PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=802930}
6,6 60 707
ocen
6,6 10 1 60707
7,2 40
ocen krytyków
Dziedzictwo. Hereditary
powrót do forum filmu Dziedzictwo. Hereditary

Film był pokazywany na festiwalu w Londynie. Kolejni krytycy zachwyceni. Brytyjski Independent dał 5/5
https://www.independent.co.uk/arts-entertainment/films/reviews/hereditary-film-r eview-plot-release-date-sundance-london-film-festival-2018-a8374456.html

Do tego jest recenzja na ekranie i 9/10:
https://naekranie.pl/recenzje/hereditary-recenzja-filmu

ocenił(a) film na 3
norbar

najstraszniejszy od lat wszedł dzisiaj do kin w Polsce. Ten dopiero w przyszłym tygodniu będzie kolejnym najstraszniejszym od lat ;)

ocenił(a) film na 10
diabol44

Przebudzenie Dusz nie ma tak dobrych recenzji. Pierwsza fala była dobra, druga była słaba, oceny na imdb co raz niższe. Hereditary dalej ma genialne recenzje nieporównywalne do żadnego innego horroru. Przebudzenie ma recenzje jak wiele innych ppnadprzeciętnych horrorów.

ocenił(a) film na 4
norbar

Przebudzenie dusz jednak lepszy niż Dziedzictwo.

ocenił(a) film na 10
diabol44

https://www.theguardian.com/film/2018/jun/01/hereditary-review-horror-toni-colle tte-brilliant-fear - Peter Bradshaw nie daje często 5/5

ocenił(a) film na 9
diabol44

Hereditary > Przebudzenie dusz

ocenił(a) film na 10
MyNameIsDeath

Możesz powiedzieć czemu? Pytam, bo nie widziałem żadnego z nich i jestem ciekaw opinii.

ocenił(a) film na 9
Milka124

Recenzowałem oba te filmy:
#hisnameisdeath

ocenił(a) film na 10
MyNameIsDeath

Oki to przeczytam :)

ocenił(a) film na 9
Milka124

Polecam się. ;)

ocenił(a) film na 10
Milka124

Przebudzenie mnie zawiodło. Zreszta recenzje Hereditary i Przebudzenia sa drastycznie różne. O jednym mówi się arcydzieło, o drugim "o ciekawe" ;)

ocenił(a) film na 5
MyNameIsDeath

oglądałem najpierw Przebudzenie dusz i dla mnie to gniot troszkę... ale Hereditary to już całkiem nieporozumienie dla mnie ;?
po filmie jak poskładasz do kupy te elementy to jest spójna całość. od początku film mnie drażnił (głównie postacią Charlie albo Stevena, który pilnował 'żeby nie było zimno w domu') potem im bardziej końca filmu tym większy absurd i żeby na końcu się dowiedzieć, że to kolejny film z motywem okultystycznym...

ocenił(a) film na 5
MyNameIsDeath

zapomniałem dodać, że pod koniec filmu to 3/4 sali już śmiała się z tegoż horroru xD

ocenił(a) film na 9
kaadeel

Na moim seansie ludzie wydawali się zachwyceni. Miałeś pecha do widzów.

ocenił(a) film na 5
norbar

Pewnie jakieś cipki oglądały.

ocenił(a) film na 10
Pawuloniasty

Tak recenzenci ze stron zajmujących się horrorami i krytycy oglądający setki filmów rocznie, w tym horrory na pewno wymiękają na każdym horrorze. Logiczne.

użytkownik usunięty
norbar

Ja tam po tylu dekadach siedzenia w horrorach, zawsze sceptycznie podchodzę do tych zapowiedzi. O "Lekarstwie na życie" nikt się nie rozpisywał zbytnio (no chyba, że na jakiś festiwalach, gdzie ludzie spuszczają się do co drugiego filmu), a wyszedł rewelacyjny. Na pewno pozytywne opinie zwróciły moją uwagę, ale nie ma co szaleć. Tak samo było z "To". Film okazał się dobrym remakiem, który został dobrze oddany jak na nasze czasy, ale też nie było w tym żadnej nowej jakości. Jak będzie z Hereditary? Zobaczymy.
Pamiętam jak Coś miało słabe oceny po premierze, a taki Egzorcysta był wychwalany pod niebiosy (tzn. nie był, wszyscy pisali, że jest okropny, zdarzały się omdlenia podczas seansów, ale dla mnie, jak i wielu innych ludzi była to pozytywna recenzja). Zresztą zauważyłem, że na przestrzeni lat gust krytyków znacząco się zmienił. Lubią oni bardziej filmy paranormalne, które udają realne, aniżeli totalną fikcję. Stąd zdziwił mnie poklask dla groteskowe "To". Może to kwestia humoru? Ciężko stwierdzić.

ocenił(a) film na 10

To dostalo poklask jako kino popcornowe. Hereditary zarowno jako popcornowe i artystyczne. To duza roznica. A co do recenzji - zawsze mozesz sie w nie wczytac. Jasne recenzje nic nie gwarantuja ale co innego jest 70% ocen umiarkowanie pozytywnych, a co innego 98% recenzji i wszystkie to zachwyty.

użytkownik usunięty
norbar

To (hehe) prawda, natomiast temu filmu daleko od standardów obecnego kina popcornowego, nieprawdaż? Dlatego osobiście się zdziwiłem.
Rozumiem, ale to wciąż tyko recenzje. Warto czekać, ale podchodzę sceptycznie.
To samo było ostatnio z "Three Billboards Outside Ebbing, Missouri", film totalnie pod festiwale, antymainstream, genialne recenzje, a okazał się po prostu dobry, nic poza tym. Jak będzie w przypadku Hereditary? We will see.

ocenił(a) film na 10

Zaznaczaj, że dobry dla Ciebie. Dla mnie 3 Billboardy są super, a np. Lekarstwo na życie to dla mnie zmarnowany potencjał wiec gusta też można mieć różne ;)

użytkownik usunięty
norbar

Lekarstwo na życie mogło być lepsze, lecz to dalej porządny kawał filmu. Są jakiś granice gustu i dany film może nam się podobać bardziej, lub mniej, ale jeżeli dane osoby znają się na kinematografii to ich oceny będą bliskie pokrycia się, oprócz pewnych wyjątków.
Podobnie jest też u nas. Skoro uznajesz, że Hereditary to film dobry, może tak właśnie jest. Patrząc na twoje oceny i upodobania. Natomiast, czy będzie wybitny i czy dla mnie? No tego już nie wiemy, ale na pewno obejrzę.

ocenił(a) film na 10

Co do pokrycia ocen nie zgodze się. Oceny będą bliskie pokrycia się na WIELU filmach ale czasem film po prostu dla kogoś nie działa i pewnie 10-20% filmów rozbieżności będą duże. Sam mam kilku zachodnich krytyków, których bardzo lubie ale przez ich niektóre oceny łapie się za głowę. Bo wiadomo inne doświadczenia w życiu, inne obejrzane filmy więc inne tematy i mechanizmy nudzą etc.

użytkownik usunięty
norbar

Tak, dlatego napisałem o wyjątkach.

użytkownik usunięty
norbar

Miałem rację, film przeciętny. Artystyczny majstersztyk, ale zdecydowanie przereklamowany.

ocenił(a) film na 4
norbar

Najstraszniejszy? W którym miejscu? Z horrorów obejrzanych przeze mnie w tym roku ten był najmniej straszny.

norbar

Bez przesady, laików ten horror może i wystraszy ale jeżeli ktoś wychował się na Fredym Krugerze, to dla niego ten film będzie jak dobranocka o babie jadze w wersji lajt.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones