PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=103880}

Dziecko wojny

Ivanovo detstvo
7,4 4 562
oceny
7,4 10 1 4562
7,8 5
ocen krytyków
Dziecko wojny
powrót do forum filmu Dziecko wojny

7/10

ocenił(a) film na 7

Fabularnie w ogóle nie wciąga, były mi obojętne losy bohaterów, z żadnym sie nie utożsamiłem. Film nadrabia stroną techniczną. Scenografia była niesamowita, praca kamery świetna . Było też to co w późniejszych filmach Tarkowskiego jest dość częste a mianowicie odgłos kapiącej wody . Mamy też trochę symbolizmu i elementy oniryczne.Jest też parę mocnych motywów( dwa trupy z etykietą "serdecznie witamy" na okopanym brzegu niemieckim, końcówka).
Nie umywa się jednak do "idź i patrz" .

ocenił(a) film na 8
None200

Z bólem serca (jakoś nie lubię krytykować klasyki), ale muszę sie zgodzić... Nie kopnął mnie ten film zupełnie (może poza sceną z jabłkami i wspomnianymi trupami). Tym niemniej dam mu jeszcze jedną szansę. Za jakis czas.

ocenił(a) film na 8
Sqrchybyk

Po kolejnym obejrzeniu zwiększam ocenę o jedno oczko. Trochę "kopnął" tym razem ;)

ocenił(a) film na 7
Sqrchybyk

To potwierdza jak istotny jest stan w jakim się znajdujemy siadając do oglądania filmu. Ze wstydem przyznam, że zdarzał mi się duży rozrzut.

ocenił(a) film na 8
ptosiek

Naturalnie że to istotne. Ogólnie jednak tak trudne filmy zwyczajnie należy obejrzeć więcej niż raz, by je "posiąść" w zadowalającym stopniu. Nie bez znaczenia pewnie jest też fakt, że za pierwszym razem oglądałem starą, momentami bardzo zjechaną kopię, teraz zaś - pięknie odnowioną cyfrowo wersję.

ocenił(a) film na 7
None200

No ale jak ma wciągać "fabularnie". Przecież to Tarkowski ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones