PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119724}
6,1 71 844
oceny
6,1 10 1 71844
4,8 12
ocen krytyków
Dziennik zakrapiany rumem
powrót do forum filmu Dziennik zakrapiany rumem

Film ten obejrzałem swego czasu jeszcze przed "premierą" polską. Jako fan literackiego pierwowzoru oraz świadomy, że Depp jako bliski przyjaciel Thompsona doprowadzi do postania filmu, czekałem niecierpliwie.
Postanowiłem dzisiaj napisać ten temat, bo akurat w telewizji wyżej wymieniona papka została puszczona.
Nie mogę wyjść z podziwu, jak mając całkiem dobry i przede wszystkim materiał do ekranizacji można tak spartolić całą historie.
Dodatkowo utrzymywał mnie w spokoju obecność Depp'a, który (jak ówcześnie sądziłem) nie pozwoli na zrobienie zwykłego g*wna z powiesci Thompsona.
Myliłem się...

ocenił(a) film na 7
Black_Smog

Rzeczywiście, film nie powala (choć moim zdaniem ma fajny klimacik) i bardzo daleko mu Las Vegas Parano. Z drugiej strony wg mnie nie inaczej jest z Dziennikiem rumowym przyrównanym do Lęku i odrazy w Las Vegas. Zostało mi jeszcze ok. 50 str. do przeczytania (Dziennika rumowego), ale już mogę śmiało powiedzieć, że można się w tej książce przyczepić do wielu rzeczy: do sposobu pisania, trochę sztucznych dialogów, naiwnych postaw bohaterów etc. Bardzo daleko jej do Lęku i odrazy. Niestety, ale da się wyczuć, że Thompson miał zaledwie 20 lat, kiedy to napisał i nie był jeszcze w pełni ukształtowanym człowiekiem i twórcą. Nie dziwi mnie, że ta powieść przeleżała x lat w jego piwnicy, a kiedy została przypadkiem odgrzebana (legendy mówią, że przez Deppa), miał spore wątpliwości czy ją wydać. Tak więc nie przesadzałbym tak z tymi zachwytami nad książką. Jeśli chodzi zaś o film, to wg mnie jest po prostu niezły.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones