PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10682}

Dziewiąte wrota

The Ninth Gate
7,2 210 314
ocen
7,2 10 1 210314
6,2 26
ocen krytyków
Dziewiąte wrota
powrót do forum filmu Dziewiąte wrota

Normalni ludzie chcą tego uniknąć a oni się tam pchali ?

użytkownik usunięty
wrotek

Żaden z nich nie chciał iść do piekła w sensie dosłownym. Corso był typem, któremu było tak naprawdę wszystko jedno, jaką drogę wybierze. Poznając tę postać można zauważyć, że nie koniecznie przejmuje się sprawami wiary, dobrem lub złem. Właściwie to przez większą część filmu skupiał się tylko na powierzonym mu zadaniu. Wykonywał je raczej z chęci zarobienia pieniędzy niż z przekonania. Borys natomiast chciał mieć władzę nad światem, ale szybko przekonał się, że szatan nie chce się z nikim nią dzielić.

ocenił(a) film na 7
wrotek

To, co diabeł obiecuje od wieków, to władza i kasa. Inna sprawa, jakimi środkami...

ocenił(a) film na 7
TangoAndWaltz

Podczas kuszenia Chrystusa na pustyni diabeł mówi jasno: jak mi się pokłonisz, dostaniesz władzę nad całym światem i bogactwo.

ocenił(a) film na 8
TangoAndWaltz

hehe ale to bylo dziwne bo Jezus miał większego powera i wieksze plecy

ocenił(a) film na 7
wrotek

dokladnie to samo przychodzi mi zawsze do głowy przy tej historii - Jezus mógłby wsadzić szatana z jego ofertą do kieszeni
ale z jakichś powodów... dużo tu można

ocenił(a) film na 7
TangoAndWaltz

prawdopodobnie dlatego, żeby poczuć, jak to jest być człowiekiem

ocenił(a) film na 8
TangoAndWaltz

ale co dlatego

ocenił(a) film na 7
wrotek

Jezus wszedł w tę całą historię z kuszeniem.

ocenił(a) film na 8
TangoAndWaltz

wiedziac ze jest bogiem dał sie kusić ?

ocenił(a) film na 7
wrotek

Tak

ocenił(a) film na 7
TangoAndWaltz

Jako smiertelnik pokazal ludziom ,ze mozna oprzec sie kuszeniu szatana.Nie wladza i pieniadze sa najwazniejsze.Niestety obecnie 90% spoleczenstwa skusiloby sie wg mnie.
Napewno jest wiele interpretacji tego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones