PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35982}

Dziewczyna z Jersey

Jersey Girl
6,5 31 525
ocen
6,5 10 1 31525
5,1 8
ocen krytyków
Dziewczyna z Jersey
powrót do forum filmu Dziewczyna z Jersey

Uroczy , dokładnie!

ocenił(a) film na 8

A ciepła Liv Tyler zupełnie nie zasłużyła na nominację do złotej maliny. Co za bezguścia nominują...

MaX_Q

... dokładnie, jak co ? Jak w zegarku ? Dokładnie jak chirurg ? Dokładnie, czyli precyzyjnie ?

kohamusa

Kalka z angielskiego, poważny błąd. Ale obawiam się, że za kilka, może kilkanaście lat, już błędem nie będzie. Na początek wejdzie do tzw. nieoficjalnej polszczyzny, typowe "dopuszczalne w grach", później stanie się niezalecanym, ale poprawnym wariantem na powiedzenie "właśnie tak", a jeszcze później równoprawnym zwrotem.

o_andrzej

Bardzo irytujące.
Z drugiej strony, cieszę się, że ludzie błędnie mówią i piszą.
Te umiejętności (lub ich brak) są pierwszą wskazówką, z kim mamy do czynienia.

ocenił(a) film na 6
kohamusa

Język służy do komunikacji. To narzędzie a jak traktujecie go jako forme sztuki nad którą należy się spuszczać to już wasz problem

BartasBartas

Ignorancja i arogancja to dwie nierozłączne siostrzyce.
Autor: Giordano Bruno

ocenił(a) film na 6
kohamusa

Tylko ludzie wyjątkowo ograniczeni umysłowo posługują się sloganami, przysłowiami i cytatami innych ludzi w dyskusji.
Niezdolni do samodzielnego myślenia rzucają hasło aby wydać się mądrzejsi. Niepotrafiąc opisać własnymi słowami problemu podpierają się tym co gdzieś usłyszeli. Pisał już o tym Antoni Słonimski pół wieku temu.

Autor: BartasBartas

BartasBartas

Przeczytaj uważnie ze zrozumieniem to, co sam napisałeś.
Jesteś cudowny.

ocenił(a) film na 6
kohamusa

Celowo napisałem wstawke o Słonimskim. Cieszę się że zdołałem zmusić twóje szare komórki do myślenia.

PS. dzięki mnie przynajmniej zauważyłeś różnice między słowami cytat a parafraza.

BartasBartas

O tak, cieszę się że zdołałeś zmusić moje szare komórki do myślenia.

Dzięki Tobie przynajmniej zauważyłem różnicę między słowami cytat a parafraza.

Ps.
Nie tylko jesteś cudowny, ale jesteś też skromny, wcale nie agresywny i nie masz rozdętego ego.

ocenił(a) film na 6
kohamusa

pie*dol się


teraz możesz wyciągnąć jeszcze więcej szczegółów na temat mojej osobowości.

użytkownik usunięty
BartasBartas

Powołujesz się na Słonimskiego - chaaaaa - a wcześniej
trochę wyżej w swojej wypowiedzi zwracasz uwagę na
ludzi, którzy tak robią i jednoznacznie oceniasz ich (swoją)
sprawność umysłową - chaaaaaaa

"Tylko ludzie wyjątkowo ograniczeni umysłowo....."

no śmieszny trolik

ocenił(a) film na 6

bystrzak z ciebie, mama musi być dumna.

kohamusa

cóż, twoje zwracanie uwagi na takie pierdoły też jasno określa z jakim człowiekiem ma się do czynienia :P

ocenił(a) film na 3
MaX_Q

No tak. Ktoś ma inną opinię od ciebie więc jest bezguściem. No jasne.

MaX_Q

tak dokładnie, świetny film, nieraz się przy nim popłakałam, a maliny to powinni dostać ci pseudo krytycy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones