PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=661633}
7,3 13 805
ocen
7,3 10 1 13805
6,6 13
ocen krytyków
Dziewczynka w trampkach
powrót do forum filmu Dziewczynka w trampkach

Mamy film o przekornym uczniu w restrykcyjnej szkole. "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" ale z dziewczęcym wdziękiem. Tamci od Weira byli, jak to chłopcy, bardziej napuszeni i mieli prowodyra w niezbyt rozgarniętym nauczycielu. Ale wdzięk ujmy nie przynosi, więc ta sama klasa filmowa.
Mama Wadjdy nie może się dostać do pracy. Wypis wymaluj kobieta z małego polskiego miasteczka, gdzie kolej nie jeździ i autobusy kursują tylko do czwartej po południu a ona jest ochroniarzem na parkingu i ma nocną zmianę. Albo kobieta z tak zwanego blokowiska, gdzie kursuje niesprawna komunikacja miejska.
Ojciec Wadjdy chce się rozwieść, bo żona jest bezpłodna. Zaczyna coraz częściej nocować poza domem, potem nie ma go tygodniami, a potem rodzice znajdują mu nową żonę, całkiem zrozumiała w Polsce sytuacja, co tam w Polsce, to jest już zrozumiałe na całym świecie i wśród pozaziemskich cywilizacji, gdzie ewolucja urodziła rozmnażanie płciowe.
Scenarzystka i reżyserka z Arabii Saudyjskiej zrobiła taki film, jakby całe życie mieszkała w Polsce. Wzięła niemieckiego operatora, Niemiec napisał jej muzykę. Niemiec był też producentem, więc wyszedł film uniwersalny. W każdym razie dla każdego Europejczyka.
Uroda Saudyjek jest bezdyskusyjna. Ciekawe, czy Niemiec też robił casting, czy tam rodzą się tylko piękne kobiety?
Są dziwni ludzie, którzy patrzą na ekran i widzą "feministyczną masę krytyczną", "islam", "egzotyczne realia życia"
Gdzie ci dziwni ludzie kupili swoje oczy? W składnicy ideologicznych rupieci?

ocenił(a) film na 8
Beel

Najlepsza opinia jaka przeczytałem na filmwebie kiedykolwiek. Nigdy nikt tak nie trafił słowami w moje odczucia!

ocenił(a) film na 8
Mastick

Dodam, że kobieta szuka miłości męża a córka szuka miłości ojca. Nie znajdują jej, matka zamiast sukni dla siebie, którą chciała oczarować męża, kupuje córce rower. Jakaś miłość jednak istnieje. Jest też Abdullah, kolega Wadjidy, w którym jest normalność emocjonalna.

Mastick

jakieś bzdury

ocenił(a) film na 8
honky2000

Tez uwazam, ze bzdury:-(
Skad te porownania do kobiet wPolsce, nie ma zadnego porownania, a jesli to Arabia Saudyjska wypada blado:-(

ocenił(a) film na 8
Beel

Ale Cie ponioslo...z tymi porownaniami...calkiem nietrafione, a poza tym czemu sluza?

ocenił(a) film na 8
Ewiatko

Film pani Al-Mansour jest uniwersalny. Nie ma w nim niczego egzotycznego, scenariusz pasuje do każdego cywilizowanego społeczeństwa. Egzotyczne są tylko opowieści o «feministycznej masie krytycznej». I są na forum ludzie używający egzotycznego języka «polskawego», ze zwrotami «poza tym czemu sluza?». Śluza to bardzo powszechna budowla hydrotechniczna, ale nie ma chyba żadnej rzeki w Arabii Saudyjskiej na której byłaby choć jedna śluza wybudowana.

ocenił(a) film na 8
Beel

Tak wyszlo, ze nie mam obecnie tzw.jezyka polskiego programisty i nie mam polskich znakow, a Ty nie udawaj , ze nie wiesz o co pytalam, "czemu sluza" od slowa sluga, sluzyc...

ocenił(a) film na 8
Ewiatko

Dałem wyraźnie do zrozumienia, że nie mam ochoty z Panią dyskutować o «Dziewczynce w trampkach», ale mogę porozmawiać o śluzie. Po zatopieniu Afryki wilgotne powietrze może uderzyć w góry Arabii Saudyjskiej i dotychczas okresowe rzeki zamienią się w pełne wody rzeki na których da się śluzę wybudować.

ocenił(a) film na 8
Beel

Nie dal Pan do zrozmienia, jesli chodzi o scislosc, widze tylko czepianie sie do jezyka pisanego, z reszta stosowanego w miedzynarodowej pisowni komputerowej...ale ja tez nie ma ochoty na dyskusje, wyrazilam tylko zdziwienie tymi porownaniami arabskich kobiet do polskich kobiet, ktorych sytuacji nie da sie porownac, ale czytajac te glupoty jakie wypisujesz czlowieku do kazdej osoby tu piszacej swoje opinie, to NAPEWNO NIE MAM OCHOTY. Zegnam ozieble

ocenił(a) film na 8
Ewiatko

Wniosek prosty - warto zachować swoje zdziwienia dla siebie. Uczyni to Panią szczęśliwą i piękną.
No i co ważne obydwoje mamy ten sam pogląd - należy siebie nawzajem unikać.
O filmie nie porozmawiamy, o śluzach też nie.
Dodam, że na najwyższym szczycie Arabii Saudyjskiej jest zbudowany hotel Intercontinental - można na ten szczyt wjechać samochodem, choć jest wyższy niż nasze Rysy.
Pomysł, że Afryka zatonie, nie jest taki głupi, do Wielkich Rowów Afrykańskich kiedyś wtargnie Ocean Indyjski i monsuny dotrą do Półwyspu Arabskiego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones