PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=166269}
8,0 86
ocen
8,0 10 1 86
Dziewiętnaście
powrót do forum filmu Dziewiętnaście

gorąco polecam ten film.
Kto nie widział niechaj 30 grudnia, Piątek
13:45 na Ale kino! przełączy tv i niech podziwia.
Rewelacyjny debiut

ocenił(a) film na 10
Alienpfk

taktak, film naprawdę świetny. ja oglądałem już trzy razy i 30 grudnia pewnie obejrzę czwarty raz.
najbardziej podobają mi się sceny, kiedy: wybierają but dla studenta i gdy student pyta się, jak mają na imię, a Kazushi nie ma zamiaru odpowiedzieć i sobie idzie.

polecam!

thrr

jeszcze secena w której policja przeszukuje samochód. Trzyma w napięciu jak gdybym sam w niej uczestniczył/

ocenił(a) film na 8
thrr

A skoro mowa o "Dziewiętnaście"... Szukam czarno-białego filmu o rewolucji seksualnej we Francji. Pamiętam, że główni bohaterowie (dwóch kolesi) chyba zajmowało się handlem narkotykami. To był jednak wątek poboczny - ważniejszy był motyw rewolucji seksualnej. Kojarzę, że ten chłopak, co bardzo ją popierał, zmienił zdanie, gdy opuściła go dziewczyna i odeszła do innego. Wiem, że główny bohater unikał wojska i wymigiwał się od niego, tłumacząc się brakiem czasu. Nie otwierał, gdy przyszedł do niego żandarm, potem stanął przed sądem. Sporo wątków erotycznych też było. Więcej nie pamiętam. Leciało jakieś 5 lat temu. Kojarzę również, że tych dwóch kolesi pojechało kupić te narkotyki czy coś w tym stylu. Pamiętam jak się jeden zatrzymał i sikał, a drugi pilnował, czy nikt nie idzie. Później kojarzę wszystko (cały film) w czarno-białym kolorze. Na pewno akcja toczyła się we Francji lub Paryżu (na 95%), Przypominam sobie również moment, kiedy dziewczyna mówi do chłopaka, że ma ochotę na jego kuzyna i chce się z nim przespać. Pamiętam, jak później (po seksie z tym kuzynem) śmieje się do swojego chłopaka i mówi: "Miał bardzo małego. Znacznie mniejszego niż ty". Były wątki różnych romansów. Wiem na pewno (pisało to w recenzji filmu w gazecie na "Ale Kino"), że chłopak zmienia zdanie na temat rewolucji obyczajowej (seksualnej), gdyż dziewczyna go zdradza, chce mieć więcej partnerów - coś w ten deseń.

ocenił(a) film na 8
underground73

Jakby co - ten film to "Zwyczajni kochankowie".

Alienpfk

bardzo mi się pdoba, tylko zastanawiam się kto napisał muzykę, odgrywa ona w końcu spora rolę (szczególnie w zakończeniu - dosyć typowym ale jednak świetnym)

Alienpfk

Oglądałam na Ale Kino! w któryś swiąteczny poranek. Zrezygnowałam nawet ze śniadania świątecznego, i nie żałuję.

Promythion

to było z lektorem? bo pl napisów w sieci brak///

kostekzary

tak mocium panie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones