PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=111023}

Dziennik wiejskiego proboszcza

Journal d'un curé de campagne
6,9 2 641
ocen
6,9 10 1 2641
7,4 14
ocen krytyków
Dziennik wiejskiego proboszcza
powrót do forum filmu Dziennik wiejskiego proboszcza

Piękny i smutny film o młodym księdzu, który musi zmagać się z głodem, chorobą, wątpliwościami i ciemnościami własnej wiary, odrzuceniem przez parafian, grą ze strony hrabiego, jego żony i córki... Chce się spalać dla innych, ale nie bardzo wie jak. Być może nie jest przygotowany skoro co raz biega po radę do proboszcza z pobliskiej parafii.
Samotność mu dokucza, ale znacznie dokuczliwsza staje się choroba. To ona doprowadzi do jego śmierci.
Wobec tego czy jego życie było bezsensowne? Czy warto było dokonywac tylu wyrzeczeń? ... Ostatnie słowa umierającego świadczą, że WARTO!

kosmiczny

Tak... Niewątpliwie warto zdradzić zakończenie tym, którzy jeszcze filmu nie obejrzeli... Tak... Brawo kosmiczny!

dynastes

Nie żartuj dynastes - zakończenie jest znane, bo film został nakręcony na podstawie słynnej powieści Georgesa Bernanos, a nawet gdybyś nie czytał książki, to przecież łatwo się go domyślić... Wydaje mi się, że w wypadku tego filmu nie chodzi o to "CO ma się zdarzyć", ale "JAK do tego doszło", więc nie kwiczałbym na kosmicznego...

Bedrich

A ja jednak pokwiczałabym... :(

ocenił(a) film na 9
dynastes

Dobre, ale ostatnio na jakimś festiwalu ambitnych filmów usłyszałam, ze dobrych filmów nie ogląda nie dla fabuły :) Zakończenia nie znałam, a właśnie zabieram się za oglądanie ;).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones