PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=374034}

Dziewczyna z sąsiedztwa

The Girl Next Door
7,0 27 787
ocen
7,0 10 1 27787
4,7 3
oceny krytyków
Dziewczyna z sąsiedztwa
powrót do forum filmu Dziewczyna z sąsiedztwa

Zacząłem czytać książkę, która jest pierwowzorem. Gdzieś tak w 1/3 tekstu nie wytrzymałem i po prostu ją odłożyłem. Nigdy nie sądziłem, że jakaś książka będzie w stanie wzbudzić we mnie takie obrzydzenie do ludzi. To ja już wolę poczytać Medaliony, niby większa masakra, a jakoś tak nie odrzuca... A do filmy nawet nie podchodzę, za duża trauma :)

mistyczny_frykas

Rozdziobią nas kruki i wrony, lektura z II klasy albo IV liceum...prawie zwymiotowałam.

ocenił(a) film na 6
mistyczny_frykas

O, ja akurat "Medaliony" strasznie przeżywałam.. :)

Bettka

Jaki rozdział najmocniej, jeśli jeszcze pamiętasz?

mistyczny_frykas

Słyszałem, że jeszcze gorsza jest "Kraina wódki"...

mistyczny_frykas

jak ta książka sie nazywa?

Equos

dokładnie tak samo jak film, autor jack ketchum (moge podeslac pdf'a)

mistyczny_frykas

Jeżeli to możliwe, też bym poprosił ;)

ocenił(a) film na 7
mistyczny_frykas

Czy ja mogę też tego pdf'a prosić na email? :)

ocenił(a) film na 8
mistyczny_frykas

Jak wyżej, byłabym wdzięczna jeżeli to możliwe o pdf'a na email ^^

ocenił(a) film na 8
mistyczny_frykas

czy można prosić o pdf? :)

mistyczny_frykas

ja też bardzo proszę ;)

mistyczny_frykas

Można też pdf'a? ;) jakoś nie mogę nigdzie znaleźć ;)

ocenił(a) film na 7
dominika_bebel

Tak zapytam, wysłał ktoś tego pdf'a?

Izabelka84

Nie bardzo ;p ja znalazłam w koncu sama mogę podesłać ;)

ocenił(a) film na 7
dominika_bebel

Była bym wdzięczna:) Proszę się odezwać prywatnie.

ocenił(a) film na 7
Equos

Książka nazywa się tak samo jak film

http://allegro.pl/dziewczyna-z-sasiedztwa-wyd-2011-jack-ketchum-i2927548636.html

mistyczny_frykas

Ludzie potrafią być bestiami. A ludzie o religijnej fiksacji i motywacji do nawracania i wychowywania potrafią być bestiami wyrafinowanymi. Przeczytaj sobie co społeczeństwo uczyniło z niejakiego Carla Panzrama i jak temu społeczeństwu się odpłacił.

mistyczny_frykas

Jeśli chodzi o książkę to miałem podobnie. Niby książka nie odbiega wiele od tego co pokazane w filmie i wiedziałem co i kiedy się stanie. Ale Ketchum tak operuje słowem, tworzy tak sugestywne obrazy, że autentycznie bodajże pod koniec 45 rozdziału zrobiło mi się słabo. Tak słabo, że tylko dzięki temu, że mam muzę relaksacyjną na MP3 nie musiałem wyjść z pociągu, aby ochłonąć i nie zemdleć. To mi się jeszcze nigdy w życiu nie zdarzyło a trochę już żyję.

SicSemperTyrannis

Zgadzam się. Do tej pory nie sądziłam, że książka może wzbudzać tak silne emocje. Ketchum bardzo dosadnie przedstawił potworną stronę natury ludzkiej, a film (choć bardzo drastyczny) nie odda wszystkich negatywnych uczuć podczas czytania owej książki.
Ludziom o słabych nerwach zdecydowanie odradzam.

mistyczny_frykas

Ksiązki nie czytałem, czytałem prawdziwe materiały na temat tej sprawy. Ale ten film strasznie ciężko się oglądało. Nie jestem człowiekiem wrażliwym, mogę patrzeć na prawdziwe egzekucje i bestialskie zbrodnie, ale ten film naprawdę wypompował mnie psychicznie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones