu, który moim zdaniem jest arcydziełem. Wydaje mi się, że Polański próbuje nam przedstawić jakąś tajna organizacje chcąca rządzić światem, i tutaj na myśl przychodzą mi Iluminaci. A o trwogo oczywiście to jest tylko i wyłącznie moja własna opinia spiskowa - śmierć zony Polańskiego - Sharon Tate jest zemsta za film który pokazuje prawdę o ludziach chcących rządzić światem. Film jest z 1968 a zona ginie rok po filmie.
Jestem ciekaw co o tym sądzicie

4
  • wlasnie staram sie znalezc powiazania illuminati ze smiercia Sharon. specjalnie wszedlem na forum tego filmu zeby znalezc jakies teorie na ten temat.
    przypuscmy ze illuminati istnieje...
    roman polanski ma w tym jakies powiazania. polanskiego fascynuje przemoc , przezyl duzo na wojnie swiatowej i stracil rodzine i przyjaciol. tacy ludzie rozumuja inaczej. widac to w jego filmach. polanski nie szanowal nawet kobiet , czego dowodem rzekomy gwalt na nieletniej (badz poprostu zwykly stosunek z checi obu stron - w co ja wierze). nawet zwiazek z sharon , wyczytalem gdzies ze polanski zdradzal sharon i ona i wszystkim wiedziala i na to przyzwalala. to pokazuje jak owinal ją sobie wokół palca.
    przypuscmy teraz ze twoja teoria jest prawdziwa...
    polanski bedąc bodajze w ameryce zostawia zone w europie poniewaz kobietom w ciazy zaawansowanej nie pozwalaja latac samolotem. teraz sharon bedac w swojej villi z przyjaciolmi zostaje napadnieta przez gang mansona według przyjetych teorii z powodu rabunkowego bądź w akcie zemsty gdyz wlascicielem domu polanskich de facto jest producent muzyczny , ktory nie akceptowal produkcji charlesa mansona i nie dal mu przepustki do branzy muzycznej . w tej drugiej teorii charles mial dokonac zemsty na producencie muzycznym i poprostu wymordowac wszystkich napotkanych w tym domu... to sa powszechne teorie
    jaka jest moja teoria? - dzieki tobie mozna to bardziej ulozyc w calosc. polanski nalezal do sekty zwanej illuminati . w dziecku rosemary ujawnil za duzo informacji z realnej sekty czego karą byla smierc sharon. a dlaczego charles manson ? manson , jak wiadomo nalezal do jakiejs sekty , nie wiadomo tylko do jakiej . celem charlesa byla wladza nad swiatem i naklanianie bialych do walki z czarnymi itd itd. czyli takie same cele , jakie ma illuminati - przypadek ? pierw polanski czlonkiem illuminati , i nagle pojawia sie manson ktory zabija jego zone po filmie dziecko rosemary. mozna teraz twierdzic ze manson byl czlonkiem illuminati . faktem tez jest (lecz niekoniecznie motywem zadnej zbrodni) to ze charles chcial byc muzykiem . jak wiadomo , jednym ze srodkow manipulacji stosowanej przez iluminati sa artysci swiatowej slawy i muzyka sterowana przez illuminatow( jednym z nich byl michael jackson , zaczelo go to wkurzac i to go zabiło tak a propo ). teraz mamy odpowiedz dlaczego charles mogl chciec zostac muzykiem - zeby byc narzedziem illuminati .
    jak dla mnie za duzo zbiegow okolicznosci..
    inni twierdza tez , ze polanski poswiecil w ofierze sharon razem z dzieckiem . wiadome jest , ze polanski nigdy nie chcial byc ojcem i bał się tego . gdy sharon zaszla w ciaze bardzo obawial sie zostac ojcem.
    nie jestem pewien czy nic nie przeoczylem
    jakie jest twoje zdanie?

• Rozważając na ten temat zakładam hipotetycznie, że Iluminacji istnieją.

Polański robiąc ten film korzystał z informacji Antona LaVeya (założyciela kościoła satanistycznego) więc mógł mieć sporo wiedzę na temat funkcjonowania sekt z tego źródła, należy także pamiętać, że wszystko działo się w szalonych latach 60, gdzie sporo ludzi szukało odpowiedzi w niekonwencjonalne sposoby.

W filmie przykuło mnie, że w tej "organizacji" obecni są ludzie wpływowi (lekarz, adwokat, bankier, aktor), ludzie którzy w jakiś sposób kształtują społeczeństwo i sposób postrzegania wielu aspektów życia, moim zdaniem nawiązanie to jak najbardziej pasuje mi organizacji masońskiej. Nie ma w niej miejsca dla zbuntowanych nastolatków czy zagubionych ludzi co bardziej pasowałoby mi do sekty, tutaj ewidentnie są przedstawieni ludzi z klasy wyższej, dążący do konkretnego celu.

Moim zdaniem Polański w tym filmie pokazał trochę więcej niż powinien, niektórzy wpływowi ludzie widzieli tam samych siebie, poczuli zagrożenie, po emisji filmu chcieli go w jakiś sposób ukarać i zostało mu zabrane coś co dla większości ludzi jest najcenniejsze - zonę w ciąży. Co do rzekomego aktu pedofili, też mam mieszane uczucia, takie oskarżenie jest w miarę proste a potrafi człowiekowi zniszczyć życie. Być może chodziło o zniszczenie człowieka.

Co do zabójcy żony Polańskiego, wygląda na człowieka po praniu mózgu, który został tylko narzędziem do wykonania wyroku. Sama organizacja Iluminaci to w większości Lucyferanie, którzy są też tak pokazani w filmie.

• Nie zapominajmy ,że Sharon grała tez w filmie Oko Diabła,gdzie było wiele o okultyzmie

• To chyba oczywiste, zabicie zony i nienarodzonego dziecka, to była straszliwa zemsta na Polańskim za Dziecko Rosemary , od elit wierzących w Lucyfera .Zamiast zabić jego chcieli zniszczyć go psychicznie .

Podejrzewam ,że oskarżenia o gwałt na nieletniej to też była ustawka ,hollywoodzcy aktorzy,zepsuci moralnie uprawiają seks z nieletnimi nagminnie
    ,to wszystko odbywało się w domu Jacka Nicholsona a mimo to wyszło na jaw, ciekawe dlaczego :)

To samo zresztą Kubrick ,zginął za pamiętną scenę masońskiej orgi w Oczy Szeroko Zamknięte

• Dodatkowo mówiło się wtedy, że nad filmem wisi jakieś fatum. Oprócz Sharon: Krzysztof Komeda doznał poważny uraz w wypadku na stoku narciarskim, który był przyczyną jego śmierci; ostateczny rozpad związku Farrow-Sinatra i jeśli dobrze pamiętam kilka mniejszych złych omenów nad ekipą filmową.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: