PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=493475}

Dziewczyna z portretu

The Danish Girl
7,2 100 446
ocen
7,2 10 1 100446
5,2 30
ocen krytyków
Dziewczyna z portretu
powrót do forum filmu Dziewczyna z portretu

Ohydny film

ocenił(a) film na 1

Widać w Hollywood moda politycznej poprawności wciąż trzyma się mocno i tym razem serwują nam film o facecie który od momentu założenia kiecki czuje się kobietą.Brak mi słów,to jest po prostu wtórne.Biedne LGBT,wiecznie prześladowane itd a no i jeszcze w kółko o żydkach.Prawda jest taka,że to LGBT jako niewielki promil chce naginać rzeczywistość pod siebie i dyktować większości co maja robić.Niewiele ma to wspólnego z tolerancją,za to wiele z faszyzmem .Aha wielka szkoda,że Whishaw wziął udział w tym gniocie,ale widocznie dobrze płacili.

a_kwitek

Racja!

a_kwitek

Właśnie dzięki takim komentarzom jak Twoje widać, że jest jeszcze wiele do zrobienia.
Btw, musisz mieć smutne życie, skoro masz czas na komentowanie filmów o o ludziach na temat - jak sam piszesz - "brak Ci słów".

ocenił(a) film na 1
ludwiniao

Smutne życie bo nie podoba mi sie kolejny film opowiadajacy o tzw prześladowaniu i dylematach LGBT? No błagam to eliminuje Cie z jakiejkolwiek poważnej dyskusji .Po prostu temat ten jest zwyczajnie nachalny i u ludzi może budzić obrzydzenie.No tak,ale zapomniałem,że tolerancja to tylko w jedną stronę ;) W latach 90 można było zrobić Filadelfię,która nie budziła odrazy,aktorstwo było na poziomie,muzyka etc i nie pokazywano Hanksa "dymającego się" z Banderasem a skupiono na problemie AIDS. Twórcom takich filmów pozostaje życzyć by jak najszybciej dopadli ich ukochani "uchodźcy".

a_kwitek

Dokładnie

ocenił(a) film na 7
a_kwitek

Filmów o treści LGBT jest ile? 2% w całości? Reszta raczej o tzw "normie". Nie przeszkadza ci durnowaty Grey i inne debilne powiastki dla przygłupich panienek, albo Głupich i głupszych? Filmy wojenne też ok? Nachalnośc tych heteryckich zachowań aż boli.... Bosze słyszysz i nie grzmisz. Kto ci każe to oglądać? Po diabła komentujesz? Śmieszą mnie te nacjonalne homofoby, którzy tylko szukają tematów, żeby wylać swoją nienawiść. Nawet filmu nie widziałeś ale się wypowiadasz.

ocenił(a) film na 1
fryderyk_n

Homofobia to "strach przed ludźmi".Ja się ludzi nie boję,ale brzydzę się epatowaniem i uzewnętrznianiem nietypowych praktyk seksualnych na zewnątrz.Czemu nikt nie ma problemu z onanistami? Bo nie ma filmów o onanistach,nie domagają sie związków z własną ręką,nie robią parad.Mnie gówno obchodzi kto z kim śpi,nie interesuje mnie to i nie życzę sobie by ktoś w przestrzeni publicznej tym emanował budząc zgorszenie ;) Jesteście zwykłymi faszystami próbującymi narzucić ludziom chory światopogląd.

ocenił(a) film na 1
a_kwitek

Aha szkoda,że Whishaw gra w tym gównie,bo go szanowałem,ze jako homoś nie robi z tego tematu publicznego.No cóż jednak pieniadze nie śmierdzą.

a_kwitek

smieszny jestes skoro wszystko sprowadzasz do kasy. ja brzyde sie epatowaniem religijnoscia, prawicowymi pogladami i bogobojnoscia i twoimi gownianymi sadami.

diepole

Ja natomiast brzydzę się wszystkim, co chamskie i niekulturalne. Zarówno wśród lewicy, jak i prawicy.

a_kwitek

Popieram.

ocenił(a) film na 7
a_kwitek

Nie ma filmów o onanistach?!!! Wiesz co, ty chyba w ogóle nie oglądasz filmów tylko je komentujesz po opisie. A homofobia to nie jest strach przed ludźmi matole. Przeczytaj w pierwszej lepszej encyklopedii. Nikt nie ma problemu z onanistami bo wszyscy faceci się onanizują - może dlatego? Oczywiście masz prawo do różnych emocji, obrzydzenia seksem osób homoseksualnych. Ale ty idziesz dalej, chcesz zabronić robienia filmów o tym, mówienia o tym itp itd. A na koniec - w jaki sposób ktoś mógłby komukolwiek narzucić orientację? Przecież chyba od oglądania nagle heteroseksualny samiec nie stanie się gejem! Boisz się że zostaniesz gejem, bo ktoś o tym mówi, pisze albo robi filmy? Puknij się kilka razy w głowę i przemyśl temat jeszcze raz. Albo po prostu znajdź sobie chłopaka, bo mam wrażenie że jesteś po prostu ukrystym homoseksualistą, jak większość tych, co się tak oburzają.

użytkownik usunięty
fryderyk_n

"Albo po prostu znajdź sobie chłopaka, bo mam wrażenie że jesteś po prostu ukrystym homoseksualistą, jak większość tych, co się tak oburzają."
A ci co sa przeciwko morderstwom są mordercami? fascynujące

ocenił(a) film na 1
a_kwitek

W opisie filmu na stronie kina było "romantyczna historia małżeństwa" to poszedłem z dziewczyną na ten film.
Dopiero na miejscu dowiedziałem się o czym to jest! Prawie zwymiotowałem

ocenił(a) film na 9
ZaX_filmweb

To jest jedna z najzabawniejszych rzeczy, jakie ostatnio przeczytałam.

ocenił(a) film na 1
a_kwitek

Brawo brawo !!! zgadzam się w 100 % że to co się dzieje to jest homo terror , najgorzej jest to że coraz częściej propaguję się takie skandaliczne złe rzeczy :( takie filmy jak to robia papke z mózgu bogu winnym młodym ludziom jak to przypadkowo zobaczą i mogą im zniszczyć psychikę :( dlatego się dziwię dlaczego ten film nie dostał kategorii 21 ,albo chodzaisz 18 +

Andros_filmweb

a i tu cie znalazlem... najwieksze homofoby sa kryptohomosexualistami. Ja homo terroru nie dostrzegam, ale ty dostrzegasz go wszedzie.moze spojrz w swoje majtki, bo masz tak zryta nienawiscia psychike, ze plakac sie chce plus podejrzewasz wszystkich o homoseksualizm - to sie leczy.

ocenił(a) film na 1
diepole

Środowisko LGBT płaci CI za agitowanie na filmwebie ? bo widzę że lecisz po każdym kto ma złe zdanie o Tym filmie :) ale cóż każdy ma prawo do własnej opinii jedni lubią propagować homoseksualne zasady na portalach typu filmweb, inni dyskutują rzeczowo o filmach, ale jak widzę wasze środowisko różowe nie dostrzega nic poza wami samymi :( no ale cóż w końcu jesteście najbardziej pokrzywdzonym środowiskiem na świecie :). Pozdrawiam serdecznie.

Andros_filmweb

masz paranoje, jesli uwazasz, ze jest jakies srodowisko, ktore mi placi. Nie zgadzam sie z twoim negatywnym stosunkiem do ludzi o innej orientacji.Ich ponizaniem.Uwazam, ze nienawisc i paranoje sie leczy.

diepole

Też uważam, że nienawiść i paranoję w stosunku do homoseksualistów powinno się leczyć. Ale nie akceptuję homoseksualizmu (nie mylić z homoseksualistami!). A już w ogóle nie rozumiem fenomenu "kobieta w ciele mężczyzny"

Micman1995

bo nie znales takiej osoby osobiscie, wiec dletego nie miesci ci sie to w glowie. To wielkie nieszczescie, a wbrew temu, co sie mowi, takich osob z zaburzeniami tozsamosci seksualnej jest wiecej niz sie uwaza. Czasami pewnie nawet nie wiesz, ze rozmawiasz z kims, kto przeszedl operacje korekty plci.

diepole

Cóż, w Polsce może nie jest to aż tak popularne jak np. w Tajlandii czy na Filipinach albo nawet Stanach Zjednoczonych :p cóż, korekta zmiany płci - to jest ciekawe, że gość może wyglądać nawet jak kobieta, mówić i zachowywać się w ten sposób, ale pod względem czysto biologicznym nie będzie nigdy kobietą. Chyba, że dochodzi coś takiego jak płeć określana przez kulturę, ale ja czegoś takiego nie uznaję, po prostu nie umiem :/ pozdrawiam!

Micman1995

zdziwiłbys sie, ze jednak jest wiecej niz sie wydaje osob z zaburzeniami tozsamosci w polsce. sa wokol nas, ale sie nie ujawniaja, ponadto nie patrz na pl przez pryzmat tajlandii czy filipin to kraj inny kulturowo. tutaj osoby transgender praktycznie sa nie do odroznienia, a w majtki nikt nie zaglada.ja wychodze z zalozenia, zyj tak, aby ktos inny mogl w twojej obecnosci oddychac.nie przeszkadzaj, jesli nie rozumiesz.kazdy ma prawo do szczescia.kazdy. osoby transgenderowe maja i tak ciezkie zycie, wiec po co im dodatkowo je utrudniac.pozdr.d

diepole

Ja tam nikomu nie chcę utrudniać życia i nie będę podejmował decyzji za tych ludzi, nie chcę przeszkadzać im w drodze do osiągnięcia szczęścia, czymkolwiek by ono miało nie być i czego by dla nich miało nie oznaczać :P

diepole

Mylisz negatywny stosunek do homoseksualizmu ze sprzeciwem do nachalnego epatowania i propagowania zachowań, które większość ludzi uważa za niesmaczne.
Pojedyncza osoba ubrana niestosownie lub nieprzyzwoicie pokazujący się w miejscu publicznym jest zachowaniem żenującym i godnym potępienia. A co dopiero cała manifestacja odmieńców.
Na dodatek Ci odmieńcy domagają się dla siebie specjalnych praw i przywilejów, co jest niedopuszczalne.

Leszy2

Tzn. niektórzy zachowują się niezwykle roszczeniowo i agresywnie i ugina się przed nimi heteroseksualna większość, ale myślę, że znaczna większość osób chodzących na parady równości to zwykli ludzie, którzy nie chcą nikogo krzywdzić i zachowują się normalnie. Tak jest chyba w każdej grupie :p

Micman1995

Ale to właśnie ta nikogo nie chcąca skrzywdzić i zachowująca się normalnie większość to wyborcy, którzy ulegają populistycznym naciskom, a potem się ich przerabia na szwedów. I nas przy okazji.

Leszy2

No cóż, w sumie prawda. Dlatego należy odcinać się od medialnej tuby propagandowej, bo faktycznie ludziom robi się ostrą siekę z mózgu.

Leszy2

a dla mnie niestosowne jest lazenie z krzyzem na piersi, klepanie rozancow i zmuszanie mnie do ogladania geby swietych i papieza, tudziez innych osobistosci. nie mam ochoty widziec prawie nagiego pana na krzyzu, ociekajacego krwia. to dopiero jest niesmaczne.

diepole

..to się stąd wynieś.

Leszy2

taak, niektórzy to widza pana na krzyzu na filmwebie, wiec moze pora się wynieŚ, czyli cofnąc do podstawówki na lekcje gramatyki, tumanku.

a_kwitek

Filmu jeszcze nie widziałam, więc nie będę go jeszcze komentować. Przeważające jest to co dzieję się z zachodem, chcą zalegalizować związki kazirotcze.

Nuno33

a jakie to sa swiazki kaziroTcze?

diepole

Jakiś czas temu był artykół o tym, że matka z synem planują się pobrać.

Nuno33

ales ty madralinska!

użytkownik usunięty
a_kwitek

haha, popieram twój wpis, ale "jedynka" jako ocena to trochę przesada :P

Ja np jestem konserwatystą, ale film był naprawdę ładny :)

ocenił(a) film na 3
a_kwitek

A myślałam, że tylko mi wydał się ten film ohydny..

ocenił(a) film na 1
titka_dritka

Miałem nieprzyjemność zobaczyć trailer tego czegoś i poczułem wielkie obrzydzenie. Nie chcę tego oglądać i tak pozostanie, aż do mojej śmierci.

ocenił(a) film na 3
theodorebagwell3

I bardzo dobrze, gdybym tylko mogła to nigdy bym nie obejrzała tego filmu.

a_kwitek

Jezus, jak ja rzygam takimi komentarzami. Typowe szare Kowalskie, które nie mają nic do roboty tylko jojczeć o tym swoim bólu dupki, tupać nóżkami i pryskać śliną na wszystkie strony świata, bo gender taki straszny i ja nie rozumiem, i ja się boję, i piekło, i widły. Propaganda zachodu, liberalne lewaki, ludzie inni boże ja się boję chcą nas zabić! Dorośnijcie trochę i swoją pasję do hejta przekujcie w coś dobrego, nie wiem, w pasję do malarstwa czy kuźwa rzeźby, bo już się was słuchać nie da.

użytkownik usunięty
a_kwitek

Ale sobie zrobili pseudonowocześni i homoseksualiści na tobie używanie, tylko dlatego,że nie zrozumieli o co ci chodzi. Ja rozumiem. Widać, jakie mają uproszczone myślenie wrzucając wszystkich, którzy krytycznie się o nich wypowiedzą do jednego worka. Trzeba im także zrobić czarny PR i przedstawiać jako ograniczonych prostaków i heterofobów ;p

ocenił(a) film na 8
a_kwitek

Film opowiada o pierwszej historycznej zmianie płci gdy nikt nie wiedział o co w tym wszystkim chodzi. Sam wątek diagnoz lekarskich jest bardzi ciekawy. Sprawa odmodmienności płci psychicznej z fizyczną jest faktem i to faktem naukowym, tego się nie podważa. Na szczęście jest możliwość leczenia osób transseksualnych (nie mylić z transwestytami) - operacyjna zmiana płci. I jest to bardzo skomplikowany proces nie tylko pod względem przeprowadzenia operacji ale również psychologiczno-psychiatrycznym. Po lecam zajrzeć do artykułów naukowych, które mówią o różnica w mózgu zależnym od płci. LeVay pisał o tym dość obszernie.

ocenił(a) film na 8
Irena_Stahl

Nie wszystko czego nie rozumiemy należy odrzucać kierując się obrzydzeniem do "nachalnym" istnieniem środowisk LGBT w społecznościach.

a_kwitek

Totalna racja!
Od lat z niepokojem obserwuję jak lgbt i ich zwolennicy próbują mam wmówić, że lgbt to coś normalnego, ba teraz są już na etapie wchodzenia do szkół, żeby naszym dzieciom robić pranie mózgu!

Lgbt to osoby wykolejone, to zwykli zboczeńcy, którzy znudzeni życiem zapragnęli spróbować czegoś "nowego".

Świadczą o tym dwie proste kwestie.
Pierwsza, odsetek osób, które żałowały podjętej decyzji o zmianie płci 60%.
Druga, 99% homoseksualistów jest uzależniona od narkotyków i alkoholu.

Tego się nigdy nie dowiecie, bo lgbt ma bardzo silnie zakorzenione lobby za którym stoją potężnie pieniądze.

Do czego doprowadziła ta poprawność polityczna?

Dwa kolejne przykłady.
Holandia próba zalegalizowania nekrofili.
Niemcy, próba zalegalizowania pedofilii.

To wykolejenie moralne ma spowodować, że ludzie będą coraz częściej przymykać oko na coraz to obrzydliwsze zapędy kręgów lgbt.

Zresztą sami spójrzcie co się dzieje, żyjemy w czasach, w których wolność słowa została wytępiona, a podłoże moralne człowieczeństwa zniszczone.

Jeśli ten komentarz zostanie usunięty uznam ze filmweb, usunął wolność wypowiedzi i wolność słowa na rzecz kregow lgbt, neoliberalnego partykularyzmu albo że sami dostają od nich pieniądze.

Edward_Z_389

Ja się tak tylko wtrącę, bo nic mnie tak nie denerwuje jak fałszowanie statystyk.

"Pierwsza, odsetek osób, które żałowały podjętej decyzji o zmianie płci 60%.
Druga, 99% homoseksualistów jest uzależniona od narkotyków i alkoholu. "

Pardon, ale te dane są uzyskane skąd? Instytutu Badań z Dupy?

Jeżeli chodzi o to pierwsze: 1-8% osób trans dokonuje detranzycji1, z czego

Co do drugiego: Nawet nie mam ochoty szukać takich danych, nie wiem skąd można wytrzasnąć równe 99%.

1. https://www.cambridge.org/core/journals/bjpsych-open/article/access-to-care-and- frequency-of-detransition-among-a-cohort-discharged-by-a-uk-national-adult-gende r-identity-clinic-retrospective-casenote-review/3F5AC1315A49813922AAD76D9E28F5CB

a_kwitek

lgbt to nie ideologia a normalni ludzie jak my.jest XXI wiek i zmiana płci,aborcja czy kara śmierci nikogo już nie dziwi:)

ocenił(a) film na 1
Weronka90

LPG PLUS TO GOWNO. W POSLCE NIGDY SIE NIE ZMIENI TOLERANCJA DLA TAKICH OHYDNYCH TRANSFORMACJI

Bloodfly

LGBT jak już anafalbeto i jest XXI wiek nie średniowiecze i każdy może żyć z kim.jsk chcę czy zmieniać płeć to normalne przecież jak aborcja eutanazja i tabletka po

ocenił(a) film na 9
a_kwitek

Ohydny bo... bo opisal czyjes zycie? A co bys Ty kwitek zrobil jak bys sie taki urodzil z takimi marzeniami? Jestem bardzo ciekaw jak bys wtedy spiewal.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones