PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=856}

Dziewczyna na moście

La fille sur le pont
7,6 3 585
ocen
7,6 10 1 3585
Dziewczyna na moście
powrót do forum filmu Dziewczyna na moście

Chyba spodziewalam sie po tym filmie czegos wiecej. Wg mnie tworca nie mogl sie zdecydowac co
do gatunku - komedia czy dramat. Sa w nim elementy innych filmow, ktore okazaly sie sukcesem,
wymieszane w opowiesc, jak dla mnie za malo, za plytko.

ocenił(a) film na 9
seynate

Płytko? I to mówi osoba która ocenia film takie jak Potwory i spółka, Indiana Jones oraz Różowa pantere na 10? haha
Wez sie skryj człowieku.

Varza

Tak mnie zastanawia co ma jedno do drugiego?
To że ktoś oceni bajkę w dany sposób, to od razu odbiera mu prawo głosu w ocenie filmów "ambitnych"?
Nienawidzę takich komentarzy, bo najczęściej pokazują jak bardzo dana osoba jest ograniczona.
Ludzie się nigdy nie nauczą i zawsze będą powtarzali jedną i tą samą gadkę w nieskończoność...
Bo co w bajkach zawsze szukasz "większego, głębszego sensu" i oczekujesz dokładnie tych samych wrażeń co w filmach "ambitnych"?
I jeśli bajka nie ma tego "głębszego przekazu" co w filmie "ambitnym" to zasługuje maksymalnie na ocenę nie większą niż 5/10? a może 6/10?
Po to jest podział filmów na różne kategorie i gatunki, aby dana osoba mogła obejrzeć to co jej pasuje.
Może dzisiaj komedia, jutro horror, a następnego dnia tzw."film drogi"?

Jak dla mnie komentarz @Varza napisany w złości, bo został obrażony "ukochany film".
Według mnie każdy ma prawo ocenić dany film tak jak mu się podoba. I ma również prawo skrytykować film. (Oczywiście najlepiej zachowując przy tym kulturę wypowiedzi, choć niestety nie można tego oczekiwać od wszystkich, bo jak wiemy ludzie są różni..."
Zresztą o "Gustach się nie dyskutuje", prawda?

Ja zazwyczaj staram się zachować na tyle kulturalnie, że gdy dany film mi się nie spodoba, to powstrzymuję się od kąśliwych komentarzy i co najwyżej punktuję "rzeczy które MNIE nie przypadły do gustu" ku przestrodze innych. Właśnie dzięki takim komentarzom innych osób udało mi się uniknąć seansów filmów niesamowicie beznadziejnych (w MOIM uznaniu oczywiście).

Zresztą komentarz @Varza napisany 3 lata temu, a pierwotny komentarz @seynate 6 lat wstecz, także zakładam że wiele mogło się zmienić.
Ja sam z wielu rzeczy nie jestem zbyt dumny i gdybym mógł wiele słów napisanych/wypowiedzianych w złości bardzo chętnie bym cofnął.
Na filmwebie zwykły użytkownik nie może usuwać nawet swoich komentarzy lub recenzji. Powoduje to problem że człowiek który napisał coś w złości lub pod wpływem innych emocji już nie może fizycznie nic z tym zrobić.

PS: Oczywiście bez urazy, bo nie mam nic do użytkownika @Varza, tylko lekko drażni mnie lekko "przestarzały", często używany argument typu: "Widziałeś film o kucykach Pony i oceniłeś go na 10. Jesteś żałosnym człowiekiem i ta ocena odbiera ci prawo oceniania filmu Ojciec Chrzestny".
Najczęsciej takich stwierdzeń używają osoby które nie mają nic "lepszego" do powiedzenia i skończyły im się "sensowne" argumenty (pod warunkiem że wogóle takie mieli).

Chociaż o co się wykłócać?
Tobie mógł się spodobać ten film i mogłeś "dostrzec w nim coś głębszego" i co najważniejsze nikt Ci tego nie odbierze.
Ktoś mógł tego nie dostrzec w filmie.
Trudno jego strata.

PPS: Czekam na komentarz za 3 lata, bo według regularności odpowiedzi za tyle mniej więcej powinna się ona pojawić ;)
Serdecznie pozdrawiam użytkowników: @seynate i @Varza i życzę Wam wszystkiego dobrego :)

PPPS:(Mam nadzieję że nie dostanę za odkopanie tego komentarza nagrody złotego szpadla :))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones