PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10682}

Dziewiąte wrota

The Ninth Gate
7,2 210 071
ocen
7,2 10 1 210071
6,0 24
oceny krytyków
Dziewiąte wrota
powrót do forum filmu Dziewiąte wrota

Właśnie obejrzałem Dziewiąte wrota poraz kolejny i mocno zdziwiłem się, dlaczego do tej pory oceniałem ten film na zaledwie 9. Może wynika to z tego, że poprzednie seanse były niezbyt uważne, a może po prostu do właściwej oceny filmu trzeba dorosnąć.
Polańskiego zawsze ceniłem i uważałem za mistrza tworzenia klimatu, nastroju, napięcia oraz mistrza w doborze obsady aktorskiej. To są dwa główne powody, dla których uważam ten film za całkowicie kompletny. Ale to oczywiście nie wszystko. Do tego dochodzi muzyka, znakomity scenariusz, no i sama reżyseria, że nie wspomnę o zdięciach.
Spotkałem się z bardzo różnorodnymi opiniami na temat tego filmu i tak sobie myślę, że wynikają one przede wszystkim z dość powszechnej niechęci do gry Deppa, którego uważa się za aktora jednej miny. Dodać jeszcze można obsadzenie Seigner, żony reżysera, jako swoistą prywatę. Drugi powód to prawdopodobnie, nie akceptowane przez wielu użytkowników, zakończenie filmu - otwarte, typowo Lynchowskie.
Nie zgadzam się z tym. Nie wyobrażam sobie innego doboru aktorów. Depp właśnie miał być w tym filmie jaki był (chociaż jestem w stanie zgodzić się z tym, że w niektórych produkcjach Depp się nie wysila). Tu akurat pasował wyśmienicie. Seigner również. Wystarczy spojrzeć w jej diaboliczne oczy i wszystko na temat.
Zakończenie natomiast daje dużo do myślenia i coś takie bardzo lubię.

ocenił(a) film na 10
chemas

podpisuję się pod tymi slowami.

ocenił(a) film na 8
chemas

Skoro ten film wyceniasz na 10, to na ile wyceniasz o dwie klasy lepsze "Dziecko Rosemary"?

ocenił(a) film na 10
Nikodem123

na 10

ocenił(a) film na 8
chemas

Przesada stawiać w równym szeregu :Dziecko" z "Wrotami"

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 8
chemas

Skoro preferujesz mono sylaby to ja też odpowiem w twoim stylu
.
Yhhh!

ocenił(a) film na 10
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
emploia

emploierze, nie rozumiem. O co chodzi?

chemas

chemasie, ty nigdy do niczego nie dorośniesz. Zawsze pozostaniesz dzieckiem. Twoje kochanie ,,inaczej" w barze bistro w Złocieńiu też nie czyni cię dorosłym, dojrzałym. A i jeszcze jedno. Pisze się ,,zdjęciach" a nie ,,zdięciach", pisze się ,,po raz" a nie ,,poraz".
,,mocno zdziwiłem się, dlaczego do tej pory oceniałem ten film na zaledwie 9" - to zdanie to istny majstersztyk godny takiego kodziarza jak ty. Jak można zdziwić się dlaczego... chemasie, ćpasz coś? Zdziwić to się można, że... a nie ,,dlaczego". ,,Dlaczego" to pytanie. ,,Dlaczego" to można się zastanawiać a nie dziwić.
Zastanówże się co piszesz bo pozujesz na inteligenta, a jak co to zdania nie potrafisz poprawnie po polsku skelcić.
POZA TYM CZY TY MASZ ROZWOJENIE JAŹNI CZY MOŻE was JEST DWÓCH? A MOŻE KOMUŚ UDOSTĘPNIŁEŚ SWOJE KONTO? CO Z TOBĄ JEST NIE TAK? BO PÓŹNIEJ NIE PAMIĘTASZ CO SAM PISAŁEŚ. Tak było jak mnie zaczepiłeś pod biedroną a później bredziłeś coś, że nie dasz się sprowokować.
nie pozdrawiam
Cień dawnego ggggggg

chemas

R U 4 REAL?

Mnie nie porwał ale nie odmawiam ci entuzjazmu bo w sumie ciekawy film tyle że słabo zrealizowany ale to oczywiście moje zdanie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones