PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=661633}
7,3 13 806
ocen
7,3 10 1 13806
6,6 13
ocen krytyków
Dziewczynka w trampkach
powrót do forum filmu Dziewczynka w trampkach

Wadjda (z tytułu oryginalnego) to imię głównej bohaterki filmu i jak widać - polski tytuł nijak ma się do tytułu oryginalnego ale do filmu pasuje dobrze, bo i rzeczywiście tytułowa Wadjda chadza tylko w trampkach:)

Film wszedł na nasze ekrany (w Warszawie do kin studyjnych) 2 tygodnie temu i już będzie pewnie z nich schodził, bo takie niekomercyjne kino długo na ekranach nie gości a szkoda.

Film z gatunku takich, które określam słowem: "piękne" - bo i jest naprawdę piękny!
Ogląda go się z prawdziwą przyjemnością, miejscami z lekkim niedowierzaniem (obce nam na szczęście miejscowe zwyczaje), z takim cudownie i niepostrzeżeniem rosnącym napięciem, że dochodzimy do momentu jakbyśmy w wydarzeniach autentycznie uczestniczyli (tu mam na myśli konkurs recytacji Koranu). Niezależnie od wszystkiego na film warto zabrać naszą nastoletnią młodzież (już nawet 11-12letnią), która czasem nawet nie zdaje sobie sprawy z tego ile wyrzeczeń i trudu musi zadać sobie, musi pokonać rówieśnik z innego kraju dla zdobycia czegoś, co dla europejskiego dziecka jest (w dzieci a i wielu rodziców) ocenie nędznym dziś prezentem.

Uchylę rąbka tajemnicy: rzecz dotyczy zdobycia roweru - rzeczy dla naszych dzieci tak dostępnej, że aż spowszedniałej. Oczywiście ten rower można traktować również symbolicznie: każdy z nas o takim rowerze może marzyć a będzie nim dla każdego coś innego.

Film z Arabii Saudyjskiej (rzadkość w naszych kinach!!!) i o dziewczynce stamtąd traktujący.
Film wyreżyserowany przez kobietę!
Kobieta - reżyser z Arabii Saudyjskiej?
To naprawdę trzeba obejrzeć:)

Byłam w kinie tydzień temu z koleżanką i kolegą: wyszliśmy zauroczeni a ja mam swoją bohaterkę na rok 2013: to właśnie ta prześliczna i dzielna, idąca pod prąd, z tzw. charakterem dziewczynka w trampkach, tytułowa Wadjdasmile

Bardzo Wam polecam ten film, bardzo!

ocenił(a) film na 8
bebiak

Ja przez cały film czułam się jakbym tam faktycznie była, mieszkała, jakby to wszystko działo się tu i teraz, a nie tysiące kilometrów dalej. Chyba pierwszy raz czułam się tak "w środku" filmu. :)
Też żałuję, że film pewnie zaraz zniknie i że tak mało osób go widziało (na seansie oprócz mnie było może 7 osób).

ocenił(a) film na 9
rekonstrukcja

Mnie ucieszyło to, że ukazał się na dvd w całkiem przystępnej cenie - mogłam zatem znajomym o podobnych gustach poczynić prezenty, z czego bardzo się cieszyli: nie spotkałam osoby, która widziała a która negatywnie oceniła ten film.

ocenił(a) film na 5
bebiak

to, że kobieta z AS jest reżyserem to argument dla obejrzenia filmu? Gdyby Scorsese nakręcił kiepski film to powinniśmy go obejrzeć bo to jednak Scorsese?

ocenił(a) film na 9
Nienasycony_Buhaj

Nie, nie, to, że kobieta jest reżyserem nie jest głównym atutem filmu :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones